Készült: 2024.03.29.06:02:48 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

162. ülésnap (2012.02.13.), 90. felszólalás
Felszólaló Egyed Zsolt (Jobbik)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka elhangzik az interpelláció/kérdés/azonnali kérdés
Videó/Felszólalás ideje 2:59


Felszólalások:  Előző  90  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

EGYED ZSOLT (Jobbik): Köszönöm szépen a szót. Tisztelt Elnök Úr! Tisztelt Képviselőtársaim! Tisztelt Miniszter Úr! Az elmúlt időszak híradásainak jelentős része devizahitelek végtörlesztéséről szólt. Pró és kontra érvek egyaránt napvilágot láttak, az viszont mindenki előtt a napnál világosabb, hogy akik a havi törlesztőrészleteket sem tudták fizetni, és akiket a valóságban meg kellene segíteni - itt gondolok a dolgozó magyar emberekre -, azok nem tudtak élni a lehetőséggel, és nem tudtak szabadulni a sok esetben kilátástalannak tűnő helyzetből. Aki esetleg meg is próbálkozott volna a lehetőséggel, annak szándékát a hitelfolyósító bankok gáncsolták el, mivel ezer okra hivatkozva nem adtak az ügyfélnek a végtörlesztéshez forintalapú hitelt.

De akkor kik is a nyertesei a végtörlesztés lehetőségének? Amint az napvilágot látott a sajtóban, a legfőbb nyertesek - mint már annyiszor, és sajnos, mint mindig ebben az országban - a legfelsőbb politikai körökből kerülnek ki. Számos kormánypárti képviselő végtörlesztett 30-40 millió forintot, természetesen nem hitelből, hanem saját megtakarításaiból. Ilyen összegnél svájci frank alapon körülbelül 7-8 millió forintot takarított meg az ügyfél, ám ez csak a jéghegy csúcsa.

És most jön a svédcsavar, ami nem más, mint a NAV, a Nemzeti Adó- és Vámhivatal állásfoglalása, amely a Magyar Nemzet 2011. december 19-i számában jelent meg. Idézem: jogszabály tiltja, hogy a hatóság vagyonosodási vizsgálattal ellenőrizze annak a pénznek az eredetét, amelyet a polgárok végtörlesztésre használnak - idézet vége. Ergo, 40 milliós végtörlesztésnél megspórol az ügyfél 8 milliót, és egyúttal tisztára is mosta az esetleg kétes úton szerzett pénzét. Mindez felháborító annak tükrében, hogy Borsod-Abaúj-Zemplén megyében vállalkozások tömege keresett meg az elmúlt időszakban, hogy vagyonosodási vizsgálatokkal támadják őket, mondvacsinált okok alapján.

Az sem ritka, hogy ezen magyar vállalkozók családját, rokonait, gyerekeit is meghurcolják, miközben a külföldi magántulajdonú multicégek bármit megtehetnek, hiszen ők érinthetetlenek.

A konklúzió a történet végén: bizonyítást nyert, hogy a kormány ismét hazudott. Először lemondott arról a kilencmillió magyar emberről, akiket az adó- és egyéb törvények által tönkretett, és most lemond a magyar kis- és középvállalkozók jelentős részéről is, akik az aktív dolgozók jelentős részét foglalkoztatják. Maradnak a bankok, maradnak a multik és a rózsadombi elit. Ők úgy gondolják, hogy ők Magyarország. Mindez az elmúlt két évtized mérlege.

Tisztelt Miniszter Úr! Ön igazságosnak tart-e egy olyan állami segítséget, amivel csak az érintettek 10-15 százaléka tud élni, és mi a véleménye arról, hogy az állami pénzbeszedő gépezet kivetette azokra is a hálóját - itt a kkv-szektorról beszélek -, akiktől még van mit elvenni? Az elmúlt másfél év gazdasági intézkedései nem emlékeztetik-e önt véletlenül a padlásseprések rémséges időszakára?

Várom megtisztelő válaszát. (Taps a Jobbik padsoraiban.)




Felszólalások:  Előző  90  Következő    Ülésnap adatai