SÁNDORFFY OTTÓ (FKGP): Elnök Asszony! Tisztelt Ház! A kormány által benyújtott privatizációs törvény elég gyengére sikerült, hiszen a módosító indítványok száma és aránya minõsíti ezt a törvényt. Minden paragrafushoz 6-10 módosító indítvány érkezett, jobbító szándékkal. Nemcsak az ellenzék oldaláról, hanem a kormánypártok részérõl is.
Én is megpróbáltam javítani a 32. §-on azzal, hogy ne privatizálhasson az, akinek köztartozása van. Hiszen aki nem fizeti ki az adóját, a tb-járulékát, akinek vámtartozása van, azt nem kellene még egy vállalkozással, egy vállalattal is jutalmazni. Nem értem a kormány álláspontját. Ezt a módosítást vita nélkül lesöpörték. Úgy látszik, nem az a fontos, hogy mit mondanak, az a fontos, hogy ki mondja. Aki odafigyelt a pénzügyminiszter úr nyilatkozatára, annak számára kiderül, hogy az ország gazdasági helyzete nagyrészt a ki nem fizetett és eltitkolt köztartozások miatt van így, és ebbõl adódik a hiány. Kérdem akkor: miért jó az én módosítványom? Miért nem kell a harácsolókat, a rendszerváltás vámszedõit kizárni a privatizációból?
A módosításom második fele a pénzmosásnak a vizsgálata. Vajon hol és mikor adózták le azt a pénzt, amibõl nálunk vásárolnak gyárakat? Talán a pénznek tényleg nincs szaga? Vagy a különbözõ maffiák kezére kívánjuk adni a magyar ipart? Így nem várható termelés, nem várható adó, csak pénzmosás lesz belõle. Vajon milyen erkölcsi alapon áll az, aki ezt az indítványt elutasítja? Kinek az érdeke fûzõdik hozzá?
Kérem a tisztelt Házat, hogy bírálják felül a bizottságok által elutasított javaslatomat, és kérem, hogy fogadják el. Köszönöm szépen.