Készült: 2022.12.01.06:58:21 Dinamikus lap

Dr. Fazekas Sándor

Képviselő fényképe
Ülőhely
Szektor Sor Szék
4 4 10


   

Képviselőcsoport tagság
Ciklus Képviselőcsoport tól ig
2022- Fidesz 2022.05.02.  
2018-2022 Fidesz 2018.05.08. 2022.05.01.
2014-2018 Fidesz 2014.05.06. 2018.05.07.
2010-2014 Fidesz 2010.05.14. 2014.05.05.
2006-2010 Fidesz 2006.05.16. 2010.05.13.
1998-2002 Fidesz 1998.06.18. 2002.05.14.

Képviselőcsoport tisztség
Ciklus Képviselőcsoport Funkció tól ig
1998-2002 Fidesz frakcióvezető-helyettes 1998.09.08. 2002.05.14.

Tisztségek
Tisztség tól ig
földművelésügyi miniszter 2014.06.06. 2018.05.17.
vidékfejlesztési miniszter 2010.05.29. 2014.06.05.

Választás
Ciklus Megválasztás napja Választókerület Mandátum kezdete Mandátum vége
2022- 2022.04.03. Országos lista 2022.05.02.  
2018-2022 2018.04.08. Országos lista 2018.05.08. 2022.05.01.
2014-2018 2014.04.06. Jász-Nagykun-Szolnok megye 3.vk. 2014.05.06. 2018.05.07.
2010-2014 2010.04.25. Jász-Nagykun-Szolnok megye területi lista 2010.05.14. 2014.05.05.
2006-2010 2006.04.23. Jász-Nagykun-Szolnok megye területi lista 2006.05.16. 2010.05.13.
1998-2002   Országos lista 1998.06.18. 2002.05.14.


Bizottsági tagság
Ciklus Bizottság Tisztség tól ig
2022- Törvényalkotási Bizottság Tag 2022.05.02.  
Honvédelmi és Rendészeti Bizottság Tag 2022.05.02.  
2018-2022 Törvényalkotási bizottság Tag 2018.06.04. 2022.05.01.
Mezőgazdasági bizottság Tag 2018.06.04. 2022.05.01.
    Kertészeti albizottság
Tag 2018.06.26. 2022.05.01.
2006-2010 Költségvetési, pénzügyi és számvevőszéki bizottság Tag 2006.05.30. 2007.09.17.
Emberi jogi, kisebbségi, civil- és vallásügyi bizottság Tag 2007.09.17. 2010.05.13.
1998-2002
    A Házszabály vagyonnyilatkozati eljárással kapcsolatos rendelkezéseinek módosítását előkészítő (a Mentelmi és az Ügyrendi bizottsággal közös) albizottság
Tag 2001.03.21. 2001.05.28.
Nemzetbiztonsági bizottság Tag 2001.10.16. 2002.05.14.
Ügyrendi bizottság Tag 1998.06.25. 2002.05.14.
    A Házszabály vagyonnyilatkozati eljárással kapcsolatos rendelkezéseinek módosítását előkészítő (a Mentelmi és az Alkotmányügyi bizottsággal közös) albizottság
Tag 2001.03.21. 2001.05.28.
Mentelmi, összeférhetetlenségi és mandátumvizsgáló bizottság Tag 1998.06.25. 2001.12.18.
    A Házszabály vagyonnyilatkozati eljárással kapcsolatos rendelkezéseinek módosítását előkészítő (az Alkotmányügyi és az Ügyrendi bizottsággal közös) albizottság
Tag 2001.03.21. 2001.05.28.
Az olajügyek és a szervezett bűnözés között az esetleges korrupciós ügyek feltárására létrehozott vizsgálóbizottság Tag 2000.02.29. 2000.11.30.

Benyújtott indítványok
Ciklus Önálló indítványok száma Nem önálló indítványok száma
2022- 1  
2018-2022 1  
2014-2018 3  
2010-2014 1  
2006-2010 12 50
1998-2002 20 28

Felszólalások
Ciklus Felszólalások száma Technikai megszólalások száma Felszólalások előzetes videója
2022- 4    
2018-2022 44    
2014-2018 100    
2010-2014 91 1  
2006-2010 32    
1998-2002 102    

Vagyonnyilatkozat
Vagyonnyilatkozat A vagyoni állapot időpontja Beadási határidő Beadva
Vagyonnyilatkozat 2011 2011.12.31. 2012.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2012 2012.12.31. 2013.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2013 2013.12.31. 2014.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2014 2014.05.06. 2014.06.05. igen
Vagyonnyilatkozat 2014 2014.12.31. 2015.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2015 2015.12.31. 2016.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2016 2016.12.31. 2017.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2017 2017.12.31. 2018.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2018 2018.05.08. 2018.06.07. igen
Vagyonnyilatkozat 2018 2018.12.31. 2019.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2019 2019.12.31. 2020.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2020 2020.12.31. 2021.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2021 2021.12.31. 2022.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2022 2022.05.02. 2022.06.01. igen

Vagyonnyilatkozat (2022. augusztus 1-től)
2022-2026
Eredeti vagyonnyilatkozat - 2022. augusztus 5.


Képviselői javadalom (Ft)
Időszak Bruttó tiszteletdíj
2022. október 1 842 960

Egyéb választott testületbeli tagság
Testület neve Testület tipusa Tisztség neve tól ig
Karcag Város Önkormányzat helyi önkormányzat polgármester 2006 2010
Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Önkormányzat megyei közgyűlés tag 2002 2006
Karcag Város Önkormányzat helyi önkormányzat polgármester 2002 2006
Karcag Város Önkormányzat helyi önkormányzat polgármester 1998 2002
Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Önkormányzat megyei közgyűlés tag 1994 1998
Karcag Város Önkormányzat helyi önkormányzat polgármester 1994 1998
Karcag Város Önkormányzat helyi önkormányzat polgármester 1990 1994

Iskolai végzettség és képzettség
Államilag elismert legmagasabb iskolai végzettsége: egyetem
Végzettség,
képzettség
IntézményKarÉv
jogász József Attila Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kar 1987
jogtanácsos Jogi Továbbképző Intézet   1990

Képviselő által leadott és kérésére közzétett ÉLETRAJZ


A képviselő személyes honlapjának címe: www.fazekassandor.fidesz.hu