Készült: 2024.04.24.10:20:59 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

207. ülésnap (2009.05.04.), 261-263. felszólalás
Felszólaló Dr. Répássy Róbert (Fidesz)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 5:07


Felszólalások:  Előző  261 - 263  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

DR. RÉPÁSSY RÓBERT (Fidesz): (Nem használja a mikrofonját.) Köszönöm szépen. Köszönöm a szót, elnök úr. (Arató Gergely: Halljuk a szónokot!)

ELNÖK: Répássy Róbert képviselő urat illeti a szó.

DR. RÉPÁSSY RÓBERT (Fidesz): Tisztelt Országgyűlés! Tisztelt Elnök Úr! Elnézést kérek a képviselőtársaimtól, hogy Török képviselő urat hallgatva még a mikrofont sem találtam, de a helyzet az, hogy ennél azért egyszerűbb Gulyás képviselő úr javaslata, mert egy már létrehozott, pontosabban egy elfogadott országgyűlési határozatot úgy kíván módosítani, hogy a bizottság összetétele az MDF-frakció megszűnésére legyen tekintettel.

Egyébként azokat a vitákat, amelyek magáról az ügyről szólnak, részben lefolytattuk már, bár kétségtelen, hogy az elmúlt fél évben - azt hiszem, több mint fél év telt el azóta - nemcsak ez a parlamenti vita folyt le, hanem többek között egy büntetőeljárás is folyamatban van. Egy olyan büntetőeljárás, amelyben eddig egyetlenegy olyan személyt nem gyanúsítottak meg, akiket az MSZP megvádolt azzal, hogy valamifajta árnyék-titkosszolgálatot hozott létre. Sőt ebben a büntetőeljárásban a Török Zsolt által említett, vagy azok a személyek, akikre utalt, azok a politikustársaink sértettként szerepelnek ebben a büntetőeljárásban. Tehát Kövér László és Demeter Ervin sértettje annak a büntetőeljárásnak. Úgyhogy érdemes az MSZP által elénk vázolt valóságot és a büntetőeljárás tényeit összevetni.

Tehát még egyszer mondom, az úgynevezett árnyék-titkosszolgálat egyetlen tagját sem gyanúsították még meg, ezzel szemben a fideszes politikusok sértetti pozícióban vannak ebben a büntetőeljárásban, mint azok a személyek, akiknek a személyes adataival visszaéltek. Tehát ajánlom a figyelmébe Török Zsoltnak, hogy várjon még néhány napot, várjon még néhány hetet, esetleg néhány hónapot. Egyszer előbb-utóbb ennek a büntetőeljárásnak el kell oda érnie, hogy valahogy tisztázódik a kép. Fél évvel ezelőtt tettem feljelentést én személyesen Szilvásy György miniszter úr ellen, nyilván ezt a büntetőeljárást már előbb-utóbb csak lezárják a nyomozó hatóságok, és akkor talán az ön által említett zavaros kép mégiscsak tisztulni fog.

Ami pedig Gulyás képviselő úr módosító indítványát illeti, támogatjuk a módosító indítványt, bár kicsit bizonytalan lettem abban a tekintetben, hogy az MDF-frakció megszűnése miatt módosítjuk így ezt a vizsgálóbizottsági határozatot. És mi van, hogyha majd az MDF-frakció újból megalakul, akkor megint módosítani kell ezt a határozatot? Az is lehet, hogy szerencsésebb lenne, hogyha ezentúl a vizsgálóbizottságok összetételére vonatkozó szabályokat frakciómegjelölés nélkül fogadná el az Országgyűlés, pusztán úgy, hogy mondjuk, a kormánypártoknak vagy kormánypártnak iksz bizottsági tagja van, az ellenzéki pártoknak meg iksz bizottsági tagja van, és akkor így ez a paritás hosszú távon is biztosítható lenne, mert lehet, hogy még lesznek mozgások.

Például - ha nem haragszik, Gulyás képviselő úr - nekünk más a megítélésünk az SZDSZ-frakció hovatartozását illetően, be is nyújtottam egy módosító indítványt, amely úgy tekinti az SZDSZ-frakciót, hogy az a kormányoldalhoz sorolandó. De ezeket a vitákat tényleg el tudnánk kerülni akkor, ha a frakciók megjelölése nélkül, pusztán a bizottság tagjainak a létszámát, tehát az összes tag számát tartalmazná, és azt, hogy hány tagot delegál az ellenzék és hány tagot a kormánypártok, és utána például a házbizottság majd javaslatot tesz arra, hogy milyen tagokból álljon a bizottság.

Tehát összefoglalva: célszerűbb lenne megfontolni egy olyan változatot, amely nincs kiszolgáltatva annak a változó helyzetnek, hogy mely frakció létezik, mely frakció nem létezik, és mely frakció ellenzéki, mely frakció kormánypárti. Hosszú távon is hasznosabb lenne egy ilyen megoldás a vizsgálóbizottságokra. Mondom ezt azért, mert egyébként most fogunk tárgyalni egy újabb vizsgálóbizottságot, meg még napirenden van egy másik vizsgálóbizottság is, tehát jelen pillanatban három vizsgálóbizottságnál is abban a helyzetben találjuk magunkat, hogy nem tudjuk pontosan, hogy majd amikor létrehozza a parlament ezeket a vizsgálóbizottságokat, akkor hány tag ellenzéki és hány tag kormánypárti képviselő lesz benne. Ezért még egyszer javaslom, célszerű lenne megfontolni, ha nem tartalmazná a frakciók felsorolását a vizsgálóbizottsági határozat.

Összefoglalva: ezzel a kis apró módosítással támogatjuk Gulyás képviselő úr önálló képviselői indítványát. Azt pedig magam is nagyon remélem, hogy rövidesen tisztulni fog a kép, és ki fog derülni, hogy a polip valójában kinek a kezében volt, vagy inkább - hogy képletesek maradjunk - a polip feje ki volt. Remélem, hogy a büntetőeljárás tisztázni fogja ezeket a kérdéseket.

Köszönöm szépen.




Felszólalások:  Előző  261 - 263  Következő    Ülésnap adatai