Készült: 2024.03.28.14:58:20 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

85. ülésnap (2011.04.26.), 263. felszólalás
Felszólaló Babák Mihály (Fidesz)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka napirend utáni felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 5:15


Felszólalások:  Előző  263  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

BABÁK MIHÁLY (Fidesz): Mélyen tisztelt Elnök Úr! Tisztelt Ház! Tisztelt Képviselőtársaim! Arra a kérdésre kell választ adni, hogy hol volt az alkotmány az elmúlt 62 évben, hol volt az alkotmányosság, hol volt a jogállam 62 évig, és hol volt a jogrendszer, a jog uralma, és hol volt a törvényesség. (Közbeszólás a Jobbik soraiból: És hol van most?)

Az emberek nem bíztak a jogállamban, minden törvény persze annyit ér, amennyit végrehajtanak belőle és megvalósítanak. Mennyit ért a 62 éves alkotmány? - az oktrojált és az ideiglenes alkotmány. Hisz, hölgyeim és uraim, Európa, a nagyhatalmak ígérgettek 1956-ban, lózungokat hangoztattak, eltűrték a jogtiprást, és magunkra hagytak minket itt, Európa szívében magyarokat, hogy uralkodhasson a jogállamiság megsértése, a törvénytiprás, az önkény és sok egyéb más. Igen, magunkra hagytak minket.

Mélyen tisztelt Hölgyeim és Uraim! Ezt követően jött 1968, Csehszlovákia, Varsói Szerződés, jött a vidám barakk. A vidám barakk persze csak egy kiszólás volt a magyarok életében, mert igyekeztek rendszertipikusan élni, hisz nem tehettek mást, különben a rendszer föllökte őket, és mindenhol marginalizálta, ha nem voltak rendszertipikusak. Túlélésre játszott az ország, függőségben tartotta a hatalom, és a félelem volt mindennapi. Emlékeznek rá, hisz ekkor dívott a III/III-as meg egyéb más besúgórendszer, jól megszervezték.

Aztán atipikus formáját választotta a Magyar Köztársaság, annak idején szocialista ország, a gmk formuláját és a háztájit. Atipikus volt, mert a rendszer ezt nem tűrte, csak a kolhozrendszert és az állami tulajdont, és megjelentek a gmk-k és a háztájik. Na, ez adott aztán ájert annak, hogy gondolkozzon az akkori hatalom azon, hogy hogyan lehetne megkaparintani az ország vagyonát. Emlékeznek rá, még a meggymagos bűnözésre; nem tudom, elnök úr emlékszik-e rá, azt az embert, aki a konzervgyárban a meggymagot összegyűjtötte, és abból facsemetét nevelt, akkor meggymagos bűnözővé tették, holott egyszerűen csak a józan paraszti eszét használta. Na, ezt sem volt szabad csinálni Magyarországon a jogállamban, az alkotmányosság medrében. Rohamosan nőtt a válság, a pénzügyi válság és az ország eladósodása. Ez volt a vidám barakk. S megaláztak minket határon innen, határon túl, tűrtük, hogyha fenékbe rúgtak, hogyha pálcát törtek fölöttünk, mert tehette ezt mindenki Európában velünk, magyarokkal.

1988 - s erre utaltam, hogy annak idején a gmk-k és a háztáji elgondolkodtatta az akkori hatalmat, hogy hogyan lehet az állami tulajdont megkaparintani. 1988-ban spontán privatizáció jött be, kipróbálták, jól ment, jogállami keretek között, kezdték kirabolni az országot, elvinni a köz vagyonát és magánosítani. Hozzáláttak az ország kiárusításához is.

1990 - a rendszerváltás. Sokan mondják Békésben, hogy nem rendszerváltás volt, kedves képviselő úr, hanem rablóváltás, ugyanis kirabolták Békés megyét is. Jött a kiárusítás, a korrupció, a lenyúlás, a tönkretétel, állami cégek és szövetkezetek meggondolatlan tönkretétele. Alkotmánymódosítás 1990-ben? Hát, ígéret maradt. Ígéret maradt, maga az az alkotmány mondta magáról, hogy ideiglenes. Hát, volt ideiglenes, míg meg nem született az új alaptörvény.

Mélyen tisztelt Hölgyeim és Uraim! A demokrácia zászlaja alatt törvényesített rombolás, lopás, minden eladó, hitünk és életünk is, tőkebeáramlás - erről jobb, ha nem beszélünk -, piacvásárlás, munkanélküliség, iszonyú munkanélküliség, az infláció az egekbe szökkent. Elszegényedés - az ország akkor kezdett deviálni anyagiakban és létfeltételeiben. Az ország kiárusítása - nem vicc, kiárusították az országot, ezt mind a rendszerváltás égisze alatt. Földönfutóvá tették a parasztot és az embereket, a közvagyon elkótyavetyélése folyt.

Mélyen tisztelt Hölgyeim és Uraim! Még hadd beszéljek arról, hogy Békés megye emberei, az ott élők, a Békés megyeiek, akik minket jól ismernek, hogyan élték meg ezt, hogyan élték meg az alkotmányosságot, a jogrendet és jogbiztonságot. Vesztesei lettek a rendszerváltásnak. Békés megye gazdasággal bírt: malomipar, gabonaipar, konzervipar, hűtőipar, tejipar, Barnevál, baromfiipar, húsipar, cukoripar, járműipar, tésztaipar, sütőipar. Mind eltűnt, hölgyek, urak. Egy sincs meg manapság, munkanélkülit csináltak ezekből az emberekből, a megélhetésüket kockáztatták. Földönfutóvá vált egész Békés megye, egekbe szökött a munkanélküliség, az elvándorlás, az elöregedés, és következett a szocialista kormány a megszorításokkal.

Mélyen tisztelt Elnök Úr! Mélyen tisztelt Hölgyeim és Uraim! A negyedik részben folytatom. Köszönöm, hogy meghallgattak. (Taps a kormánypártok soraiban.)




Felszólalások:  Előző  263  Következő    Ülésnap adatai