Készült: 2024.04.26.01:14:05 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

65. ülésnap (2019.04.02.),  5-8. felszólalás
Felszólalás oka Napirend előtti felszólalások
Felszólalás ideje 10:49


Felszólalások:   1-4   5-8   9-14      Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

ELNÖK: Köszönöm szépen az államtitkár úr válaszát. Tisztelt Országgyűlés! Napirend előtti felszólalásra jelentkezett Gréczy Zsolt képviselő úr, Demokratikus Koalíció: „A magyarok jóléte és az Európai Egyesült Államok” címmel. Öné a szó, képviselő úr.

GRÉCZY ZSOLT (DK): Köszönöm a szót, elnök úr. Tisztelt Ház! Európa a szorosabb integráció felé tart, a kérdés csak az, hogy mi, magyarok benne leszünke vagy kimaradunk belőle. Az erős és egységes Európa, mint ezt már Weber úr, a Fidesz csúcsjelöltje is bejelentette, először pénzügyi szankciókkal, aztán esetleg már teljes kitaszítással reagál majd arra, ha egyes tagállamok, például Magyarország a Közösség bomlasztásán fáradozik; pláne ha ezt az ő pénzükön, netán valaki az oroszok parancsára tenné.

A Fidesz és az Orbán-kormány már nem ül ott, ahol a fontos dolgok eldőlnek, az Orbán-kormányt Orbán Viktorral az élen kitaszították, nem ott esznek, ahol a nagyok esznek, hanem a macskaasztalnál, és ez nagyon szomorú egyébként Magyarországra nézve.

Amúgy is mintha megváltozna a nemzetközi légkör. Önök is nyilván figyelik a világpolitika híreit. Lengyelországban például a felmérések szerint az európai parlamenti választáson Kaczyński úr elveszítheti a többségét; Szlovákia demokrata köztársasági elnököt választott; az önök másik szövetségese, aki arról híres, hogy bebörtönöz jószerivel mindenkit, aki neki ellentmond, éppen török nagyvárosokban veszíti el a választást; egy szlovén hetilap pedig karlendítő náciként ábrázolja az önök miniszterelnökét; és akkor még nem is említettem azt, hogy Belgrád is forrong, és éppen egy olyan típusú ember ellen tiltakoznak, mint amilyen az önök miniszterelnöke. Vannak országok, ahol egyébként felismerik, hogy az Orbán-világ  túl azon, hogy fasiszta elődök mintáit követi  kifejezetten árt Európának, és kifejezetten árt Magyarországnak is.

A Demokratikus Koalíció szerint a megoldás egy olyan Magyarország, amelyik erősen integrálódik egy Európai Unióba, egy olyan Európai Unióba, amelyik erős versenytársa lesz Kínának és az Egyesült Államoknak. És még mielőtt önök azt mondják, hogy ez egy lázálom vagy vágyálom  ilyeneket szoktak önök mondani , ezt a történetet egy Sir Winston Churchill nevű brit konzervatív politikus találta ki és mondta ki először 1946-ban… (Dr. Orbán Balázs felé:) Látom, államtitkár úr ezen jót derül; hát, szegény Churchill se számít már, úgy látszik (Dr. Orbán Balázs: Ezt még olvasnia kell egy kicsit! Még többet kell erről olvasnia!); ha nem Orbán Viktor mondta a mondatot, akkor Churchill is érdektelen.

Azt kell mondanom, hogy az európai egyesült államok eszméje egy olyan történet, amiben Magyarországnak garantált a béke, garantált lesz a jólét és az, hogy az embereknek és a családoknak több pénze lesz, és például nem az valósul meg, amit önök elfogadnak és elfogadhatónak tartanak, például a kivándorlást, hanem érdemes lesz Magyarországon maradni és dolgozni. Az egyik ilyen javaslat, amit a Demokratikus Koalíció képviselni fog az Európai Parlamentben május 26-a után, az európai családi pótlék, amely minden európai gyermeknek, így a magyar gyerekeknek is egységesen járna (Dr. Rétvári Bence: Az osztrákok biztos támogatni fogják!), továbbá az európai minimálbér és az európai minimálnyugdíj.

