Készült: 2024.03.28.20:12:27 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

59. ülésnap (2019.03.11.),  27-30. felszólalás
Felszólalás oka Napirend előtti felszólalások
Felszólalás ideje 8:53


Felszólalások:   21-26   27-30   31-34      Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

ELNÖK: Megköszönöm államtitkár úr válaszát. Tisztelt Országgyűlés! Napirend előtti felszólalásra jelentkezett Hende Csaba képviselő úr, a Törvényalkotási bizottság elnöke… (Bana Tibor: Hajrá Szombathely!  Szilágyi György: Hol a sámándob?  Derültség az ellenzéki pártok padsoraiból.) Képviselő úr, ön jegyzőként pontosan tudja, hogy mi a magatartás ilyenkor! Köszönöm megértését. Tisztelt Országgyűlés! Képviselő úr, alelnök úr felszólalásának címe: „Aktuális ügyeink”. Öné a szó, alelnök úr. (Közbeszólás a Jobbik padsoraiból: Hajrá!)

HENDE CSABA (Fidesz): Köszönöm a szót. Tisztelt Országgyűlés! Az Európán kívüli népességnövekedés, a háborúk és az éghajlatváltozás miatt migránsok milliói, később majd tízmilliói keresnek megoldást az életükre az otthon maradás helyett. Ez a történelmi jellegű kihívás fogja még a következő nemzedékek életét is meghatározni. Egy történelmi folyamat kellős közepén vagyunk, az a kormány pedig, amely erre nem reagált, bűnt követ el a saját népe ellen. Európa ma az üres bölcsők kontinense. Ezt a problémát a magyarok nem migrációval akarják megoldani, hanem magyar gyermekekkel. Mi nem akarunk kevert, migránsokból és bennszülött magyarokból álló vegyes társadalmat létrehozni. A kormánynak ezért azonosítania kell azokat az okokat, hogy miért nem vállalják a fiatalok a vágyott gyermekeket, és ezeket az akadályokat el kell hárítani az útból, Magyarországot pedig családbarát országgá kell tenni. Éppen ezért a családvédelmi akcióterv négy fontos intézkedése már július 1-jétől hatályos lesz; a bölcsődei férőhelybővítés folyamatos munkát jelent; a négygyermekes édesanyák adómentessége és a nagyszülői gyed lehetősége pedig 2020. január 1-jétől lép hatályba.

Tisztelt Ház! Az a képzet alakul ki lassan az emberben, mintha Európában mi lennénk a normálisak, ám mintha nem mindenki volna az. Hitetlenkedve hallgatjuk, amint egy brit, úgynevezett szakértő szerint: „Európában nincs szükség gyermekekre, hiszen elég gyerek születik Afrikában. Szülni különben is olyan macerás.” Egy másik fényes európai elme pedig azt bírta kibökni: „A csecsemők születése káros a levegő minőségére, hiszen túl sok metánt eregetnek a levegőbe a picik.” Ahogy ezeket a véleményeket halljuk, hinni kezdünk a régi bölcsességben: Akit az Isten el akar veszejteni, annak előbb a józan eszét veszi el. (Közbeszólások a Jobbik padsoraiból.)

Az Európai Néppárton belül is vannak olyan pártok, amelyek kevert népességű Európát akarnak, be akarják hozni a migránsokat. És vannak benne olyan pártok, köztük a Fidesz, amelyek meg akarják védeni a keresztény kultúrát és a határokat, és nem akarnak migrációt. A bevándorláspártiak megtámadták a Fideszt az Európai Néppártban, arra törekednek, hogy az egész EPP-t átalakítsák egy bevándorláspárti nemzetközi szervezetté, azonban a magyarok kijelölték a kormány és a Fidesz mandátumát. A keresztény kultúra érték; nem akarunk kevert országgá válni (Közbeszólás a Jobbik padsoraiból.), migrációt sem akarunk, a biztonságot meg akarjuk őrizni, és a családpolitikánkon keresztül fogjuk a bevándorlók nélkül is fenntartani a magyar nemzet biológiai jövőjét. Kimondom kereken: a keresztény kultúra megvédése és a migráció ügyében semmilyen kompromisszum nem képzelhető el, minden másról lehet beszélgetni.

