Készült: 2024.04.26.01:26:24 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

264. ülésnap (2017.12.04.), 278. felszólalás
Felszólaló Varga Gábor (Fidesz)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 3:12


Felszólalások:  Előző  278  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

VARGA GÁBOR (Fidesz): Köszönöm szépen a szót, elnök úr. Tisztelt Ház! A jelenlegi programozási időszakot tekintve elmondható, hogy a fejlesztéspolitika területén Fejér megye teljes egészére az aktív részvétel a jellemző. Az előző programozási időszakban az infrastrukturális fejlesztések, amelyek megvalósultak, főleg 2010 után indultak be, és megvalósították azokat a célokat, amelyek a megye teljes egészének fejlődését szolgálták.

Ezen a területen főleg a KEOP és a TIOP pályázatokat emelném ki, amelyekkel olyan fejlesztések valósultak meg, mint a kistérségi járóbeteg-szak­ellátó központok kialakítása, amely Aba és Enying esetében egy teljesen új központot jelentettek, Sárbogárd esetében pedig egy felújítást.

A szennyvízelvezetési és tisztítási projektek komfortosabbá és élhetőbbé tették a közösségek, a települések lakóinak életét. Ebben 9 település, köztük a legutolsó egy város, amelyik a csatornázásból eddig még kimaradt, és sikerült megvalósítani, hiszen Enyingen, Előszálláson, Mezőfalván, Kisapostagon, Baracson, Dégen, Lajoskomáromban, Cecén és Kislángon valósítottuk meg. Ezek az infrastrukturális beruházások nagyon szükségesek voltak ahhoz, hogy Fejér megye déli része fejlődjön.

Ezen eredmények ellenére volt bizonyos hiányérzet Fejér megye déli térségében a pályázati aktivitást illetően. Ezért, nemcsak amiatt, hogy a térség országgyűlési képviselője voltam, azt a célt tűztük ki, hogy a 2014-20-as időszakban nagyobb aktivitásra sarkalljuk a választókerületben működő intézményeket, településeket és az ott működő vállalkozásokat. Ennek eredményeképpen az 5. választókörzet területéről ez idáig 405 támogatási kérelem került be, szemben a 2007-13-as 311-gyel. Benyújtásra került 43 milliárd forint értékben, ebből a 2007-13-as időszakban 27 milliárd forint volt az érték, amelyből már 174 darab támogatást nyert. Ez most egy 43 százalékos sikerarány. A támogatások közel 26 milliárd forint értékben kerültek megítélésre a térség számára. 2017. november végéig ez az igényelt támogatás 60 százaléka. A benyújtott pályázatok között a legnépszerűbb a GINOP, a TOP és az EFOP volt. Külön öröm számomra, hogy sikerült mozgósítani a helyi vállalkozásokat, amit a GINOP keretében eddig benyújtott 141 darab pályázat bizonyít mintegy 9 milliárd főösszeggel. Ebből eddig 54 projekt részesült támogatásban, 45 százalékos sikeraránnyal, és több mint 2,9 milliárd kiutalására került már sor.

A település önkormányzatait is sikerült „felrázni” a megelőző program időszakához képest, itt a mutatott pályázati aktivitást tudom felsorolni. A TOP keretében eddig 122 darab támogatási kérelem került benyújtásra mintegy 14 milliárd forint értékében, ebből 57 támogatásban részesült, amit 8 milliárd forintot hozott a választókerületnek. (Az elnök a csengő megkocogtatásával jelzi az idő leteltét.) Köszönöm szépen, hogy meghallgattak. (Taps a kormánypárti padsorokban.)




Felszólalások:  Előző  278  Következő    Ülésnap adatai