Készült: 2024.04.26.00:25:28 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

207. ülésnap (2017.03.20.), 14. felszólalás
Felszólaló Volner János (Jobbik)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka napirend előtti felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 5:02


Felszólalások:  Előző  14  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

VOLNER JÁNOS (Jobbik): Köszönöm, elnök úr. Tisztelt Képviselőtársaim! Egyet tudhatunk biztosan: különböző korrupciókutató szervezetek jelentései szerint Magyarországon évente 400 milliárd forintot lopnak el korrupciós ügyletek kapcsán, évente ennyire rúg az az összeg, ami kézen-közön, elsősorban a közbeszerzési rendszeren és másodsorban az európai uniós források rendszerén keresztül eltűnik. Ez csak a közvetlen kár, a közvetett károk ebben még nincsenek benne.

Mi az, amivel szembesülhet bárki, aki naponta olvassa az újságokat, hallgatja a rádiót, nézi a tévét? Egyet lehet látni: Magyarországon azok gyarapodnak a leggyorsabban, akik a kormánypárttal és magával a miniszterelnök úrral is jó kapcsolatot ápolnak. Kétezer-ötszázszorosára növelte Mészáros Lőrinc azóta a vagyonát, amióta Orbán Viktorral jóvá fűzte a kapcsolatát, amióta szoros a viszonyuk. Garancsi Tibor hasonló pályát fut be. Andy Vajnáról többször is gondoskodott a kormánypárti frakció, ilyen módon is pénzt juttatva a kaszinómilliárdosnak.

Fontos látni azonban azt, hogy nem kis részben fideszes parlamenti segítséggel a korrupciót a kormány törvényessé tette, törvényekkel gondoskodott arról, hogy a baráti vállalkozókat ilyen módon megsegíthessék. Annak érdekében, hogy amit nem lehet elszámoltatással visszaszerezni, mégiscsak bekerüljön az államkasszába, az adórendszeren belül kell megoldást találni, de fontos az, hogy amit lehet, elszámoltatással kell elsősorban visszaszerezni.

Hogyan kell átalakítani a Jobbik véleménye szerint az adórendszert? Erről beszélt Vona Gábor a Vona18 adásában. Vona Gábor minden hó 18-án elmondja azt, hogy a Jobbik kormányra kerülve 2018-ban milyen intézkedéseket fog tenni, gyakorlatilag egy-egy új programpontot jelent be a közvélemény számára. Megfogalmaztuk, hogy be kell vezetni Magyarországon a földesúradót, azaz azt az adófajtát, ami a politikából megvagyonosodott vállalkozókra, a politikai hátszéllel működő vállalkozók vagyongyarapodására és magukra a politikusokra vonatkozik. Biztosítani kell, hogy ezek az emberek járuljanak hozzá a közteherviseléshez, és nagyon hétköznapi módon megfogalmazva, úgy meg kell adóztatni Mészáros Lőrincet, Garancsi Tibort, Andy Vajnát és a hozzájuk hasonló úgynevezett üzletembereket, hogy elveszítsék néhány év alatt a vagyonuk jelentős részét, ezzel is gyarapítva a költségvetést. (Kósa Lajos: És mi lesz a cégtemetőkkel?)

Fontos látni, hogy nemegyszer a normális vállalkozókat is fenyegetik a hasonló kezdeményezések. Ugyanis az, amit például az MSZP bejelentett, hogy mindenki, aki jól keres Magyarországon, ennek az adónak az alanya lesz ‑ ők is egy hasonló elképzeléssel álltak elő ‑, ez egyszerűen egy bolsevik tempó.

(13.40)

Mi, jobbikosok nem padlássöprést szeretnénk, nem minden sikeres embert megadóztatni, mint ahogy a baloldal tervezi, mi kifejezetten a politika­közeli, a politikából vagyongyarapodó vállalkozókra szeretnénk ezt az adórendszert kiterjeszteni. A normális módon működő vállalkozókat nem fogja ez az adóintézkedés érinteni. Fontos látni azt, hogy 2002-ig visszamenően vizsgálni kell az ebben az időszakban szerzett vagyongyarapodást, és gondoskodni kell arról, hogy ezek az úgynevezett politikaközeli vállalkozók elveszítsék egy áthangolt adórendszernek köszönhetően a vagyonuk jelentős részét. Látni kell azt is, hogy ezt az adót érdemes progresszív módon bevezetni: minél nagyobb 2002-ig visszamenően ezeknek az embereknek a vagyongyarapodása, annál nagyobb mértékűnek kell az adótehernek is lennie, ilyen módon is gondoskodni arról, hogy ez a pénz mégiscsak visszakerüljön a magyar költségvetésbe, és ne az oligarchákat gyarapítsa, hanem jótékony, normális, a társadalmat előremozdító célok mentén kell felhasználni, és ezekre kell fordítani.

Látni kell azt is, hogy ezzel az adófajtával Magyarország közteherviselése sokkal igazságosabbá tehető, gondoskodhatunk ugyanis arról, hogy akik eddig igazságtalan módon kizárólag személyes politikai kapcsolatok révén vagyongyarapodtak, azoktól ilyen módon szerezze vissza az állam ezt a pénzt, és járuljunk ahhoz hozzá, hogy kisebb adókat kelljen másoknak fizetniük. Köszönöm szépen, elnök úr. (Taps a Jobbik soraiból.)




Felszólalások:  Előző  14  Következő    Ülésnap adatai