Készült: 2024.04.26.01:54:17 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

96. ülésnap (2015.09.04.), 100. felszólalás
Felszólaló Németh Szilárd István (Fidesz)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 10:05


Felszólalások:  Előző  100  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

NÉMETH SZILÁRD ISTVÁN (Fidesz): Köszönöm szépen, elnök úr. Tisztelt Országgyűlés! Tisztelt Képviselőtársak! Érdeklődve hallgattam a Liberális Párt elnökének a felszólalását, és nagyon sok pozitív elemet véltem felfedezni, de azért szerintem alapjában elhibázott az, amit a képviselő úr mondott.

Eleve ott kezdődik, hogy a menekült meg az illegális bevándorló között szerintem óriási különbség van, és nemcsak mi teszünk különbséget, hanem a jog is különbséget tesz, és a politika is különbséget tesz, csak az a baj, hogy ezt összemossák. Amikor az Európai Unió, illetve az egyes európai uniós tagállamoknak az elhibázott bevándorlási politikájáról beszélünk, akkor az egyfajta népesedési politika, ugyanis mondjuk, Németországban hiányzik negyedmillió munkás. Tehát ahhoz, hogy a német gazdaság fenntarthatóan fejlődjön, legalábbis a mai számítások szerint, mondjuk, egy GDP alapú számítás alapján, évente ott 250 ezer ember hiányzik. Ez a németeknek a bevándorláspolitikája, a saját maguk politikája - oldják meg! De azt nem lehet oktrojálni más európai uniós országokra. És én azt gondolom, ez az alapvető feszültség, illetve a feszültségnek ez az alapvető oka, hiszen ezért is van az, hogy egyszer a kancellár azt mondja, hogy akkor most mi felfüggesztjük a dublini egyezményt, majd másnap azt mondja, hogy mégsem függesztjük fel, és felhívom a magyarok figyelmét arra, hogy nehogy ide merjék küldeni az embereket okmányok nélkül. Alapvetően önellentmondás. De ezen túl még az ámítás is megáll itt, mert a ZDF televízió ugyanezt a filmet eljátssza egyetlenegy tudósításban. Tehát ugyanabban a dokumentum… Ne is nevezzük dokumentumfilmnek, tehát ugyanabban a propagandafilmben egyszer azért ütik-verik a magyarokat, mert útnak engedik úgymond a vonatot, és ezért megsértik a dublini egyezményt, másodszor pedig mutogatják azokat a szerencsétlen embereket, akik ott valahol éppen lefeküdtek, vagy éppen tiltakoznak, vagy vernek valamit, vagy dobálják ki az ételt meg az italt a vonat ablakán, hogy miért nem indítják tovább. Tehát szerintem alapvető problémák vannak.

Ugyanakkor azt nem volt jó hallani, hogy interregnumról… Tehát mintha az interregnum jó lenne. Mert szerintem van szabályozás, követni kell ezt a szabályozást. Nagyon egyszerű: van a schengeni szabályozás és van a dublini egyezmény. És mindaddig, amíg ez meg nem változik, ez önmagában egyébként nem jó, ez világos, napnál világosabb, hogy ez nem játszik, tehát ez itt elromlott, ezt meg kell javítani, vagy újat kell hozni, vagy valamit kell csinálni ezzel, de ha az egészet kidobjuk, akkor fog Európa teljes egészében szétszakadni. Tehát ahhoz, hogy ne legyen berlini fal vagy ne legyen megint határzár, vagy egyáltalán ne álljon elő olyan helyzet, mint ami a hét elején az M1-es autópályán, az kell, hogy Magyarország meg tudja védeni a saját határait, amik egyben egyébként schengeni határok, és ezt mi képviseljük. És ezért nyújtotta be a tíz törvény módosítását a kormány, és ezért nyújtottuk mi be ennek a három törvénynek a módosítását, mert ez a legelső.

Nem tudom, Schiffer képviselőtársunk hogyan gondolja, hogy tudjuk meg, hogy ki kicsoda, ha szóba se állnak velünk. Tehát amikor arról beszélünk, hogy mi kriminalizáljuk a bevándorlókat, ez nem igaz, ez egyáltalán nem igaz. Nekik ahhoz egyébként, hogy elnyerjék azt a státust, ami a menekültstátust jelenti a genfi egyezmény alapján, együttműködési kötelezettségük van. De aki ezt az együttműködési kötelezettséget egyrészt már eleve elhárítja vagy összevissza hazudozik, mert itt előttem, bocsánatot kérek, de ezt mindenféleképpen szerettem volna ismertetni, nem egy ilyen polémia miatt kértem most szót, csak egypár dolgot szerettem volna a magunk részéről is, ha tisztábban látunk, de a Nemzetbiztonsági bizottság és a honvédelmi bizottság együttes ülésén, ami egy négyórás ülés volt, jó lett volna, ha tudunk szakmai kérdésekről is beszélni, néhányan szerettük volna ezt erőltetni, de ott is a lózungoké, meg a nem tudom, mié lett a terep, és gyakorlatilag be kellett rekeszteni a bizottság ülését. De ott bizony nem kérdeztük meg a titkosszolgálatokat, amit én utána megtettem, mert elballagtam az Alkotmányvédelmi Hivatalba, és megkérdeztem, hogy azon kötelezettség alapján, ami a titkosszolgálatra, az elhárításra hárul mint szakhatóságra, amikor elindulnak az eljárások, és nekik interjúkat kell csinálni, olyan interjúkat, amelyek alapján egy szociometrikus és kockázatelemezést lehet végrehajtani, az alapján milyen tapasztalataik vannak, és bizony én összeírtam egy-két dolgot, és nagyon kemény dolgok vannak.

