Garai István Tartalom Elõzõ Következõ

DR. GARAI ISTVÁN (MSZP): Tisztelt Elnök Asszony! Köszönöm szépen a szót. Tisztelt Államtitkár úr! Kiskunfélegyháza és Kiskunmajsa önkormányzata, valamint az érintettek felkérésére ebben a témában 1995. november 21-én egyszer már megkérdeztem az államtitkár urat a kérdéskör állásáról, reménykedve a mielõbbi pozitív elõrelépésben, fõleg azért, mert akkor az hangzott el, hogy az elõkészítõ munka úgymond már a kodifikációs szakba érkezett. Az eltelt másfél évben ez nem történt meg, míg a sajtóban bõven olvashattunk a pártok ez irányú végtelen és terméketlen alkudozásairól, részben ide kapcsolható székházügyeirõl. Vajon miben várhatunk a pártoktól megegyezést most, a választások közeledtével? Egyébként az Országgyûlésnek már régen, 1990. október 30-áig a hatályos törvény szerint szabályoznia kellett volna ezt a kérdéskört.

Ezen ingatlanok jelentõs részében elismert társadalmi és civil szervezetek, alapítványok, nyugdíjasklubok mûködnek. Ezek tevékenységének a finanszírozásában komoly zavarok fognak fellépni, de ugyancsak biztos, hogy az évek óta halasztódó, és ezért már eddig is nagy kárt okozó, elkerülhetetlen állagmegóvás és talán elvárható fejlesztési munkálatok sem fognak megtörténni, egészen a tulajdonviszonyok tisztázódásáig.

Ezt a megoldhatatlannak tûnõ gordiuszi csomót lassan át lehetne vágni azzal, hogy a társadalmi szervek használatában lévõ ingatlanok tulajdonviszonyait az úgynevezett pártingatlanok ügyétõl külön kellene elrendezni, természetesen meghagyva a pártoknak a további magvas és építõ jellegû egyeztetések lehetõségét.

Az érintett szervezetek, önkormányzatok már nagyon várják a parlamenttõl a fenti probléma megoldását. És vajon mire számíthatnak? Tisztelettel várom válaszát. Köszönöm szépen. (Taps az ellenzéki pártok soraiban.)

Tartalom Elõzõ Következõ

Eleje Honlap