Készült: 2024.07.18.03:51:20 Dinamikus lap

Dr. Dorkota Lajos

Képviselő fényképe

Képviselőcsoport tagság
Ciklus Képviselőcsoport tól ig
2010-2014 Fidesz 2010.05.14. 2013.06.30.
2006-2010 Fidesz 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006 Fidesz 2002.05.15. 2006.05.15.
1998-2002 Fidesz 1998.06.18. 2002.05.14.

Tisztségek
Tisztség tól ig
a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal elnöke 2013.07.01. 2020.07.30.
kormányhivatalt vezető kormánymegbízott 2011.01.01. 2013.06.30.

Választás
Ciklus Megválasztás napja Választókerület (Budapest/megye/vármegye*) Mandátum kezdete Mandátum vége
2010-2014 2010.04.25. Fejér 3. OEVK 2010.05.14. 2013.06.30.
2006-2010 2006.04.23. Fejér területi lista 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006   Fejér területi lista 2002.05.15. 2006.05.15.
1998-2002   Fejér területi lista 1998.06.18. 2002.05.14.


* 2023.01.01-től jogszabályi változásra figyelemmel a táblázat adatai új formában változatlan tartalommal jelennek meg (lásd 2022. évi XXII. törvény 149. §)

Bizottsági tagság
Ciklus Bizottság Tisztség tól ig
2010-2014 Alkotmányügyi, igazságügyi és ügyrendi bizottság Tag 2010.05.14. 2011.02.14.
Alkotmány-előkészítő eseti bizottság Tag 2010.07.05. 2011.03.07.
2006-2010 Alkotmányügyi, igazságügyi és ügyrendi bizottság Tag 2006.05.30. 2010.05.13.
2002-2006 Alkotmány- és igazságügyi bizottság Tag 2002.05.15. 2002.05.27.
Rendészeti bizottság Tag 2002.05.15. 2003.06.23.
Rendészeti bizottság Alelnök 2003.06.23. 2006.05.15.
    Bűnmegelőzési albizottság
Tag 2003.12.01. 2006.05.15.
1998-2002 Alkotmány- és igazságügyi bizottság Tag 2000.02.29. 2002.05.14.
Önkormányzati és rendészeti bizottság Tag 1998.06.25. 2002.05.14.
    Rendészeti albizottság
Tag 1998.12.16. 2002.05.14.
    Európai integrációs albizottság
Alelnök 1998.12.16. 2002.05.14.
Az olajügyek és a szervezett bűnözés között az esetleges korrupciós ügyek feltárására létrehozott vizsgálóbizottság Tag 1999.12.21. 2000.11.30.

Benyújtott indítványok
Ciklus Önálló indítványok száma Nem önálló indítványok száma
2010-2014 4 7
2006-2010 51 50
2002-2006 22 90
1998-2002 2 5

Felszólalások
Ciklus Felszólalások száma Technikai megszólalások száma Felszólalások előzetes videója
2010-2014 12    
2006-2010 8    
2002-2006 27    
1998-2002 13    

Vagyonnyilatkozat
Vagyonnyilatkozat A vagyoni állapot időpontja Beadási határidő Beadva
Vagyonnyilatkozat 2011 2011.12.31. 2012.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2012 2012.12.31. 2013.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2013 2013.06.30. 2013.07.30. igen


Egyéb választott testületbeli tagság
Testület neve Testület tipusa Tisztség neve tól ig
Dunaújváros Megyei Jogú Város Önkormányzata megyei jogú városok közgyűlése alpolgármester 2010 2013
Dunaújváros Megyei Jogú Város Önkormányzata megyei jogú városok közgyűlése képviselő 2010 2013
Dunaújváros Megyei Jogú Város Önkormányzata megyei jogú városok közgyűlése alpolgármester 2006 2010

Iskolai végzettség és képzettség
Államilag elismert legmagasabb iskolai végzettsége: egyetem
Végzettség,
képzettség
IntézményKarÉv
jogász Janus Pannonius Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kar 1981
ügyvéd-jogtanácsosi szakvizsga     1983

Nyelvismeret
Nyelv Foka
német társalgási