Az egyik pont az, hogy a meghallgatott migránsok - de leginkább akik magukat szíreknek vallják - 98 százaléka, tehát 98 százaléka egyáltalán nem tud vagy nem akar semmilyen dokumentumot a saját állampolgársága - itt, ugye, nem származásról beszélünk - igazolása érdekében felmutatni. És valamilyen oknál fogva a szírek megsokszorozódtak azóta, akik szírnek vallják magukat, amióta megtörtént a bejelentés. Tehát itt egy valós problémával vagyunk szemben, és vannak jó elméletek, és van lehetőség arra, hogy filozofikusan is hozzáálljunk a kérdéshez, és kell is hozzáállni, de jelenleg szerintem ennél égetőbb a helyzet.

(15.10)

És nem gondolom azt, hogy az előttünk fekvő törvényjavaslatok Alaptörvény vagy bármiféle nemzetközi egyezmény ellen vagy ne adj’ isten, bármiféle erkölcsi törvény ellen vétenének. Tehát meg vagyok győződve, hogy ez így rendben van.

De egy dolgot még hadd említsek meg, bocsánatot kérek. Nem akarom nagyon hosszúra nyújtani, nem a részletekbe menően, hanem a szakemberek véleménye a következő, és ezen is meglepődtem, hogy azok, akik magasabb iskolai végzettséggel rendelkeznek, azok már rég eljöttek, vagy már az ő rokonaik eljöttek, és ezért akarnak Németországba menni, mert általában Németországban telepedtek le. És van egy szorzószám, hogy minden egyes ember, aki átérkezik a határon, az még hat-nyolc embert fog magával húzni az elkövetkezendő időszakban. És most azok jönnek már el, akik alacsonyabb iskolai végzettségűek, nem képzett emberek vagy teljes egészében iskolázatlanok.

Itt nagyon komoly kockázatokat mondanak a szakértők, akik egyébként régóta ezzel foglalkoznak, és nemzetközi protokollok alapján végzik azt a meghallgatásos munkát, amit egyébként végezniük kell. Ilyeneket írnak, hogy nyilván nehezíteni fogja a társadalmi integrációt, ezt nagyon jól tudjuk, ezt külön nem kell elmagyarázni, de növekedik a bevándorlók szélsőséges szervezeteinek való kitettség. A szervezett bűnözők hamarabb behálózzák ezeket az embereket, már az idevezető úton is természetesen. Kapsz munkát, dolgozz nekem, ezt a pár csomagot el kell ide-oda vinned, ebből összegyűjtesz majd annyi pénzt, amivel én téged átviszlek a határon, aztán kapsz még ott 50 dollárt. És ha még esetleg részt veszel ebben-abban, akkor még azt megfizetjük. Aztán járványügyi kockázatokról beszélnek, hiszen ezek az emberek már olyan területekről jönnek, ahol az ottani közegészségügy vagy nem is volt megszervezve, vagy már régen nem tölti be a szerepét.

És ami még nagyon fontos, hogy azt is mondják a szakemberek, hogy Magyarországon viszonylag alacsony és kicsi a befolyása az iszlám közösségnek, de ezáltal megnövekedhet a számuk is, a befolyásuk és a negatív irányba való működésük is. És ezzel emelkedik a közbiztonság és a terror kockázata.

Mondom, mindezt egyébként hajlandók az Alkotmányvédelmi Hivatal munkatársai elmondani nyílt ülésen, tehát azért mertem ezt elmondani. Nyilván számokról nem tudok beszámolni, de nyílt ülésen ezek az információk, ezek az interjúk mindenki számára világossá teszik, hogy itt nem babra megy a játék, tehát itt nem egy filozófiai problémát kell megoldanunk, hanem egy nagyon valós és egy nagyon kemény ránk nehezedő problémát. Megoldanunk - ezt megint nagyon szépen mondtam én is, de ez a megoldás nem lesz százszázalékos, nem lesz teljes körű, mi is vélelmezzük azt, hogy ha megvan elsődlegesen a határzár, annak megvannak a műszaki tartalmai, annak megvan a humánerőforrás-fedezete, ezért is van többek közt a honvédségi törvény módosítva vagy a rendőrségi törvény, ehhez hozzárendeljük a pénzt, és egyébként együttműködünk az Európai Unióban, illetve együttműködünk azokkal a szervezetekkel, ENSZ-szel, amivel szükséges ennek a kérdésnek a kezelésében, akkor is még csak odáig jutottunk el, hogy belül rendeztük a helyzetünket, és a határainkon megállítottuk őket, de a következő lépés a teljesség felé az, hogyha megoldjuk az Iszlám Állam felszámolását, ha megoldjuk azt a gazdasági, szociális katasztrófahelyzetet, amit többek között az arab tavasz idézett elő.

Köszönöm szépen, elnök úr. Köszönöm, hogy meghallgattak. (Taps a kormánypártok soraiból. ‑ Fodor Gábor tapsol.)




Felszólalások:  Előző  100  Következő    Ülésnap adatai