DR. TORGYÁN JÓZSEF (FKGP): Köszönöm a szót, elnök úr.
Valóban rendkívüli ügyrõl akarok szólni, hiszen a közpénzek erkölcstelen elherdálása olyan halasztást nem tûrõ, országos méretû és rendkívüli ügynek minõsül, amellyel kapcsolatban valamilyen megoldást kell találni, hiszen az FKGP országgyûlési képviselõcsoportjának megítélése szerint, miközben a lakosság túlnyomó része döbbenten szemléli a társadalom mind szélesebb rétegeinek elszegényedését, azt a folyamatot, amelynek kapcsán most már a társadalom legelesettebb részének filléreire is igényt jelentett be a pénzügyi kormányzat, ugyanakkor a társadalom egy szûk kis csoportja nyíltan, gátlástalanul fosztogatja a közvagyont, óriási pénzeket tesz zsebre a közvagyonból, anélkül, hogy amögött ténylegesen munkateljesítmény állna.
Többször esett már szó a Házban a New York-produkció bagdadi tolvajt megszégyenítõ változatáról vagy olyan, közerkölcsromboló tv-produkciókról, amelyeknek ellenértékeként több száz millió forintos szerzõi honoráriumokat fizetnek ki, vagy a Budapest Bank emlékezetes 12 milliárdos, titkos kormányhatározattal juttatott összegérõl, amelyrõl most sajnálattal vagyok kénytelen megállapítani, hogy ez a 12 milliárd nem 12 milliárd, hanem 13,5 milliárd forint, hiszen a Budapest Bank a Deák Ferenc utcai székházát, pontosabban palotáját, a 12 milliárd forint tõke tartalékba helyezése mellett apportálta. Ez azt jelenti, hogy miután nincs olyan részvényérték-növekedés, amely a részvényesekre is kihatna, ennek következtében egy ingyenes vagyonátadás történik a 12 milliárd forint plusz a székház - további másfél milliárd forint - vonatkozásában.
A Független Kisgazdapárt úgy gondolja, ha megvizsgálnánk az egyéb ilyen juttatásokat is, amelyek a bankszférába esnek, megdöbbentõ adatok látnának napvilágot, de mi most az ÁV Rt. és az ÁV ügyleteivel kapcsolatban kívánunk egy-két adalékot még itt feltárni, hiszen most kívánják az ÁV Rt.-t ÁVP Rt.-re átváltani. Ahogy 1994. május 28-án, amikor a Demokrata Fórum elvesztette a választásokat, aznap még óriási összegeket szavaztak meg önmaguknak, hogy a jövõre biztosítsák a fennmaradásukat, úgy konkrétan tudunk olyan személyt megjelölni, aki azon a napon 131 800 forinttal emeltette fel a fizetését, összesen 782 700 forintra. Konkrétan meg tudnánk mondani, hogy a többieknek is mennyivel emeltették a fizetését.
Most azért kell erre visszautalni, mert az MSZP úgy látszik, tanult az MDF akkori gazdasági szakértõitõl, mert most ugyanezt a játékot játssza meg az MSZP, az ÁV Rt.-bõl az ÁVP Rt.-be átvezetõ úton, most például egy hölgynek a napokban 150 ezer forinttal emelte meg a fizetését. Amikor itt vitatkozunk azon, hogy a családi pótlék összege mennyitõl járjon, mennyitõl ne járjon, akkor ilyen összegû fizetésemeléseket adnak lényegében hozzá nem értõ személyeknek, akiknek már eddig is messze a valóságos értékükön felül állapították meg a fizetésüket. De kérem, tudnék mondani olyan órabéreket is, hogy húszezer forint/fõ/óra, illetõleg 140 ezer forint/fõ/nap.
Úgy gondolom, miután nincs több idõm, hogy ezeket a tényeket soroljam, a privatizációs miniszter urat és a belügyminiszter urat is megkérem, nézzen utána ezeknek a tényeknek. Nem feltétlenül biztos, hogy ez privatzációs ügy, lehet, hogy sokkal inkább belügy, a rendõrség kötelékébe tartozó kérdésként bírálandó el.
Köszönöm, elnök úr, a türelmét. (Taps a Kisgazdapárt padsoraiban.)