Készült: 2024.04.24.21:41:54 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

269. ülésnap (2018.02.20.), 186. felszólalás
Felszólaló Csepreghy Nándor
Beosztás Miniszterelnökség államtitkára
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka előterjesztő nyitóbeszéde
Videó/Felszólalás ideje 1:49


Felszólalások:  Előző  186  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

CSEPREGHY NÁNDOR, a Miniszterelnökség államtitkára, a napirendi pont előadója: Köszönöm szépen, elnök úr, az ismételt felszólalás lehetőségét. Tisztelt Országgyűlés! A jelen törvényjavaslat célja az Európai Unió és Ausztrália közötti keretmegállapodás kötelező hatályának Országgyűlés általi elismerése. A keretmegállapodás célja, hogy megerősített partnerséget hozzon létre az Európai Unió és Ausztrália között, keretet biztosítva az együttműködéshez. Ennek érdekében rögzíti a közös érdekű kül- és biztonságpolitikai kérdésekben folytatott politikai együttműködés kereteit, ideértve a terrorizmus elleni küzdelmet, a nemzetközi béke és biztonság előmozdítását, valamint a multilaterális fórumokon való együttműködést. A keretmegállapodás szabályozza továbbá a gazdasági és kereskedelmi kérdésekben folytatott együttműködést, és meghatározza azon ágazatokat, amelyekben a szerződő felek fokozottan együttműködnek egymással. Az Európai Unió és Ausztrália közötti kapcsolatok gazdasági alapjai szilárdak. Ausztrália legfontosabb befektetési partnere az Európai Unió, az Egyesült Államokat is megelőzve. Tisztelt Ház! Magyarország és Ausztrália között 1972 óta áll fenn diplomáciai kapcsolat. A tavalyi évben történelmi jelentőségű találkozóra került sor, amikor első ízben látogatott hazánkba az ausztrál főkormányzó.

A magyar V4-elnökség szervezésében idén is folytatódik a kétoldalú kapcsolatok erősítése, januárban a visegrádi országok megbeszélést folytattak az ausztrál kereskedelmi miniszterrel, a következő napokban pedig sor kerül a külügyminiszter fogadására. Ausztrália nemzetpolitikai szempontból is kiemelt reláció hazánk számára, hiszen ausztrál hivatalos adatok szerint a magát magyar származásúnak vallók száma 73 613 fő az országban.

Tisztelt Országgyűlés! Kérem, hogy a nemzetközi kapcsolatok további megerősítése érdekében támogassák a törvényjavaslatot. Köszönöm szépen. (Taps a Fidesz soraiban.)




Felszólalások:  Előző  186  Következő    Ülésnap adatai