Készült: 2024.04.20.07:54:31 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

124. ülésnap (2008.02.19.), 146. felszólalás
Felszólaló Domokos László (Fidesz)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka kétperces felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 2:11


Felszólalások:  Előző  146  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

DOMOKOS LÁSZLÓ (Fidesz): Köszönöm a szót, elnök úr. Molnár Albert az előző felszólalásában egy új témakört nyitott meg, aminek van indoka, de az előző felszólalásokban nem volt, de így nem hagyható, ami elhangzott. Már bocsánat, a piac és a fizetőképesség kérdésében valóban a költségvetési bizottsági ülésen is komoly vita volt. De éppen, ha annyira látják, hogy ez a probléma, akkor meg kell nézni, hogy a kormány miért nem segítette például a határ mentén - amely több mint tíz megyét érint, a szomszédos megyékben, a szomszédos, szűken vett területeken, ahova nem kell úgymond kiköltöznie a cégnek - a gazdasági aktivitásba való bekapcsolódást.

Akkor, amikor Szlovákiában 14 százalékos, Romániában közel 6 százalékos növekedés van, és pont a határ menti térségben, mondjuk, Romániában is, akkor miért nem segíti a kormányzat azt, hogy akár a magyar építőipari cégek - amiknek a legegyszerűbb lenne tulajdonképpen, és mondhatni, még belpiacnak számít üzletviteli szempontból 2004 óta, európai uniós csatlakozásunk óta, a szabad piac és a szabad munkaerő, tőke és vállalkozási aktivitás áramlása tekintetében - tudatosan ott megjelenjenek, és azt a felesleges kapacitást, amelyet ma a kormányzat, illetve a magyar gazdaság nulla növekedése nem tud lekötni, segítené, hogy legalább akkor ott addig az átmeneti időszakig, amely lehet, hogy három év is lesz, de legalább próbálja meg addig túlélni ez a szektor.

Valóban ezt megkérdezhetjük, de azt gondolom, hogy jelenleg a 2006-os beszámoló még ezt nem hozza. Azért mondom, döntsük el, képviselőtársaim, hogy a 2007 és az azt követő időszak kérdése is része-e - ezt a bizottsági ülésen is elmondtam - a vitának, mert ha igen, akkor számon lehet valóban kérni a kormányzaton, hogy miért nem segíti ebben a kis- és középvállalkozásokat, hogy a szomszédos országokban nőjön a gazdasági aktivitásuk. Miért nem védi a piacokat úgy, ahogy Szlovénia is védi az Európai Unión túli országokból érkező áruknál? (Az elnök a csengő megkocogtatásával jelzi az idő leteltét.) Erre adjon választ!

Köszönöm szépen.




Felszólalások:  Előző  146  Következő    Ülésnap adatai