Készült: 2024.03.29.09:39:12 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

210. ülésnap, 390. felszólalás
Felszólaló Gyimóthy Géza (FKGP)
Felszólalás oka A záróvita lezárása
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás ideje 41:33

Felszólalások:  <<  390  >>    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

ELNÖK: Köszönöm. Tisztelt Országgyűlés! Felhívom figyelmüket, hogy a támogatott javaslatok elfogadása kizárja az ajánlás 20. pontjában levő javaslat elfogadását. Most a támogatott módosító javaslatokról határoz az Országgyűlés.

Kérdezem a tisztelt Országgyűlést, elfogadja-e a támogatott módosító javaslatokat? Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés a támogatott módosító javaslatokat 258 igen, 23 nem, 16 tartózkodással elfogadta.

Tisztelt Országgyűlés! Most azokról a módosító javaslatokról határozunk, amelyekről a Házszabály értelmében még szavazni lehet.

A 2. pontban Bauer Tamás és mások a törvényjavaslat 8. §-ának elhagyását kezdeményezik. Az alaprendelkezés szerint az oktatási intézmény tájékoztatja a hadkiegészítő parancsnokságot a hadköteles tanulmányainak megkezdéséről, szüneteltetéséről és befejezéséről, valamint félbeszakításáról. A bizottságok nem támogatják. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés a módosító javaslatot 96 igen, 203 nem szavazattal, 5 tartózkodással nem fogadta el.

A 3. pontban Bauer Tamás és mások, valamint Lezsák Sándor, továbbá Göndör István a törvényjavaslat 11. §-ának elhagyását javasolják. A normaszövegnek ez a része azt írná elő, hogy az a hadköteles, aki nem kapott szolgálathalasztást és 24 éves koráig nem rendelték sorozásra, önként köteles megjelenni a hadkiegészítő parancsnokságon. A bizottságok nem támogatják. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés a módosító javaslatot 99 igen, 198 nem szavazattal, 11 tartózkodással nem fogadta el.

Az 5. pontban Bauer Tamás és mások a törvényjavaslat 14. § szakaszában a törvény 96. § (1) bekezdése módosítását javasolják. Lényege: sorkatonai szolgálatra az a hadköteles hívható be, aki egészségileg alkalmas, akinél a magas színvonalú katonai kiképzéshez a feltételek biztosítva vannak, és behívása a honvédség feladatai teljesítéséhez elengedhetetlenül szükséges. A bizottságok nem támogatják. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés a módosító javaslatot 104 igen, 201 nem szavazattal, 5 tartózkodással nem fogadta el.

A 7. pontban Bauer Tamás és mások a törvényjavaslat 17. §-ának elhagyását indítványozzák; az alaprendelkezések a tanulmányi szolgálathalasztás szabályait módosítanák. A javaslat elfogadása kizárja az ajánlás 8. pontjában szereplő indítványt. A bizottságok nem támogatják. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés a módosító javaslatot 109 igen, 202 nem szavazattal, 3 tartózkodással nem fogadta el.

 

(19.20)

 

Most Lezsák Sándor javaslatát teszem fel szavazásra a 8. pont szerint. A bizottságok nem támogatják. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés a módosító javaslatot 38 igen szavazattal, 274 nem ellenében, 4 tartózkodás mellett nem fogadta el.

A 9. pontban Bauer Tamás és mások a törvényjavaslat 18. §-a elhagyását indítványozzák. Ez a rendelkezés a további szolgálathalasztások lehetőségét szűkíti. A bizottságok nem támogatják. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés a módosító javaslatot 106 igen szavazattal, 204 nem ellenében, 4 tartózkodás mellett nem fogadta el.

A 10. pontban Bauer Tamás és mások a törvényjavaslat 19. §-a elhagyását javasolják. Az alaprendelkezés szerint a szolgálathalasztás nem engedélyezhető annak az évnek a június 30-a napját követő időre, amelyben a hadköteles betölti a 30. életévét. A bizottságok nem támogatják. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés a módosító javaslatot 107 igen szavazattal, 205 nem ellenében, 3 tartózkodás mellett nem fogadta el.

