Készült: 2024.04.25.23:38:55 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

297. ülésnap (2013.08.26.), 1. felszólalás
Felszólaló Kövér László (Fidesz)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka Az ülésnap megnyitása
Videó/Felszólalás ideje 4:31


Felszólalások:  Előző  1  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

ELNÖK: Tisztelt Országgyűlés! Köszöntöm jelen lévő képviselőtársainkat és mindenkit, aki figyelemmel kíséri munkánkat.

Az Országgyűlés nyári rendkívüli ülésének első ülésnapját megnyitom. Tájékoztatom önöket, hogy az ülés vezetésében Szűcs Lajos és Göndör István jegyzők lesznek segítségemre.

Tisztelt Országgyűlés! Bejelentem, hogy Navracsics Tibor miniszter úr az Országgyűlésről szóló 2012. évi XXXVI. törvény 35. § (1) bekezdése alapján kezdeményezte az Országgyűlés rendkívüli ülésének összehívását. Indítványa szerint a levelében megjelölt előterjesztés megtárgyalására és határozathozatalára 2013. augusztus 26-27-én kerül sor. Az indítványt tartalmazó levelet a futárpostában megismerhették a képviselőtársak.

Tisztelt Ház! Szomorú kötelességemnek teszek eleget azzal, hogy tájékoztatom az Országgyűlést két volt képviselőtársunk haláláról.

Gyarmati Dezső 1990 és 1994 között a Magyar Demokrata Fórum országgyűlési képviselője volt. Az önkormányzati, közigazgatási, belbiztonsági és rendőrségi bizottságban dolgozott. 1999-ben az '56-os magyarok világtanácsának elnökségi tagja lett. Az ország érdekében kifejtett tevékenységének elismeréseként megkapta a Magyar Köztársasági Érdemrend közép- és nagykeresztjét.

Sportolói pályafutása során kiemelkedő hírnevet szerzett. Ő a világ egyetlen vízilabdása, aki öt olimpián szerzett érmet. Szövetségi kapitányként olimpiai, világ- és Európa-bajnoki címekre vezette a magyar válogatottat. 1992 és 1996 között a Magyar Vízilabda Szövetség alelnöke, majd 1996-tól társelnöke volt. 2003-ban a Fidesz kulturális tagozata sportszekciójának elnöke lett. Sportolói múltjának elismeréseként 2004-ben a nemzet sportolójának választották.

Személyében Magyarország nemcsak volt országgyűlési képviselőjét, hanem a fiatal sportolói nemzedék számára is fontos példaképét veszítette el.

Keresztes Sándor 1990 és 1998 között a Kereszténydemokrata Néppárt országgyűlési képviselője volt. 1944-ben az ellenállási mozgalomban való részvételéért a nyilasok börtönébe került. 1947-ben az országgyűlési választásokon a Demokrata Néppárt jelöltjeként képviselőnek választották. A képviselőcsoport titkáraként tevékenykedett. 1948-ban ellenzéki tevékenységéért megfosztották parlamenti mandátumától, majd átmenetileg visszavonult a politikai életből.

1956 novemberében két volt képviselőtársának segítségével újjászervezte a Demokrata Néppártot. A forradalom leverése után politikai tevékenységéért internálták. 1963-tól az egyház nemzetfenntartó szerepének megerősítése és az erdélyi magyar kisebbség érdekében dolgozott.

A Márton Áron Társaság alapító elnöke volt, majd 1989 márciusában több társával egyetemben megalapította a Kereszténydemokrata Néppártot. 1989 és '90 között a párt elnöke volt, majd a párt tiszteletbeli elnökévé választották.

A rendszerváltozás utáni első Országgyűlésben tagja volt a külügyi, az emberi jogi, kisebbségi és vallásügyi, az alkotmányügyi, törvény-előkészítő és igazságügyi, valamint a nemzetbiztonsági bizottságoknak.

1990-ben kinevezték a Magyar Köztársaság vatikáni és a máltai lovagrendhez akkreditált nagykövetévé. 2009-ben a KDNP Barankovics István-emlékéremmel köszöntötte.

Tisztelt Képviselőtársak! Kérem önöket, hogy néma felállással adózzunk elhunyt képviselőtársaink emlékének. (A teremben lévők néma felállással adóznak az elhunytak emlékének.) Köszönöm.

Tisztelt Országgyűlés! A mai napon napirend előtti felszólalásra jelentkezett Harrach Péter frakcióvezető úr, a KDNP részéről: "Megemlékezés a KDNP tiszteletbeli elnökéről" címmel. Parancsoljon, képviselő úr!




Felszólalások:  Előző  1  Következő    Ülésnap adatai