Készült: 2024.03.29.15:35:27 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

248. ülésnap (2001.12.12.), 128. felszólalás
Felszólaló Perlaki Jenő (Fidesz)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 4:14


Felszólalások:  Előző  128  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

PERLAKI JENŐ (Fidesz): Elnök Úr! Köszönöm a szót. Tisztelt Országgyűlés! A Fidesz-Magyar Polgári Párt a nemzet jövője szempontjából vizsgálja napjaink teendőit. Az elmúlt évtizedek hozta problémák láttán a polgári kormányzat úgy találta, hogy a nemzet jövendőjét befolyásoló sorskérdések felszínre hozása és megoldása hoz új fellendülést. Ennek része a felismerés, hogy a népességfogyás megállítása és az ország gyarapodása a családok derűlátásán áll vagy bukik. A legkisebb közösség jövőbe vetett bizalma azon múlik, hogy a társadalom alapsejtjének élete, fennmaradása szempontjából mi az, ami biztonságot nyújthat, az hogyan lehet egyensúlyban.

Gyermekeink a tanuláson keresztül szerzik meg a munkához jutás, az érvényesülés biztonságát. De másfajta biztonságra is szükségünk van. A közösség a szeretteink és a tulajdonunk biztonságát is nyújtja a bűnüldözés és az igazságszolgáltatás eszközeivel. Valamennyi fontos társadalmi célunk eléréséhez az egyéni és közösségi tevékenységen túl nemzeti összefogásra is szükség van, hogy a hazánk számára ma legfontosabb kérdéseinkben eredményeket érjünk el, hogy jólétben, népességi egyensúlyban és biztonságban élhessünk.

Most a közbiztonságról szeretnék beszélni. Eredetileg azt gondoltam, hogy általában el fogom mondani azokat a tetteket, amelyeket a polgári kormány és a parlament végrehajtott. Ezek ismétlése, azt hiszem, azért nem haszontalan. A parlament a kormány javaslatára törvényt fogadott el a büntetések mértékének általános szigorításáról, a kábítószerrel való visszaélés büntetőjogi szigorításáról és a szervezetten elkövetett bűncselekmények büntetésének szigorításáról. Törvényt alkottunk a szervezett bűnözés elleni küzdelemről és a maffiaellenes központ létrehozásáról. Milyen eredményei voltak ennek? Az előbb elhangzott, hogy Budapesten az emberek biztonságot akarnak. Ennek érdekében mi történt és mik a bizonyítékai ennek? Ezt most néhány számmal fogom bemutatni.

Budapesten az országban ismertté vált bűncselekmények 26,7 százalékát követik el. Az ismertté vált bűncselekmények Budapesten 226 ezres számmal jelentek meg 1998-ban, míg 2000-ben már csak 120 ezer volt a teljes évi adat, szeptemberig 104 ezer volt az idén. A vagyon elleni bűncselekmények 193 ezerről 89 ezerre csökkentek. A gépjárművekkel kapcsolatos bűncselekmények 10 700-ról 6700-ra, 30 százalékos csökkenés. Ezek tények, ezek valódi adatok. Az mesebeszéd, aki ezt megpróbálja olyan színben feltüntetni, mintha nem ért volna el nagy eredményeket a BRFK és az ORFK is. De nézzük az országos adatokat! A személy elleni bűncselekmények 18 700-ról 16 600-ra csökkentek. A közlekedési bűncselekmények 22 400-ról 19 500-ra, a vagyon elleni bűncselekmények 457 ezerről 311 ezerre 2000-ig. A betöréses lopások 94 ezerről 71 ezerre. (Dr. Kis Zoltán elhagyja az üléstermet.) Most távoznak azok a képviselők, akik ostorozták a közbiztonságot, pedig nagyszerű adatokat hallanának, amit úgy látszik, eddig nem volt idejük összeszedni. (Dr. Kis Zoltán: Te kis amnéziás! Meg sem szólaltam!)

Hölgyeim és Uraim! Azt gondolom, ezek alapján azt mondhatjuk, hogy a Fidesz-Magyar Polgári Párt vezette kormányzat megfelelt az ígéreteinek, teljesítette azokat, és hozzájárult az országképben a biztonságtudatunk erősödéséhez. Köszönöm a figyelmüket. (Taps a kormánypártok soraiban.)

 




Felszólalások:  Előző  128  Következő    Ülésnap adatai