A 11. pontban Bauer Tamás és mások a törvényjavaslat 22. §-a elhagyását indítványozzák. Ez a rendelkezés a fegyver nélküli katonai, illetve polgári szolgálat teljesítésére irányuló kérelem benyújtásának lehetőségét szűkíti. A bizottságok nem támogatják. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés a módosító javaslatot 111 igen szavazattal, 204 nem ellenében, 3 tartózkodás mellett nem fogadta el.

A 12. pontban Bauer Tamás és mások a törvényjavaslat 26. § (4) bekezdésében a törvény 124. § (8) bekezdése elhagyását javasolják. Ez a rendelkezés a sorkatonai szolgálatra történő visszahívás lehetőségét tartalmazza. A bizottságok nem támogatják.

Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés a módosító javaslatot 111 igen szavazattal, 204 nem ellenében, 4 tartózkodás mellett nem fogadta el.

A 13. pontban Bauer Tamás és mások a törvényjavaslat 28. §-a elhagyását javasolják. Az alaprendelkezés szerint az értesítéssel egyidejűleg ki kell adni a sorkötelesnek a hadkötelezettség alapján letöltött katonai szolgálatról szóló igazolást is. A bizottságok nem támogatják. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés a módosító javaslatot 112 igen szavazattal, 202 nem ellenében, 5 tartózkodás mellett nem fogadta el.

A 14. pontban Bauer Tamás és mások a törvényjavaslatot egy új szakasszal kívánják kiegészíteni. Lényege: sorkatonai szolgálaton kívül a katona egyenruha viselésére nem kötelezhető. A bizottságok nem támogatják. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés a módosító javaslatot 109 igen szavazattal, 198 nem ellenében, 7 tartózkodás mellett nem fogadta el.

A 15. pontban Bauer Tamás és mások a törvényjavaslat 35. § (2) bekezdésében a törvény 80. § (4) bekezdése módosítását javasolják. Lényege: a hadköteles katona rendkívüli szabadsága 9 helyett legfeljebb 10 nap legyen. A bizottságok nem támogatják. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés a módosító javaslatot 112 igen szavazattal, 203 nem ellenében, 4 tartózkodás mellett nem fogadta el.

A 16. pontban Bauer Tamás és mások a törvényjavaslat 36. §-ában a törvény 85. § b) pontja módosítását javasolják. Lényege: a hadköteles katona 3 helyett 5 kiképzési napig terjedő jutalomszabadságban is részesülhet. A bizottságok nem támogatják. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés a módosító javaslatot 111 igen szavazattal, 202 nem ellenében, 3 tartózkodás mellett nem fogadta el.

A 17. pontban Bauer Tamás és mások a törvényjavaslat 37. §-ában a törvény 92. § (1) bekezdése h) pontja elhagyását kezdeményezik. Az alaprendelkezés szerint fegyelemsértés miatt a hadköteles katonával szemben 14 napig terjedő, fogdában letöltendő fogság is kiszabható. A bizottságok nem támogatják. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés a módosító javaslatot 106 igen szavazattal, 206 nem ellenében, 10 tartózkodás mellett nem fogadta el.

A 21. pontban Bauer Tamás és mások a törvényjavaslat 40. § (1) bekezdésében a hatályon kívül helyezendő rendelkezések körét bővítik, megszüntetve a személyi igazolvány és az útlevél leadásának kötelezettségét. A bizottságok nem támogatják. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés a módosító javaslatot 114 igen szavazattal, 202 nem ellenében, 4 tartózkodás mellett nem fogadta el.

A 23. pontban Bauer Tamás és mások a törvényjavaslat 40. § (2) bekezdésében a polgári szolgálatról szóló törvénynek a szolgálat hosszára vonatkozó rendelkezését kívánják megváltoztatni. A bizottságok nem támogatják. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés a módosító javaslatot 117 igen szavazattal, 201 nem ellenében, 4 tartózkodás mellett nem fogadta el.

A kiegészítő ajánlás 1. pontjában Bauer Tamás és mások a törvényjavaslat 40. §-át egy új bekezdéssel kívánják kiegészíteni, amelyben a honvédelmi törvény azon rendelkezéseinek hatályon kívül helyezését kezdeményezik, amelyek a kötelező sorkatonai szolgálatot elrendelik és szabályozzák. A bizottságok nem támogatják. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés a módosító javaslatot 117 igen szavazattal, 196 nem ellenében, 4 tartózkodás mellett nem fogadta el.