A családi pótlékot, gondolom, különösebben nem is kell magyaráznom, utoljára a Gyurcsány-kormány emelte 2008-ban; önök éppen tegnap szavazták le azt a javaslatot, amit egyébként nemcsak a Demokratikus Koalíció, hanem, ha jól tudom, a Magyar Szocialista Párt és a Párbeszéd is képviselt, hogy meg kell emelni a családi pótlékot, de önök ezt is leszavazták. (Dr. Rétvári Bence: Mi volt a nemzeti konzultáció eredménye ez ügyben? Azt nem mondod el?)

Akkor járna az európai minimálnyugdíj és minimálbér, ha például  ez egyébként emberi minimum, és kötelessége lenne minden kormánynak  az állam nem képes vagy nem akarja a saját állampolgárai számára a megfelelő jövedelmet biztosítani. Magyarországon ma a családoknak legalább 25 százaléka él a létminimum alatt; ha pedig azt kérdezik, hogy minderre hogyan lenne pénz, akkor ez ügyben javasolnám, hogy nézzék meg azt a francia javaslatot, amelyik erőteljesen harmonizál a DK javaslatára, ez pedig az európai multiadó, amelyből olyan összeg állna rendelkezésre, amely ezt a problémát, hogy esetleg nincs meg a megfelelő összeg, azt gondoljuk, hosszú távon is orvosolhatná. Magyarországot tehát nem attól kell félteni, hogy része lesz egy egységes Európának, Magyarország ebben a helyzetben is büszke lehet a hagyományaira, a kultúrájára, a nemzeti lobogójára, a himnuszára; ez természetesen az Európai Közösséget és Magyarországot fogja erősíteni, és a Demokratikus Koalíció ezt fogja képviselni az Európai Parlamentben.

Még mielőtt belecsúszna bármelyik válaszoló abba a csúnya hibába, hogy elkezdene családi vállalkozást emlegetni a Demokratikus Koalíció kapcsán  mert ezt már több fideszes képviselő elkövette , szeretném jelezni: nem Gyurcsány Ferenc felesége vette fel a szőlőtámogatásokat; nem Gyurcsány Ferenc fogorvosa nyert uniós pályázatokat; nem Gyurcsány Ferenc veje ellen indított az Unió csalásügyi hivatala eljárást (Az elnök a csengő megkocogtatásával jelzi az időkeret leteltét.); és nem Gyurcsány Ferenc lánya lett a turizmusért felelős pelenkaeldobáló. Köszönöm a figyelmet. (Derültség a Fidesz soraiban.  Dr. Rétvári Bence: Tapsvihar!)

ELNÖK: Köszönöm. Tisztelt Országgyűlés! A kormány nevében Dömötör Csaba államtitkár úr kíván válaszolni az elhangzottakra. Öné a szó, államtitkár úr.

DÖMÖTÖR CSABA, a Miniszterelnöki Kabinetiroda államtitkára: Köszönöm a szót, elnök úr. A tekintetben, hogy a Demokratikus Koalíció mit csinálna az Európai Parlamentben, nem az ön szavai az irányadók, hanem az elmúlt évek történései: országot lejárató akciók, országot rossz színben feltüntető nyilatkozatok, körlevelek tucatjai, és egyébként minden olyan javaslat megszavazása, ami csorbítja Magyarország szuverenitását, különös tekintettel egyébként a bevándorlást támogató javaslatokra. (Derültség az LMP és a DK soraiban.) Ez a Demokratikus Koalíció egyenlege. A felvetésére reagálva: tisztelt képviselő úr, az egész magyar történelmen végighúzódik egy küzdelem, és ez a küzdelem arról szól, hogy ki hozza meg a rólunk és a jövőnkről szóló döntéseket  máshol hozzák meg ezeket, vagy képesek vagyunk ezeket a döntéseket a saját kezünkben tartani. És ha megnézzük a magyar történelmet, akkor mindig voltak olyanok, akik azt mondták, hogy a magyarok életéről máshol, mások képesek jobb döntéseket hozni; mindig voltak olyanok, akik szerint mások jobban tudják, hogy nekünk mi a jó, és önök most ezzel a javaslatukkal ebbe a csapatba jelentkeznek. Azért kampányolnak hetek óta, azt is mondhatnám, hogy hónapok óta, hogy Magyarország adjon ki a kezéből egy rakás stratégiai jelentőségű jogot. Egy olyan országban erőltetik ezt, amelyik évszázadokon keresztül küzdött a függetlenségéért, és amelyik az elmúlt évszázadot is, abból több évtizedet is elnyomás alatt töltött. Ha jól megnézzük az önök javaslatát, akkor önök a nyílt társadalom európai megvalósításáért kampányolnak, és a nyílt társadalomnak az a jellemzője, hogy felülírja a hagyományos nemzeti közösségeket és a határokat is.

