Selmeczi Gabriella Tartalom Elõzõ Következõ

SELMECZI GABRIELLA (Fidesz): Köszönöm szépen, elnök asszony. Tisztelt Államtitkár Úr! Tisztelt Képviselõtársaim! A tb- önkormányzatok úgy kezdték, ahogy befejezték: botrányokkal fejezték be, és botrányokkal kezdték el most mûködésüket. Nem tudni, hogy kinek áll érdekében ez a folyamatos botránykeltés, egyet azonban biztosan tudunk: kinek nem áll érdekében. Ez pedig a biztosított, az állampolgár, aki fizeti a tb-járulékokat. És mit kap a magas járulékokért cserébe? Várhatóan alacsony nyugdíjat és egyre csökkenõ színvonalú, minõségû egészségügyi szolgáltatást, amelynek persze a fõ oka a pénzhiány.

Úgy tûnik, a kormány köreiben kezd elterjedni az a gyakorlat, hogy az általuk rossznak ítélt törvényeket nem kell betartani vagy esetleg eltanulták egykori egészségbiztosítási önkormányzati vezetõk szokását a rugalmas törvényalkotásról; Sándor László vagy Simsa Péter kedvenc jogalkotása volt a rugalmas törvényalkalmazás.

Mi is történt a megválasztott testületeknél? Rögtön a megválasztásuk után kirobbant az összeférhetetlenségi botrány. Kiderült, hogy az egészségügyi önkormányzatnál 11 képviselõ mandátuma kérdéses, valószínû, hogy törvénybe ütközik. A Fidesz szerint a polgári társadalom egyik alapfeltétele a törvényesség. A törvények betartása kötelezõ, és ha egy testület ennek nem tud eleget tenni, akkor a felügyeletet gyakorlónak kell azt haladéktalanul visszaállítani, aki jelen esetben a népjóléti miniszter úr. Az állampolgárok már levonták a következtetést, hiszen a népjóléti miniszter úr a kormány legnépszerûtlenebb tagja.

Kérdésem a következõ az államtitkár úrhoz: nem gondolja-e, hogy a tb-önkormányzat példáját a járulékfizetõk is követik, s majdan úgy értelmezik a rájuk vonatkozó jogszabályokat, ahogy számukra kedvezõbb lesz?

Köszönöm szépen. (Taps az ellenzék padsoraiban.)

Tartalom Elõzõ Következõ

Eleje Honlap