Tisztelt Országgyűlés! A végére értünk a határozathozatalnak. Megkérdezem, van-e valakinek tudomása olyan módosító javaslatról, amelyről kellett volna, de nem szavazott az Országgyűlés. (Nincs ilyen jelzés.) Nincs. Így, tisztelt Országgyűlés, a zárószavazásra a következő ülésünkön kerül sor.

Újabb csomag következik.

 

Tisztelt Országgyűlés! Soron következik az egyes fontos, valamint közbizalmi és közvélemény-formáló tisztségeket betöltő személyek ellenőrzéséről és a Történeti Hivatalról szóló 1994. évi XXIII. törvény módosításáról és az ezzel összefüggő törvénymódosításokról szóló törvényjavaslat módosító javaslatainak határozathozatala. Az előterjesztést T/3713. számon, a bizottságok együttes ajánlásait pedig T/3713/23. és 25. számokon kapták kézhez. Emlékeztetem Önöket, hogy a miniszteri zárszó a legutóbbi ülésünkön már elhangzott, így most a határozathozatalok következnek.

Tisztelt Országgyűlés! Bejelentem, hogy az SZDSZ képviselőcsoportja külön szavazást kért az előterjesztő által támogatott és a T/3713/23. számú ajánlás 21., 22. pontjairól. Felhívom a figyelmüket, hogy ezek elfogadása kizárja az ajánlás 20., 23. és 24. pontjaiban szereplő indítványokat.

Először, a frakcióindítványnak megfelelően, az ajánlás 20. pontjában lévő indítványról határoz az Országgyűlés, amelyet Hack Péter és mások terjesztettek elő a törvényjavaslat 6. §-ában a törvény 25/H. § (5) bekezdése elhagyására. Az alaprendelkezés a nem minősített adat és a törvény szerint nyilvánosságra hozható adat kezelésével kapcsolatos szabályokat tartalmazza. Az alkotmányügyi bizottság támogatja, a többi bizottság nem támogatja. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés a módosító javaslatot 85 igen szavazattal, 229 nem ellenében, 3 tartózkodás mellett nem fogadta el.

 

 

(19.30)

 

Most az ajánlás 21. és 22. pontjaiban levő indítványokat teszem fel szavazásra, amelyeket az előterjesztő támogat, de az SZDSZ-képviselőcsoport külön szavazását kérte. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés a módosító javaslatot 200 igen, 102 nem szavazattal, 19 tartózkodás mellett elfogadta.

Tisztelt Országgyűlés! Most azokról az indítványokról határozunk, amelyekről a Házszabály értelmében még szavazni lehet.

Az 1. pontban Hack Péter és mások a törvényjavaslat 1. §-ában a törvény 1/A. § (1) bekezdése 3. pontjának módosítását kezdeményezik. Ebben az egyik értelmező rendelkezés megváltoztatását kezdeményezik. Az alkotmányügyi bizottság támogatja, a többi bizottság nem támogatja. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés a módosító javaslatot 23 igen, 292 nem szavazattal, 5 tartózkodás mellett nem fogadta el.

A 2. pontban Donáth László és Kiss Gábor a törvényjavaslat 1. §-ában a törvény 1/A. § 5. pontja helyébe új rendelkezéseket javasolnak. Indítványuk szerint a hálózati személy az a személy, aki titokban az e törvény hatálya alá tartozó szerveknek jelentéseket adott. A javaslat elfogadása kizárja az ajánlás 3. pontjában szereplő indítványt. Az alkotmányügyi bizottság támogatja, a többi bizottság nem támogatja. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés a módosító javaslatot 112 igen, 204 nem szavazattal, 4 tartózkodás mellett nem fogadta el.

A 3. pontban Hack Péter és mások az előbbi értelmező rendelkezés törvényjavaslati szövegét a titkos tevékenység végzésére utaló fordulattal egészítik ki. Az alkotmányügyi bizottság támogatja, a többi bizottság nem támogatja. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés a módosító javaslatot 116 igen, 203 nem szavazattal, 4 tartózkodás mellett nem fogadta el.

A 4. pontban Nikolits István a törvényjavaslat 1. §-ában a törvény 1/A. § (2) bekezdése módosítását kezdeményezi, amely az adatvizsgálattal kapcsolatos szabályt módosítja. A nemzetbiztonsági és az alkotmányügyi bizottság támogatja, a többi bizottság nem támogatja. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés a módosító javaslatot 98 igen, 201 nem szavazattal, 25 tartózkodás mellett nem fogadta el.

