Készült: 2024.07.25.10:53:44 Dinamikus lap

Tállai András

Képviselő fényképe
Ülőhely
Szektor Sor Szék
6 1 1


   

Képviselőcsoport tagság
Ciklus Képviselőcsoport tól ig
2022- Fidesz 2022.05.02.  
2018-2022 Fidesz 2018.05.08. 2022.05.01.
2014-2018 Fidesz 2014.05.06. 2018.05.07.
2010-2014 Fidesz 2010.05.14. 2014.05.05.
2006-2010 Fidesz 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006 Fidesz 2002.05.15. 2006.05.15.
1998-2002 Fidesz 1998.06.18. 2002.05.14.

Képviselőcsoport tisztség
Ciklus Képviselőcsoport Funkció tól ig
2006-2010 Fidesz frakcióvezető-helyettes 2009.05.25. 2009.05.25.
Fidesz frakcióvezető-helyettes 2009.02.17. 2009.02.17.
2002-2006 Fidesz frakcióvezető-helyettes 2005.05.18. 2005.05.18.
Fidesz frakcióvezető-helyettes 2005.04.04. 2005.04.05.
Fidesz frakcióvezető-helyettes 2004.11.22. 2004.11.23.
Fidesz frakcióvezető-helyettes 2004.04.06. 2004.04.06.
Fidesz frakcióvezető-helyettes 2004.03.30. 2004.03.30.
Fidesz frakcióvezető-helyettes 2003.12.08. 2003.12.08.
Fidesz frakcióvezető-helyettes 2003.11.24. 2003.11.24.
Fidesz frakcióvezető-helyettes 2003.05.27. 2003.05.27.

Tisztségek
Tisztség tól ig
Pénzügyminisztérium államtitkára 2022.05.25.  
Pénzügyminisztérium államtitkára 2018.05.22. 2022.05.24.
Nemzetgazdasági Minisztérium államtitkára 2014.06.15. 2018.05.17.
Belügyminisztérium államtitkára 2010.06.02. 2014.06.05.
pénzügyminisztériumi politikai államtitkár 2001.01.10. 2002.05.26.

Választás
Ciklus Megválasztás napja Választókerület (Budapest/megye/vármegye*) Mandátum kezdete Mandátum vége
2022- 2022.04.03. Borsod-Abaúj-Zemplén 7. OEVK 2022.05.02.  
2018-2022 2018.04.08. Borsod-Abaúj-Zemplén 7. OEVK 2018.05.08. 2022.05.01.
2014-2018 2014.04.06. Borsod-Abaúj-Zemplén 7. OEVK 2014.05.06. 2018.05.07.
2010-2014 2010.04.11. Borsod-Abaúj-Zemplén 13. OEVK 2010.05.14. 2014.05.05.
2006-2010 2006.04.09. Borsod-Abaúj-Zemplén 13. OEVK 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006   Borsod-Abaúj-Zemplén 13. OEVK 2002.05.15. 2006.05.15.
1998-2002   Borsod-Abaúj-Zemplén 13. OEVK 1998.06.18. 2002.05.14.


* 2023.01.01-től jogszabályi változásra figyelemmel a táblázat adatai új formában változatlan tartalommal jelennek meg (lásd 2022. évi XXII. törvény 149. §)

Benyújtott indítványok
Ciklus Önálló indítványok száma Nem önálló indítványok száma
2022- 1  
2018-2022 1  
2014-2018 3  
2010-2014 2 2
2006-2010 58 81
2002-2006 103 215
1998-2002 3 167

Felszólalások
Ciklus Felszólalások száma Technikai megszólalások száma Felszólalások előzetes videója
2022- 146    
2018-2022 316    
2014-2018 569 2 5
2010-2014 300 3  
2006-2010 139    
2002-2006 302 2  
1998-2002 161 3  

Vagyonnyilatkozat
Vagyonnyilatkozat A vagyoni állapot időpontja Beadási határidő Beadva Megjegyzés
Vagyonnyilatkozat 2011 2011.12.31. 2012.01.31. igen  
Vagyonnyilatkozat 2012 2012.12.31. 2013.01.31. igen  
Vagyonnyilatkozat 2013 2013.12.31. 2014.01.31. igen  
Vagyonnyilatkozat 2014 2014.05.06. 2014.06.05. igen  
Vagyonnyilatkozat 2014 2014.12.31. 2015.01.31. igen  
Vagyonnyilatkozat 2015 2015.12.31. 2016.01.31. igen Technikai hiba miatt újraszkennelve.
Vagyonnyilatkozat 2016 2016.12.31. 2017.01.31. igen  
Vagyonnyilatkozat 2017 2017.12.31. 2018.01.31. igen  
Vagyonnyilatkozat 2018 2018.05.08. 2018.06.07. igen  
Vagyonnyilatkozat 2018 2018.12.31. 2019.01.31. igen  
Vagyonnyilatkozat 2019 2019.12.31. 2020.01.31. igen  
Vagyonnyilatkozat 2020 2020.12.31. 2021.01.31. igen  
Vagyonnyilatkozat 2021 2021.12.31. 2022.01.31. igen  
Vagyonnyilatkozat 2022 2022.05.02. 2022.06.01. igen  

Vagyonnyilatkozat (2022. augusztus 1-től)
2022-2026
Eredeti vagyonnyilatkozat - 2022. augusztus 5.


Vagyonnyilatkozat (2023. január 1-től)
Vagyonnyilatkozat A vagyoni állapot időpontja Beadási határidő Beadva
Vagyonnyilatkozat 2022 2022.11.01. 2023.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2023 2023.12.31. 2024.01.31. igen

Képviselői javadalom (Ft)
Időszak Bruttó tiszteletdíj
2024. június 1 767 342

Egyéb választott testületbeli tagság
Testület neve Testület tipusa Tisztség neve tól ig
Mezőkövesd Önkormányzata helyi önkormányzat polgármester 2006 2010
Borsod-Abaúj-Zemplén Megye Önkormányzata megyei közgyűlés tag 2002 2006
Mezőkövesd Önkormányzata helyi önkormányzat polgármester 2002 2006
Borsod-Abaúj-Zemplén Megye Önkormányzata megyei közgyűlés tag 1998 2001

Iskolai végzettség és képzettség
Államilag elismert legmagasabb iskolai végzettsége: főiskola
Végzettség,
képzettség
IntézményKarÉv
pénzügyi ügyintéző Közgazdasági Szakközépiskola   1977
közgazdász-üzemgazdász Pénzügyi és Számviteli Főiskola Pénzügyi Kar 1981
adótanácsadó     1991
könyvvizsgáló     1997

Képviselő által leadott és kérésére közzétett ÉLETRAJZ


A képviselő személyes honlapjának címe: www.tallaiandras.fidesz.hu