Készült: 2024.04.26.00:47:24 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

108. ülésnap (2020.02.25.), 20. felszólalás
Felszólaló Dr. Völner Pál (Fidesz)
Beosztás Igazságügyi Minisztérium államtitkára
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka napirend előttihez hozzászólás
Videó/Felszólalás ideje 5:03


Felszólalások:  Előző  20  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

DR. VÖLNER PÁL igazságügyi minisztériumi államtitkár: Köszönöm a szót, elnök úr. Tisztelt Ház! Tisztelt Képviselő Úr! Ahogy helyesen említette, 2000-ben éppen az Orbán-kormány tette a kommunizmus áldozatainak emléknapjává ezt a mai napot, és valóban egy olyan parlamenti eseményhez kötötte, ami a nemzeti szuverenitás megtiprását is jelentette, nem csak annak az osztályharcnak a belépőjét, ami aztán az elkövetkezendő évtizedekben, hogy úgy mondjam, elnyomorította a magyarságot. De visszanézhetünk régebbre is, hiszen magával a vörösterrorral, a kommunizmussal sajnos már 1919-ben megismerkedett az ország, amikor Návay elnök urat az Országgyűlés részéről szintén a vörösterror áldozataként végezték ki. Tehát ebben a Házban is mindig van alkalmunk meghajtani a fejünket az áldozatok emléke előtt.

És ha arról beszéltünk, hogy terror, ha a kommunistákról beszélünk, akkor ’19-ből is a sortüzek juthatnak az eszünkbe, a Lenin-fiúk rémtettei, a parasztság, a vasutasok, az értelmiség, a polgárság ellen elkövetett gaztettek. De ugyanígy ennek a bizonyos Kovács Béla főtitkárnak az elhurcolásával kezdődő időszaknak is az elszenvedői voltunk, amikor ezt követően az egyházakról beszélhetünk: akár Mindszenty bíboros elhurcolásáról, Ravasz László, Ordass Lajos protestáns püspököknek a háttérbe szorításáról és ezeknek az egyházaknak a megfélemlítéséről.

De kezdhetjük azzal is, hogy hogyan fosztották meg először a tulajdonuktól, a földjüktől, a házuktól, a cégeiktől az embereket, hogyan kényszerítették őket, nemcsak a hadifogságba hurcoltakat, vagy éppenséggel a kényszermunkára hurcoltakat, hanem az internáltakat is szinte rabszolgasorba. Vagy gondolhatunk Recsk foglyaira, akik szintén az osztályharc jegyében végezték ott a munkájukat, és haltak bele sokszor az embertelen bánásmódba. Felidézhetjük a Rákosi-korszak vagy akár a Kádár-korszak börtöneit. Pont aktualitása van, hiszen ha emberkínzásról, embertelen bánásmódról beszélhetünk, akkor azt hiszem, hogy az az időszak az, amikor ez igazán felvethető.

És mindezt a vörös csillag jegyében tették, a vörös csillagéban, amit betiltottunk, és amely mellett a DK és különböző eszmetársaik kiállnak, és Strasbourgban is pert tudtak nyerni. Nem fogják föl, hogy ebben a térségben, ahol 100 millió ember pusztult el összességében  Kínával, a Szovjetunióval és a többi térséggel együtt , ugyanolyan gyűlöletes jelképe a zsarnokságnak és a diktatúrának a vörös csillag, mint a horogkereszt volt. Az az ember, akit vörös csillagos sapkában botoztak, vagy éppen a körmeit tépdesték le, nyilván jogosan várja el ezeknek az önkényuralmi jelképeknek a betiltását.

Nagyon csodálkozom azon, hogy a Jobbik, amelyik 2006-ban szintén a sortüzet vezénylő Gyurcsány-kormány ellen definiálta önmagát, ma hű szövetségese, csatlósa, csicskása ennek az alakulatnak (Dr. Brenner Koloman: Jaj! Szégyelld magad!), és gyakorlatilag a politikai haszonszerzés érdekében éppen önök (Dr. Brenner Koloman: Legaljasabb! Szégyelld magad! Aljas!) azok, akik a diktatúra utódaival összefognak (Dr. Brenner Koloman: Undorító!  Közbeszólások, moraj.), és elvtelenül (Az elnök csenget.) támogatják őket, mert ha van szakadék ma (Dr. Brenner Koloman: A Ház tekintélyét sértő beszéd…) a magyar társadalomban (Dr. Brenner Koloman: Tessék meginteni államtitkár urat, elnök úr!), akkor éppen az áldozatok emléke az, ami a két oldalt szétválasztja. És aki ezt nem érti meg, és nem fogja fel, az ne hivatkozzon arra (Dr. Brenner Koloman és dr. Fónagy János közbeszól.), hogy ő az áldozatok emléke előtt tiszteleg, a vörösterrort elítéli.

Beszélt az ügynökökről. Sajnos, van önöknek is egy Kovács Bélájuk, róla kevesebbet beszélnek, akinek sajnos napjainkban van ügynökügye. Az más kérdés, hogy ki ellen kémkedett és miért. Majd biztos önök bebizonyítják előbb vagy utóbb, hogy hazafi volt, de ezzel szintén nem számoltak el. (Tordai Bence közbeszól.)

Szabó Istvánt említette, akit egy egyesület akar kitüntetni. Tegnap Rétvári Bence államtitkár úr említett egy történelemtanár-egyesületet, ahol éppen a végvári hősök kifejezést akarják törölni, vagy éppen Dobó Istvánt a hősök korából levenni. Vannak ilyen alakulatok. (Dr. Brenner Koloman: Önök rakják oda az embereket…) Ezek nem kormányzati szervek, nem állami elismerések. Én azt tudom ígérni, hogy amíg ez a kormány és ez a frakciótöbbség van, azok, akiknek ügynökmúltja van, nem fognak állami kitüntetést kapni. (Közbeszólások a Jobbik padsoraiból: Csak fideszes polgármester lehet…  Meg III/II-esek…)

De a mai vitáinktól eltekintve (Dr. Brenner Koloman: Szégyelld magad! Éljen Rákosi!), azt tudom ígérni önöknek (Dr. Brenner Koloman: Éljen a párt!  Az elnök csenget.), hogy emlékezzünk együtt, és abban mindenkivel partnerek vagyunk. Köszönöm szépen. (Taps a kormányzó pártok padsoraiból.  Dr. Brenner Koloman: Pfuj! Szégyelld magad! Legaljasabb!)




Felszólalások:  Előző  20  Következő    Ülésnap adatai