Készült: 2024.03.29.14:19:03 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

164. ülésnap (2012.02.20.), 166. felszólalás
Felszólaló Novák Előd (Jobbik)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 2:06


Felszólalások:  Előző  166  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

NOVÁK ELŐD (Jobbik): Köszönöm a szót, elnök úr. Tisztelt Országgyűlés! Nagyon kevés az a két perc, amit most annak szentelhetünk, annak indoklására, hogy szükség lenne ezt a kérdést bővebben is tárgyalni és napirendre venni, tárgysorozatba venni. Természetesen nincsen illúzióm, hiszen ma is leszavazták például a kommunista luxusnyugdíjak napirendre vételét, amely már 2010 júliusa óta várat magára, hogy valamit lépjen az Országgyűlés, és elfogadja ezt a jobbikos javaslatot, akár annak fideszes módosításaival. Azonban önök számára preambulumok szintjén kimerül az antikommunizmus. Ezért sem lepődünk meg azon, hogy az Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltárának főigazgató-helyettesévé Kövér László most éppen az SZDSZ-MDF-paktum egyik aláíróját nevezi ki, amely ellen csak a Jobbik Magyarországért Mozgalom tiltakozott. (Dr. Gaudi-Nagy Tamás: Szégyen!)

Ebben a ciklusban a legmegosztóbb javaslata eddig a Jobbiknak volt, december 23-én szavazott erről az Országgyűlés, amikor 55-en szavaztak a kormánypárti képviselők közül a frakciófegyelemmel szemben, bár többségük csak tartózkodni mert, talán éppen az érintettség okán, az ügynöklisták kérdésében, mert mi azt mondtuk, ahogy el is hangzott már az előterjesztői bevezetőben, az alaptörvényben sem érjük be olyan preambulumok szintjén történő kinyilvánításokkal, amelyek szerint létrehozzák a nemzeti emlékezet bizottságát, de nem teszik egyértelmű feladatává az ügynöklisták nyilvánosságra hozatalát. Mi ezzel a javaslattal messzemenőkig egyetértünk, természetesen módosító javaslataink lesznek, amelyet dr. Ilkei Csaba, a téma nagy szakértőjének bevonásával szeretnénk megfogalmazni, ha önök ezt mernék tárgysorozatba venni.

Mi azt mondjuk ezen túlmenően, hogy felelősségre is kellene vonni azokat, akik a bizonyítékok eltüntetésében, az iratmegsemmisítésekben saját vagy mások felelősségének eltussolásában részt vettek. Mindennek ellenére a fennmaradt iratok 92 százaléka az Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltárában, 8 százaléka pedig a titkosszolgálatoknál fellelhető. Csak ez utóbbi 8 százalék is több mint 32 ezer minősített, azaz titkosított irattári tételt jelent, tehát van miről beszélni, és én azt gondolom, nem lenne ildomos várni ezzel a Jobbik kormányra kerüléséig (Moraj és derültség a kormánypárti padsorokból.), alkossuk meg most ezt a törvényt, és számoljuk fel az állambiztonsági múlt eddig eltitkolt lapjait. (Az elnök a csengő megkocogtatásával jelzi az idő leteltét.)

Köszönöm a figyelmüket. (Taps a Jobbik padsoraiban.)




Felszólalások:  Előző  166  Következő    Ülésnap adatai