(9.20)

Megfosztja a nemzeteket hagyományos cselekvési szabadságuk egy részétől. Ez a probléma. S ez nemcsak egy elvi vita, hanem súlyos gyakorlati következményei is lennének. Mert ha megvalósulna az önök terve, akkor sokkal kisebb beleszólásunk lenne például a gazdasági kérdésekbe, az adóterhek mértékébe, vagy éppen abba, hogy saját kézben tudjuke tartani a magyar termőföldeket. Ha megvalósulna az önök terve, akkor az energiaárakat sem tudnánk úgy meghatározni, mint most, elvesztenénk a hatósági árazás jogát. Ez a lépés egyébként más országok tapasztalatai alapján egyértelműen áremelkedésekhez vezet, ami abból a szempontból egyáltalán nem meglepő, hogy a nagy multiknak Brüsszelben sokkal nagyobb a lobbierejük. Egyébként egészen megmosolyogtató, amikor a multik adózásáról beszélnek, mert ez a kormány és nem Brüsszel adóztatta meg a multikat, és önök erre azt mondták, hogy őrültség. Az önök pártelnöke azt mondta, hogy ez őrültség. Önök próbálták ezt megakadályozni.

A Demokratikus Koalíció, Gyurcsány Ferenc pártja, amint ön is említette, a családi pótlék meghatározását is Brüsszelre bízná. Ezzel nagyon sok súlyos probléma van. Egyrészt sokan vannak arrafelé, akik szerint a megszülető gyermek nem is érték, mert úgyis jönnek majd a robotok, és egyébként is népességrobbanás van más kontinenseken. Ezzel érvelnek, ön is láthatta. És ha ezt kiegészítjük azzal, hogy Brüsszel ösztönözné a bevándorlást, akkor a következmény egyértelmű: egy központosított brüsszeli családi pótléknak a bevándorlók lennének a fő haszonélvezői, tisztelt képviselő úr.

Önök tehát a bevándorlókra költenének, mi pedig a magyar családokra. Ez egyébként a tegnapi szavazásból is nagyon jól látszik. A DK, a Demokratikus Koalíció, Gyurcsány Ferenc pártja megint felkéredzkedett a közéleti szégyenpadra, és leszavazta a családvédelmi akciótervet. Mondják már meg, mi a bajuk azzal, ha fiatal párok kedvezményes kölcsönt kapnak? Mi a baj azzal, ha bővül az otthonteremtési program? (Gréczy Zsolt: Mert adósságba veritek őket!) Miért zavarja önöket a nagyszülői gyed? És egyáltalán miért kell rutinszerűen a magyar családok ellen menni? Miért? Minden ez, tisztelt képviselő úr, csak nem hazafiság.

Volt egy képviselőjük, aki ki is fejtette ennek elméleti hátterét. Bauer Tamás még le is írta, hogy ha a családok vagy a bevándorlók támogatása között kell döntenie, akkor ő az utóbbit támogatja. Na, tegnap ezt a szavazatukkal is megerősítették; nagybetűs szégyen ez. Az önök javaslata, az európai egyesült államok, illetve a nyílt társadalom megvalósítása mindenről szól, csak nem a magyarokról. S ha röviden akarnám összefoglalni, akkor az alábbiakat mondhatnánk: csökkenő magyar önrendelkezés, magasabb rezsi, csökkenő multiadók, csekélyebb ráhatás a bérekre, több pénz a bevándorlókra és kevesebb a magyar családokra. Ebben áll az önök mérgező választási koktélja. Köszönjük, mi nem kérünk belőle. Köszönöm, hogy meghallgatott. (Taps a kormánypártok soraiban.)




Felszólalások:   1-4   5-8   9-14      Ülésnap adatai