Készült: 2022.08.14.10:52:23 Dinamikus lap

Dr. Budai Gyula

Képviselő fényképe
Ülőhely
Szektor Sor Szék
4 6 14


   
Közszereplésben használt korábbi nevek
Név ig
Budai Gyula 2018.10.28.
Dr. Budai Gyula 2014.04.30.

Képviselőcsoport tagság
Ciklus Képviselőcsoport tól ig
2022- Fidesz 2022.05.02.  
2018-2022 Fidesz 2018.10.29. 2022.05.01.
2014-2018 Fidesz 2014.05.06. 2018.05.07.
2010-2014 Fidesz 2010.05.14. 2014.05.05.

Tisztségek
Tisztség tól ig
miniszteri biztos 2014.09.01. 2015.03.01.
vidékfejlesztési minisztériumi államtitkár 2012.03.01. 2014.06.05.

Választás
Ciklus Megválasztás napja Választókerület Mandátum kezdete Mandátum vége
2022- 2022.04.03. Országos lista 2022.05.02.  
2018-2022   Országos lista 2018.10.29. 2022.05.01.
2014-2018 2014.04.06. Országos lista 2014.05.06. 2018.05.07.
2010-2014 2010.04.11. Szabolcs-Szatmár-Bereg megye 4.vk. 2010.05.14. 2014.05.05.


Bizottsági tagság
Ciklus Bizottság Tisztség tól ig
2022- Törvényalkotási Bizottság Tag 2022.05.02.  
Honvédelmi és Rendészeti Bizottság Tag 2022.05.02. 2022.06.08.
2018-2022 Törvényalkotási bizottság Tag 2018.10.30. 2022.05.01.
2014-2018 Igazságügyi bizottság Tag 2014.06.07. 2014.06.23.
Igazságügyi bizottság Alelnök 2014.06.23. 2018.05.07.
2010-2014 Alkotmányügyi, igazságügyi és ügyrendi bizottság Tag 2010.06.08. 2012.03.12.
    Az Alkotmányügyi, igazságügyi és ügyrendi bizottság hatáskörébe tartozó törvények végrehajtását, társadalmi és gazdasági hatását figyelemmel kísérő albizottság (Ellenőrző albizottság)
Tag 2010.06.28. 2012.03.12.
    A 2002-2010 közötti államadósság-növekedés okait vizsgáló albizottság
Tag 2011.09.26. 2011.12.12.
Honvédelmi és rendészeti bizottság Tag 2010.12.13. 2012.03.05.
Fogyasztóvédelmi bizottság Tag 2010.05.14. 2010.06.08.

Benyújtott indítványok
Ciklus Önálló indítványok száma Nem önálló indítványok száma
2018-2022 31 2
2014-2018 14  
2010-2014 13 6

Felszólalások
Ciklus Felszólalások száma Technikai megszólalások száma Felszólalások előzetes videója
2018-2022 55 1  
2014-2018 21    
2010-2014 244 2  

Vagyonnyilatkozat
Vagyonnyilatkozat A vagyoni állapot időpontja Beadási határidő Beadva
Vagyonnyilatkozat 2011 2011.12.31. 2012.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2012 2012.12.31. 2013.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2013 2013.12.31. 2014.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2014 2014.05.06. 2014.06.05. igen
Vagyonnyilatkozat 2014 2014.12.31. 2015.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2015 2015.12.31. 2016.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2016 2016.12.31. 2017.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2017 2017.12.31. 2018.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2018 2018.05.08. 2018.06.07. igen
Vagyonnyilatkozat 2018 2018.10.29. 2018.11.28. igen
Vagyonnyilatkozat 2018 2018.12.31. 2019.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2019 2019.12.31. 2020.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2020 2020.12.31. 2021.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2021 2021.12.31. 2022.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2022 2022.05.02. 2022.06.01. igen

Vagyonnyilatkozat (2022. augusztus 1-től)
2022-2026
Eredeti vagyonnyilatkozat - 2022. augusztus 5.


Képviselői javadalom (Ft)
Időszak Bruttó tiszteletdíj
2022. július 1 842 960

Egyéb választott testületbeli tagság
Testület neve Testület tipusa Tisztség neve tól ig
Kiskunlacházi Nagyközségi Önkormányzat helyi önkormányzat alpolgármester 2010 2010
Kiskunlacházi Nagyközségi Önkormányzat helyi önkormányzat képviselő 2006 2010

Iskolai végzettség és képzettség
Államilag elismert legmagasabb iskolai végzettsége: egyetem
Végzettség,
képzettség
IntézményKarÉv
jogász Eötvös Loránd Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kar 1989

Nyelvismeret
Nyelv Foka Típusa
angol alapfokú C
orosz alapfokú C

Képviselő által leadott és kérésére közzétett ÉLETRAJZ