Az 5. pontban Hack Péter és mások a törvényjavaslat 1. §-ában a törvény 1/A. §-át egy új bekezdéssel egészítik ki. Ez a rendelkezés az 1990 előtt jelentést adó hálózati személyekre vonatkozik. A nemzetbiztonsági és az alkotmányügyi bizottság támogatja, a többi bizottság nem támogatja. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés a módosító javaslatot 132 igen, 189 nem szavazattal, 5 tartózkodás mellett nem fogadta el.

A 6. pontban Kiss Gábor a törvényjavaslat 2. §-ában a törvény 25/A. § (1) bekezdése helyébe újat javasol. Ennek értelmében a Történeti Hivatal nem állami szaklevéltár, hanem önálló központi költségvetési szerv, amely a központi költségvetés szerkezeti rendjében önálló fejezet. Ezzel azonos tartalmú a 7. pontban Hack Péter és mások javaslata, ezért ezeket együtt teszem fel szavazásra. A nemzetbiztonsági és az alkotmányügyi bizottság támogatja, a többi bizottság nem támogatja. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés a módosító javaslatot 119 igen, 200 nem szavazattal, 4 tartózkodás mellett nem fogadta el.

A 8. pontban Hack Péter és mások a törvényjavaslat 2. §-ában a törvény 25/A. § (2) bekezdése helyébe újat javasolnak. Az alaprendelkezés a Történeti Hivatal által átvehető és megőrzendő iratok felsorolását tartalmazza. A javaslat elfogadása kizárja az ajánlás 9. pontjában szereplő indítványt. Az alkotmányügyi és az önkormányzati bizottság támogatja, a többi bizottság nem támogatja. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés a módosító javaslatot 26 igen, 290 nem szavazattal, 5 tartózkodás mellett nem fogadta el.

Most Donáth László és Kiss Gábor javaslatát teszem fel szavazásra a 9. pont szerint. A nemzetbiztonsági és az alkotmányügyi bizottság támogatja, a többi bizottság nem támogatja. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés a módosító javaslatot 119 igen, 195 nem szavazattal, 5 tartózkodás mellett nem fogadta el.

A 10. pontban Hack Péter és mások a törvényjavaslat 4. § (1) bekezdésében a törvény 25/F. § (1) bekezdése e) pontjának elhagyását indítványozzák. Az alaprendelkezés szerint a Történeti Hivatal feladata az is, hogy ellátja a levéltári törvényben meghatározott feladatokat. Az alkotmányügyi bizottság támogatja, a többi bizottság nem támogatja. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés a módosító javaslatot 26 igen, 288 nem szavazattal, 3 tartózkodás mellett nem fogadta el.

A 11. pontban Hack Péter és mások a törvényjavaslat 4. § (2) bekezdése elhagyását indítványozzák. Ezek a rendelkezések a Történeti Hivatal levéltári anyagának kezelésére vonatkozó szabályokat tartalmazzák. A javaslat elfogadása kizárja az ajánlás 12. pontjában szereplő indítványt. Az alkotmányügyi bizottság támogatja, a többi bizottság nem támogatja.

Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés a módosító javaslatot 27 igen, 291 nem szavazattal, 3 tartózkodás mellett nem fogadta el.

A 12. pontban Donáth László és Kiss Gábor a törvényjavaslat 4. § (2) bekezdésében a törvény 25/A. § (2) bekezdése a) pontjának kiegészítését kezdeményezik. Lényege: a Történeti Hivatalban őrzött iratokat tilos az ország területéről kivinni. Az alkotmányügyi bizottság támogatja, a többi bizottság nem támogatja. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés a módosító javaslatot 108 igen, 188 nem szavazattal, 25 tartózkodás mellett nem fogadta el.

A 13., 15., 16., 17., 18., 25., 26., 27. pontokban Hack Péter és mások a törvényjavaslat egészén azonos tartalmú módosítást javasolnak, amely a jogszabály-hivatkozás helyett a Történeti Hivatalban elhelyezett iratokra vonatkozó fordulatot alkalmazza. Az alkotmányügyi bizottság támogatja, a többi bizottság nem támogatja. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés a módosító javaslatot 29 igen, 201 nem szavazattal, 89 tartózkodás mellett nem fogadta el.

