Készült: 2024.04.19.22:27:43 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

219. ülésnap (2009.06.29.), 50. felszólalás
Felszólaló Dr. Hoffmann Rózsa (KDNP)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka elhangzik az interpelláció/kérdés/azonnali kérdés
Videó/Felszólalás ideje 2:53


Felszólalások:  Előző  50  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

DR. HOFFMANN RÓZSA (KDNP): Köszönöm, elnök úr. Tisztelt Államtitkár Úr! Május 18-án interpellációt nyújtottam be a sövénykúti speciális szakiskola tervezett megszüntetése tárgyában. Elmondtam, hogy az itt tanuló értelmi fogyatékos fiatalok számára a döntés tragikusnak tekinthető, tekintve, hogy az iskola az utolsó esélyt teremti meg számukra, és hogy a közelben nem fognak tudni más lehetőséget találni. Államtitkár úr válaszát annak hiányos és félrevezető volta miatt nem tudtam elfogadni, ezért kénytelen vagyok visszatérni az ügyre, annál is inkább, mert ön is, államtitkár úr, és én is, mintegy fogadalmat tettünk rá, hogy figyelemmel kísérjük ezt a dolgot.

A rendelkezésemre álló rövid idő miatt pusztán csak kérdezek, és a következő nyolc kérdést teszem fel önnek:

1. Államtitkár úr azt mondta, hogy a fenntartó a tanulók lakhelye szerinti közeli hasonló intézményekbe fogja elhelyezni a fiatalokat. Van-e tudomása arról, hogy az egy kivétellel dunántúli tanulóknak mind nyíregyházi és balassagyarmati intézményt ajánlottak fel, illetve néhánynak tatabányait, de kollégium nélkül? Megfelel-e ez a humánusság elvének?

2. Államtitkár úr az ott folyó gyenge szakmai munkával érvelt az iskola bezárása mellett. Kérdezem: végzett-e bárki szakmai ellenőrzést az intézményben? Tettek-e korábban intézkedést a javítás érdekében?

3. Tudja-e államtitkár úr, hogy a 31 tanulóból mindegyik különleges bánásmódot igényel, 22-en értelmi fogyatékosok? Lehet-e ez esetben gyengének minősíteni az ott folyó szakmai, pedagógiai munkát, amikor a szakmai vizsgát két megbukott szakácstanuló kivételével mind sikeresen letették az elmúlt években?

4. Miért maradtak abba a tárgyalások arról, hogy az iskolát átvegye az a közeli regionális képzőközpont, amelynek nagy gyakorlata van a rehabilitációban, és jól ki tudná használni a Sövénykúton meglevő kapacitást?

5. Hogyan gondoskodtak az intézmény munka nélkül maradt mintegy 30 dolgozójának a boldogulásáról?

6. Az iskola bezárásával hogyan kerül vissza a Munkaerő-piaci Alapba, annak rehabilitációs, illetve szakképzési alaprészébe az a mintegy félmilliárd forint, amellyel 12 évvel ezelőtt létrehozták az intézményt?

7. Mi lesz az épületegyüttes sorsa?

8. Végül, érték-e önnek az ember és mennyire, különösen akkor, ha fogyatékos?

Nagy tisztelettel várom a nyolc válaszát. (Taps a Fidesz és a KDNP soraiban.)




Felszólalások:  Előző  50  Következő    Ülésnap adatai