Készült: 2024.04.19.21:34:37 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

23. ülésnap (2014.11.03.), 172. felszólalás
Felszólaló Dr. Rétvári Bence (KDNP)
Beosztás Emberi Erőforrások Minisztériumának államtitkára
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka kérdés megválaszolva
Videó/Felszólalás ideje 2:16


Felszólalások:  Előző  172  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

DR. RÉTVÁRI BENCE, az Emberi Erőforrások Minisztériumának államtitkára: Köszönöm szépen a szót. Tisztelt Elnök Úr! Tisztelt Képviselő Úr! Tisztelt Ház! A Semmelweis-tervben is megfogalmazottak alapján a kormány az elmúlt négy évben úgy alakította át az egészségügyi ellátórendszert, hogy messzemenőkig figyelembe vette a betegek érdekeit, és ezzel párhuzamosan az ellátás szakmai és gazdasági hatékonyságát is szem előtt tartotta. Nem szűnt meg ellátóintézmény, az intézmények átalakultak, kórházak bővültek új funkciókkal vagy váltottak funkciót, ellátóhelyek és szolgáltatópontok kezdték meg működésüket országszerte, főleg vidéken. Mindemellett az egészségügyi ellátórendszerben az elmúlt ötven évben nem látott mértékű, 330 milliárd forintos kórházi infrastruktúra-fejlesztés és beruházás zajlott, illetve zajlik, amire a belső erőforrások és a külső uniós támogatások biztosítanak alapot.

A celldömölki kórházban 2012-től a szombathelyi Markusovszky Kórház telephelyeként szülészet-nőgyógyászat működik, és változatlanul maradt a krónikus ellátási kapacitás. A körmendi kórházban 2012-től a szombathelyi Markusovszky Kórház telephelyeként sebészet működik, és a kórház továbbra is ellát krónikus tevékenységet. Mivel az esetek igen jelentős része egynapos beavatkozások keretén belül is elvégezhető, az intézményben folytatódtak a meglévő egynapos, kúraszerű, illetve a nappali ellátások, illetve mindkét intézmény bővítette az egynapos ellátásait.

(16.30)

A kapacitáscsökkentéssel érintett szolgáltatók lehetőséget kaptak a korábban ellátott betegek más ellátási formában történő újbóli ellátására.

Az ellátás javítása érdekében közel 15 milliárd forint európai uniós forrás felhasználásával zajlanak fejlesztések az Országos Mentőszolgálatnál is. A mentőállomás-hálózat bővítését is szolgálja a sürgősségi ellátás fejlesztése ? mentés című kiemelt projekt. Az Országos Mentőszolgálat mentőállomás-hálózata 22 új helyszínnel bővül, így a mentőállomások száma 253-ra emelkedik.

A cél, ahogy ön is tudja, hogy 15 percen belül mindenhová kiérjenek a mentőautók. A mentőellátás fejlesztését szolgálja az is, hogy 178 új mentőgépjárművet helyeztek szolgálatba. Köszönöm szépen a figyelmet. (Szórványos taps a kormánypárti padsorokban.)




Felszólalások:  Előző  172  Következő    Ülésnap adatai