A 14. pontban Hack Péter és mások a törvényjavaslat 4. § (3) bekezdésében a törvény 25/F. § (3) bekezdésének módosítását kezdeményezik. Ez a rendelkezés a kutathatóság szabályát tartalmazza. A 14. pont mellett is elfogadható a kiegészítő ajánlás 1. pontjában levő javaslat.

Először a 14. pontról határozunk. Az alkotmányügyi bizottság támogatja, a többi bizottság nem támogatja. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés a módosító javaslatot 37 igen, 281 nem szavazattal, 5 tartózkodás mellett nem fogadta el.

Most Mécs Imre javaslatát teszem fel szavazásra a kiegészítő ajánlás 1. pontja szerint. A bizottságok nem támogatják. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés a módosító javaslatot 29 igen, 287 nem szavazattal, 4 tartózkodás mellett nem fogadta el.

A 19. pontban Donáth László és Kiss Gábor a törvényjavaslat 6. §-ában a törvény 25/H. § (3) bekezdésének módosítását kezdeményezik. Ebben az adatok kutathatóságának egyik speciális szabályát kívánják megváltoztatni. Az alkotmányügyi bizottság támogatja, a többi bizottság nem támogatja. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés a módosító javaslatot 101 igen, 218 nem szavazattal, 4 tartózkodás mellett nem fogadta el.

 

 

(19.40)

 

A 28. pontban Kiss Gábor a törvényjavaslat 7. §-ában a törvény 25/I. § (1) bekezdésének kiegészítését javasolja. Lényege: a bejelentési és átadási kötelezettség ne terjedjen ki a köz- és nyilvános magánlevéltárak őrizetében lévő iratokra. Az alkotmányügyi bizottság támogatja, a többi bizottság nem támogatja. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés a módosító javaslatot 118 igen szavazattal, 198 nem ellenében, 3 tartózkodás mellett nem fogadta el.

A 29. pontban Hack Péter és mások a törvényjavaslat 7. §-ában a törvény 25/I. § (3)-(7) bekezdései elhagyását kezdeményezik. Az alaprendelkezés a Történeti Hivatalnak való iratátadás szabályait tartalmazza. A javaslat elfogadása kizárja az ajánlás 30. pontjában szereplő indítványt. Az alkotmányügyi bizottság támogatja, a többi bizottság nem támogatja. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés a módosító javaslatot 37 igen szavazattal, 279 nem ellenében, 4 tartózkodás mellett nem fogadta el.

Most Kiss Gábor javaslatát teszem fel szavazásra, amely az imént említett rendelkezés (6) bekezdése helyébe újat javasol. Az alkotmányügyi bizottság támogatja, a többi bizottság nem támogatja.

Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés a módosító javaslatot 96 igen szavazattal, 214 nem ellenében, 2 tartózkodás mellett nem fogadta el.

A 31. pontban Kiss Gábor a törvényjavaslat 27. § (3) bekezdése helyébe újat javasol, amely szerint a Történeti Hivatal 2005. június 30-án köteles önálló tevékenységét beszüntetni.

Az alkotmányügyi bizottság támogatja, a többi bizottság nem támogatja.

Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés a módosító javaslatot 115 igen szavazattal, 200 nem ellenében, 3 tartózkodás mellett nem fogadta el.

A 32. pontban Hack Péter és mások a törvényjavaslat 10. §-ának az elhagyását javasolják, amely a köziratokról, a közlevéltárakról és a magánlevéltári anyagok védelméről szóló törvény 19. §-a helyébe lépő rendelkezéseket tartalmazza. A javaslat elfogadása kizárja az ajánlás 33. pontjában szereplő indítványt. Az alkotmányügyi bizottság támogatja, a többi bizottság nem támogatja. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés a módosító javaslatot 31 igen szavazattal, 283 nem ellenében, 5 tartózkodás mellett nem fogadta el.

A 33. pontban Donáth László és Kiss Gábor a törvényjavaslat 10. §-ában a levéltári törvény 19. § (1) bekezdésének módosítását javasolják. Lényege: a Történeti Hivatal ne szerepeljen az állami szaklevéltárak felsorolásában. Az alkotmányügyi bizottság támogatja, a többi bizottság nem támogatja.

Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés a módosító javaslatot 114 igen szavazattal, 197 nem ellenében, 4 tartózkodás mellett nem fogadta el.

Tisztelt Országgyűlés! Határozathozatalunk végére értünk. Megkérdezem, van-e valakinek tudomása olyan módosító javaslatról, amelyről kellett volna, de nem szavazott az Országgyűlés. (Nincs jelentkező.) Nincs.

Tisztelt Országgyűlés! A zárószavazásra a következő ülésünkön kerül sor.

 

Tisztelt Országgyűlés! Soron következik az állategészségügyről szóló 1995. évi XCI. törvény módosításáról szóló törvényjavaslat zárószavazása. Az előterjesztést T/3930. számon, az egységes javaslatot pedig T/3930/30. számon kapták kézhez. Mivel az egységes javaslathoz módosító javaslat nem érkezett, a határozathozatal egyetlen döntést igényel.

Kérdezem a tisztelt Országgyűlést, elfogadja-e az állategészségügyről szóló 1995. évi XCI. törvény módosításáról szóló törvényjavaslatot az egységes javaslat szerint. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Kimondom a határozatot: az Országgyűlés 285 igen szavazattal, 11 nem ellenében, 22 tartózkodás mellett a törvényjavaslatot elfogadta.

 

Tisztelt Országgyűlés! Soron következik a külföldiek beutazásáról és tartózkodásáról szóló törvényjavaslat záróvitája és zárószavazása. Az előterjesztést T/3707. számon, az egységes javaslatot pedig T/3707/77. számon kapták kézhez.

Az egységes javaslathoz módosító javaslatok érkeztek, így záróvitára is sor kerül. Indítványozom, hogy a záróvitában a módosító javaslatokat egy szakaszban tárgyaljuk meg. Aki egyetért az indítvánnyal, kérem, kézfelemeléssel szavazzon. (Szavazás.)

Megállapítom, hogy az Országgyűlés látható többsége elfogadta az indítványt.

Megnyitom a záróvitát a T/3707/79. számú ajánlás 1-5. pontjaira, valamint a T/3707/87. számú ajánlás 1-8. pontjaira. Megkérdezem, kíván-e valaki felszólalni. (Nincs jelentkező.) Nem, így a záróvitát lezárom.

Tisztelt Országgyűlés! A határozathozatalok következnek. A módosító javaslatok, valamint az egységes javaslat 1-96. §-ainak elfogadásához az alkotmány 58. § (3) bekezdése, valamint a 40/A. § (2) bekezdése szerint a jelen lévő országgyűlési képviselők kétharmadának igen szavazata szükséges.

Kérdezem tehát a tisztelt Országgyűlést, elfogadja-e a T/3707/79. számú ajánlás 1-5. pontjait, valamint a T/3707/87. számú ajánlás 1-8. pontjait, amelyeket az alkotmányügyi bizottság támogat. Kérem, szavazzanak a minősített többség szabályai szerint! (Szavazás.)

Az Országgyűlés 296 igen szavazattal, 16 nem ellenében, 2 tartózkodás mellett a módosító javaslatokat elfogadta.

Tisztelt Országgyűlés! Most a zárószavazásra kerül sor a minősített többség szabályai szerint két részletben.

Kérdezem tehát a tisztelt Országgyűlést, hogy elfogadja-e a külföldiek beutazásáról és tartózkodásáról szóló törvényjavaslat minősített többséget igénylő rendelkezéseit az egységes javaslat imént módosított szövege szerint. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés 270 igen szavazattal, 43 nem ellenében, 2 tartózkodás mellett a minősített többség szabályai szerint a törvényjavaslatot elfogadta.

Tisztelt Országgyűlés! Most az egyszerű többséget igénylő rendelkezésekről határozunk.

Kérdezem tehát a tisztelt Országgyűlést, hogy elfogadja-e a külföldiek beutazásáról és tartózkodásáról szóló törvényjavaslat egyszerű többséget igénylő rendelkezéseit az egységes javaslat szerint. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés 277 igen szavazattal, 36 nem ellenében, 3 tartózkodás mellett a törvényjavaslatot elfogadta.

 

Tisztelt Országgyűlés! Soron következik a menedékjogról szóló 1997. évi CXXXIX. törvény módosításáról szóló törvényjavaslat záróvitája és zárószavazása. Az előterjesztést T/3708. számon, az egységes javaslatot pedig T/3708/35. számon kapták kézhez.

