Készült: 2024.03.28.21:11:16 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

263. ülésnap (2005.11.08.), 311. felszólalás
Felszólaló Domokos László (Fidesz)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka kétperces felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 2:08


Felszólalások:  Előző  311  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

DOMOKOS LÁSZLÓ (Fidesz): Köszönöm a szót, elnök úr. Ugyan nem a részletes vitánál tartunk, de akkor ezen kritériumoknak is megfelelően, ha államtitkár úr már kioktatott bennünket, képviselőket, hogy miről vitatkozzunk, bár épp a Szalay úrra válaszolt Lengyel Zoltán - nem hiszem, hogy nekem kellene megvédeni őt -, de azért akkor kielégítjük ezt az igényét.

Utolsó gondolatuk: “Tudatos, offenzív politika folytatása az Európai Unióban, a magyar érdekek érvényesülése, a Közös Piac által nyújtott lehetőségek jobb kihasználása érdekében.ö Ha ennyire szeretnénk ezeket a lehetőségeket kihasználni, akkor hogy viszonyul ehhez az a kérdéskör, amelyet Lengyel Zoltán is felvetett, mert bizony ez a 2005-ös és 2006-os költségvetés helyzetével, annak megítélésével függ össze. És bizony, hogyha a magyar kormányzat szeretne egy kiszámítható európai uniós környezetet maga számára, hogy a saját érdekeit tudja érvényesíteni, ahhoz pedig a saját szavainak súlya van, tudja tartani a szavát, akkor kérdezem én, milyen konvergenciaprogramot nyújtottak be, kedves államtitkár úr. Mert hiszen azért lássuk be, hogy a kormányzatnak van egy nagyon alapos felelőssége az egész gazdaságpolitika alakításában.

A gazdaságpolitikai konvergenciaprogram keretében, miután megdőlt - ugye, megállapítottuk - a korábbi, akkor mi az a következő program, amelyet a kormány elhatározott? Ha erről tájékoztat, akkor valószínűleg fogunk tudni hozzá olyan megoldási javaslatokat is tenni - de nyilván először önök, hiszen önök tervezték meg -, aminek a kritikáját vagy javaslatait meg lehet fogalmazni. Márpedig ez fogja meghatározni alapvetően az euró bevezetésének a kérdését, azt, hogy az Európai Uniótól mennyi támogatást fogunk tudni igénybe venni, és mire fogunk tudni igénybe venni, és egyáltalán hogy például a lisszaboni folyamatban, a kutatás-fejlesztésben a 3 százalékos GDP-arányos költést hogyan kívánjuk elérni. Erre van-e javaslatuk?

Köszönöm.




Felszólalások:  Előző  311  Következő    Ülésnap adatai