Készült: 2024.04.19.20:39:58 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

175. ülésnap (2020.12.14.), 46. felszólalás
Felszólaló Dr. Rétvári Bence (KDNP)
Beosztás Emberi Erőforrások Minisztériumának államtitkára
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka napirend előttihez hozzászólás
Videó/Felszólalás ideje 5:18


Felszólalások:  Előző  46  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

DR. RÉTVÁRI BENCE, az Emberi Erőforrások Minisztériumának államtitkára: Köszönöm szépen a szót. Tisztelt Képviselő Úr! Tisztelt Ház! Ha megnézzük, ki mit csinált az elmúlt hónapokban, a közel szűk egy évben, mióta a járvánnyal néz szembe az egész világ: a kormány a járvány elleni védekezéssel foglalkozott, míg a baloldal csak a hatalom megragadásának eszközét látta a koronavírus-járványban is. (15.20)

Morálisan kerül, amibe kerül, ezt is eszközként akarja felhasználni a hatalom megszerzéséhez. Míg a kormány az orvosok bérét megduplázta a járványhelyzet alatt, addig egyes baloldali polgármesterek a rendkívüli jogrendet arra használják, hogy saját maguknak osztogatnak prémiumot. Míg a kormány a WHO-ra hallgat, addig a baloldal Németh Athinára hallgat. Míg a kormány ezermilliárd forintnál is többet költött a vírus elleni egészségügyi védekezésre, és a lehető leggyorsabban léptette életbe azokat a különböző változtatásokat, amelyekben így Európa más országai előtt tudtunk járni, és ezért tudtunk sikeresen védekezni, addig a baloldali kamuvideós Korózs Lajos kamuvideót gyártott és kamustatisztikákat töltött föl az internetre. Míg a kormányzat külföldről maszkokat, védőfelszereléseket, lélegeztetőgépeket vásárolt, addig a baloldal azért járt külföldre, vagy azért lépett kapcsolatba a külföldi sajtótermékekkel, hogy Magyarországról álhíreket terjeszthessen külföldön is, akár arról is, hogy nincs elég maszk vagy nincs elég védőfelszerelés. Amíg a kormány tájékoztató kampányt indított a vakcináról, addig Dobrev Klára  európai uniós pénzből  lejárató kampányt indított saját hazájával szemben. Amíg a kormány hitelmoratóriumról döntött, addig a baloldal bitcoint bányászott, cigit csempészett, nokiásdobozok után újabb kartondobozok kerültek elő a baloldal kelléktárából. Míg a kormány ingyenessé tette az otthon tanuló diákoknak az internetet és adót csökkentett, addig a baloldali önkormányzatok adót emeltek, díjakat emeltek, lakbért emeltek, közlekedésijegy-árakat emeltek vagy béreket csökkentettek. Míg a kormány a vendéglátóhelyeken igyekezett adókedvezményekkel és direkt támogatásokkal segíteni, járulékkedvezményekkel, addig egyes baloldali polgármesterek többszörösére növelték a közterület-használati díjakat a vendéglátóhelyek számára.

Míg a kormány a parlament elé számtalan javaslatot terjesztett a járvány elleni védekezés érdekében, addig a baloldal külföldön azt híresztelte, hogy a parlament össze sem ül. Míg a kormány ez évben kétszer, először januárban, majd novemberben 14, illetve 20 százalékkal emelte az ápolók, egészségügyi szakdolgozók bérét, addig Szabó Timea, őket is támadva, azt híresztelte, hogy Magyarországon halnak meg az egész világon a legtöbben, ami nyilvánvalóan valótlan. Míg a honvédség azzal foglalkozott a kormány felkérésére, hogy fertőtlenítse az idősotthonokat, addig a baloldali vezetésű Budapesten Karácsony Gergelynek még arra sem volt figyelme, hogy állandó orvosi ellátás legyen a Pesti úti idősek otthonában.

Míg a kormány a nyár folyamán konzultált az emberekkel a járvány elleni védekezésről, és azután cselekedett, addig az egyik baloldali törpepárt olyan javaslatot nyújtott be a parlamentnek, hogy a nyugdíjasok még a tömegközlekedési eszközökre sem szállhattak volna föl. És amíg a kormány minden lehetséges vakcinagyártóval tárgyal arról, hogy Magyarországra minél hamarabb, minél nagyobb számban oltóanyag érkezzen, addig a baloldal álhíreket gyárt a vakcinával kapcsolatban is, akár arról is, hogy Magyarország nem is tárgyal igazából európai vagy amerikai vakcinagyártókkal, és ezzel a bizalomcsökkentő álhírkampánnyal egyébként a baloldal indirekt módon is az oltáselleneseket erősíti.

Hogy mit sikerült elkerülnünk más országokkal szemben az elmúlt időszakban? Franciaországban már a szívbetegeknek és az áttételes rákbetegeknek is még a sürgős műtétjeiket is elhalasztják, mert nem bírja az egészségügyi ellátórendszer. Franciaországban sztrájkot is hirdettek, sok más országhoz hasonlóan, az egyes egészségügyi ágazati dolgozók. Franciaországban, akinek a tesztje pozitív, annak ápolóként még kötelező önkéntes munkában tovább dolgozni; és arra is láthattunk példákat, amire nagyon régóta nem, hogy egyes országokból más országba szállítják át a koronavírusos betegeket. Más országokban egészségügyi dolgozók tüntetnek, ápolók és orvosok az utcákon, mert nem megfelelő az ellátásuk. Más országokban a kormányok olyan vírusellenes döntéseket hoznak, amely ellen szintén tüntetések vannak az utcákon, míg Magyarországon egységben, az emberek és a kormány egységben tud védekezni a vírusjárvánnyal szemben, ebből az egységből csak az ellenzék sajnos a kivétel.

Olaszországban folyosókon vagy kórházi parkolókban gyógyítják a betegeket, esetleg hotelszobában látják el őket. Nagy-Britanniában már oktatófilm van arról, hogy ki hogyan tesztelje önmagát, egészségügyi dolgozók nélkül. Belgiumban a koronavírusos orvosokat is arra kérik, hogy dolgozzanak tovább; más országokban repülőtereket alakítanak át járványkórházzá. Van, ahol nem jut elegendő lélegeztetőgép, van, ahol nincs elegendő felszerelés, sőt Svájcban még arra is megkérik a betegeket, előre végrendelkezzenek, kérneke adott esetben súlyos koronavírus-helyzetben ellátást vagy sem (Az elnök a csengő megkocogtatásával jelzi az időkeret leteltét.), és ha nem, akkor az ágyukat felszabadítják másoknak.

Na, ezt sikerült Magyarországon elkerülnünk az elmúlt hónapokban. Köszönöm szépen. (Taps a kormánypárti padsorokban.)




Felszólalások:  Előző  46  Következő    Ülésnap adatai