Az egységes javaslathoz módosító javaslat érkezett, így záróvitára is sor kerül. Megnyitom a záróvitát a T/3708/37. ajánlás 1. pontjára. Megkérdezem, kíván-e valaki felszólalni. (Nincs jelentkező.) Nem, így a záróvitát lezárom.

Tisztelt Országgyűlés! A határozathozatalok következnek. Felhívom figyelmüket, hogy a módosító javaslat, valamint az egységes javaslat 1-28. §-ainak elfogadásához az alkotmány 65. § (2) bekezdése értelmében a jelen lévő országgyűlési képviselők kétharmadának igen szavazata szükséges.

Kérdezem tehát a tisztelt Országgyűlést, hogy elfogadja-e a T/3708/37. számú ajánlás 1. pontjában szereplő indítványt, amelyet az alkotmányügyi bizottság támogat. Kérem, szavazzanak a minősített többség szabályai szerint! (Szavazás.)

Az Országgyűlés 303 igen szavazattal, 14 nem ellenében, 1 tartózkodás mellett a módosító javaslatot elfogadta.

 

(19.50)

 

Most a zárószavazásra kerül sor, a minősített többség szabályaira figyelemmel két részletben. Kérdezem a tisztelt Országgyűlést, elfogadja-e a menedékjogról szóló 1997. évi CXXXIX. törvény módosításáról szóló törvényjavaslat minősített többséget igénylő rendelkezéseit az egységes javaslat imént módosított szövege szerint. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés 277 igen szavazattal, 37 nem szavazat ellenében, 2 tartózkodás mellett az egységes javaslatot elfogadta.

Most az egyszerű többséget igénylő rendelkezéseket teszem fel szavazásra. Kérdezem a tisztelt Országgyűlést, elfogadja-e a menedékjogról szóló 1997. évi CXXXIX. törvény módosításáról szóló törvényjavaslat egyszerű többséget igénylő rendelkezéseit. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés 281 igen szavazattal, 34 nem szavazat ellenében, 2 tartózkodás mellett az egységes javaslatot elfogadta.

 

Tisztelt Országgyűlés! Soron következik a határőrizetről és a határőrségről szóló 1997. évi XXXII. törvény módosításáról szóló törvényjavaslat zárószavazása. Az előterjesztést T/3709. számon, az egységes javaslatot pedig T/3709/28. számon kapták kézhez. Mivel az egységes javaslathoz módosító javaslat nem érkezett, a határozathozatal következik. Felhívom a figyelmüket, hogy az egységes javaslat 1-28. §-ainak elfogadásához az alkotmány 40/A. szakasz (1) bekezdése értelmében a jelen lévő országgyűlési képviselők kettő per három... - kétharmadának (Derültség.) igen szavazata szükséges; tehát kétharmadának igen szavazata szükséges. Az egységes javaslatról tehát két részletben döntünk. (Közbeszólások az SZDSZ soraiból.)

Kérdezem a tisztelt Országgyűlést, elfogadja-e a határőrizetről és a határőrségről szóló 1997. évi XXXII. törvény módosításáról szóló törvényjavaslat minősített többséget igénylő rendelkezéseit az egységes javaslat szerint.

Kérem, szavazzanak a minősített többség szabályai szerint! (Szavazás. - Az eredményjelző táblán 292 igen, 25 nem szavazat és 3 tartózkodás jelenik meg.)

Az Országgyűlés 296 igen szavazattal, 25 nem szavazat ellenében, 3 tartózkodás mellett az egységes javaslatot elfogadta.

Csak a bekiabálóknak mondom: engem csak megfigyeltek, tisztelt képviselők. (Dr. Kis Zoltán: Ki? A tsz-elnök?)

Tisztelt Országgyűlés! Most az egyszerű többséget igénylő rendelkezésekről határozunk.

Kérdezem a tisztelt Országgyűlést, elfogadja-e a határőrizetről és a határőrségről szóló 1997. évi XXXII. törvény módosításáról szóló törvényjavaslat egyszerű többséget igénylő rendelkezéseit az egységes javaslat szerint. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés 291 igen szavazattal, 29 nem szavazat ellenében, 2 tartózkodás mellett az egységes javaslatot elfogadta.

 

Tisztelt Országgyűlés! Soron következik a magyar állampolgárságról szóló 1993. évi LV. törvény módosításáról szóló törvényjavaslat záróvitája és zárószavazása. Az előterjesztést T/3710. számon, az egységes javaslatot pedig T/3710/27. számon kapták kézhez. Az egységes javaslathoz módosító javaslat érkezett, így záróvitára is sor kerül.

Megnyitom a záróvitát a T/3710/29. ajánlás 1. pontjára. Kérdezem, kíván-e valaki felszólalni. (Senki sem jelentkezik.) Nem. Így a záróvitát lezárom.

Tisztelt Országgyűlés! Következnek a határozathozatalok. Felhívom a figyelmüket, hogy az egységes javaslat elfogadásához az alkotmány 69. § (4) bekezdése értelmében a jelen lévő országgyűlési képviselők kettőharmadának igen szavazata szükséges. Kérdezem tehát a tisztelt Országgyűlést, elfogadja-e a T/3710/29. számú ajánlás 1. pontjában szereplő indítványt, amelyet az alkotmányügyi bizottság támogat. Kérem, szavazzanak a minősített többség szabályai szerint! (Szavazás.)

Az Országgyűlés 295 igen szavazattal, 24 nem szavazat ellenében, 2 tartózkodás mellett az egységes javaslatot elfogadta.

Tisztelt Országgyűlés! Most a zárószavazásra kerül sor. Kérdezem a tisztelt Országgyűlést, elfogadja-e a magyar állampolgárságról szóló 1993. évi LV. törvény módosításáról szóló törvényjavaslatot az egységes javaslat imént módosított szövege szerint. Kérem, szavazzanak a minősített többség szabályai szerint! (Szavazás.)

Az Országgyűlés 285 igen szavazattal, 34 nem szavazat ellenében, 3 tartózkodás mellett az egységes javaslatot elfogadta.

 

Tisztelt Országgyűlés! Soron következik a helyi önkormányzatok 2001. évi új címzett támogatásáról, egyes címzett támogatással folyamatban lévő beruházások eredeti döntéseinek módosításáról, valamint a helyi önkormányzatok címzett és céltámogatási rendszeréről szóló 1992. évi LXXXIX. törvény módosításáról szóló törvényjavaslat zárószavazása. Az előterjesztést T/3848. számon, az egységes javaslatot pedig T/3848/23. számon kapták kézhez. Mivel az egységes javaslathoz módosító javaslat nem érkezett, a határozathozatal egyetlen döntést igényel.

Kérdezem a tisztelt Országgyűlést, elfogadja-e a helyi önkormányzatok 2001. évi új címzett támogatásáról, egyes címzett támogatással folyamatban lévő beruházások eredeti döntéseinek módosításáról, valamint a helyi önkormányzatok címzett és céltámogatási rendszeréről szóló 1992. évi LXXXIX. törvény módosításáról szóló törvényjavaslatot az egységes javaslat szerint. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés 213 igen szavazattal, 5 nem szavazat ellenében, 104 tartózkodás mellett a törvényjavaslatot elfogadta.

 

Tisztelt Országgyűlés! Soron következik a köztisztviselők jogállásáról szóló 1992. évi XXIII. törvény, valamint egyéb törvények módosításáról szóló törvényjavaslat záróvitája és zárószavazása. Az előterjesztést T/3690. számon, az egységes javaslatot pedig T/3690/457. számon kapták kézhez.

Az egységes javaslathoz módosító javaslatok érkeztek, így záróvitára is sor kerül. Indítványozom, hogy a záróvitában a módosító javaslatokat egy szakaszban tárgyaljuk meg. Aki egyetért az indítvánnyal, kérem, kézfelemeléssel szavazzon! (Szavazás.) Látható többség.

Megállapítom, hogy az indítványt az Országgyűlés látható többsége elfogadta.

Megnyitom a záróvitát a T/3690/462. számú ajánlás 1-29. pontjaira, valamint a T/3690/465. számú ajánlás 1-3. pontjaira.

Fel kíván szólalni Lamperth Mónika képviselő asszony, MSZP. Tessék! Hallgassuk figyelemmel a képviselő asszonyt!

 

Felszólalások:  <<  390  >>    Ülésnap adatai