Tisztelt Ház! A mi határvédelmi javaslatunk szerint a Schengenen belüli nemzetállamok hozzanak létre egy belügyminiszteri tanácsot, amely jogosítványaival alkalmassá válna a határvédelemre; Brüsszel pedig minden évben fizesse ki a határvédelmi költségeknek legalább a felét a tagállamok számára. A cél ezzel az, hogy vegyük vissza a jogköröket Brüsszeltől és adjuk oda a schengeni országok belügyminisztereinek. Ha az elmúlt három-négy évben a migrációval kapcsolatos jogkörök a schengeni zóna belügyminisztereinél lettek volna, mint ahogy nem ott voltak, hanem a brüsszeli bürokraták kezében, akkor ma védettebb és biztonságosabb lenne Európa. Bebizonyosodott azóta, hogy csak a nemzetállamok tudják megvédeni a határokat és megállítani a migrációt.

Magyarország elsőként bizonyította be, hogy a migrációval szemben fel lehet lépni, azt igenis meg lehet állítani. Ezért kerültünk mi a viták középpontjába. Lehet, hogy ennek a vitának az lesz a vége, hogy a helyünk végül is nem a Néppártban van, hanem azon kívül, bár mi inkább a Néppárt átalakítását, megreformálását szeretnénk elérni, azért, hogy helye legyen benne a bevándorlásellenes erőknek is. Köszönöm megtisztelő figyelmüket. (Taps a kormányzó pártok padsoraiban.)

ELNÖK: Köszönöm szépen, alelnök úr. Tisztelt Országgyűlés! A kormány nevében Dömötör Csaba államtitkár úr kíván válaszolni az elhangzottakra. Öné a szó, államtitkár úr.

DÖMÖTÖR CSABA, a Miniszterelnöki Kabinetiroda államtitkára: Köszönöm a szót, elnök úr. Engedje meg, hogy pár aktuális fejleményre felhívjam a figyelmet. A hét végén nyilvánosságra került egy dokumentum, amely azt bizonyítja, hogy nagyon is jól döntött a kormány akkor, amikor nem csatlakozott az ENSZ migrációs paktumához. (Gyöngyösi Márton: 86 ezer migránst beengedtetek!) Az Európai Bizottság jogi szolgálata azt adta írásba, hogy szerinte a migrációs paktum jogilag kötelező érvényű, mindezt azután, hogy állandóan azt hallottuk, hogy az egész önkéntes. (Gyöngyösi Márton közbeszól.)A dokumentum szerint egyébként a migrációra az egész világon érvényes és azonos szabályoknak kell vonatkoznia; a bevándorlók előtt sehol sem lehet lezárni a határokat, és a helyiekkel azonos ellátást kell kapniuk. Ez az eset is azt bizonyítja, hogy gyakorlatilag nincs olyan fiók Brüsszelben, amiben ne lapulna egy bevándorlást támogató terv.

A magyar kormány, mint ismert, az elmúlt hetekben hét olyan brüsszeli tervet azonosított be, amelyekben egy közös van: erősítenék a bevándorlást Európába. És az ENSZ migrációs paktummal kapcsolatos brüsszeli állásfoglalás van annyira súlyos, hogy akár nyolcadik pontnak is tekinthessük. És ez az eset egyébként szépen bizonyítja a lopakodó jogalkotás természetét is, stratégiai jelentőségű jogköröket akarnak elvenni a nemzetállamoktól. Számon nem kérhető bürokraták és átláthatatlanul működő politikai aktivista csoportok a fejünk fölött hoznak és hoznának döntéseket, kinyitnák Európa kapuit, mindezt a megkérdezésünk nélkül. Így néz ki a nyílt társadalom döntési eljárása  minden ez, csak nem demokratikus. Persze tudjuk, hogy vannak Magyarországon olyan pártok, amelyek ebben is szembemennek a magyar érdekekkel, Gyurcsány Ferenc például azt mondta, hogy a migrációs paktumot alá kellett volna írni. Hiába na, a guruló rubelek, az összecsórt fontok után a brüsszeli eurókat is meg kell szolgálni! (Gréczy Zsolt közbeszól.)

Mi más politikát folytatunk. A magyar kormány ezért felszólította az Európai Bizottságot, hogy hagyjon fel ezzel a gyakorlattal, és ne készítsen terveket felhatalmazás nélkül az ENSZ migrációs csomagjának kötelezővé tételére. Egyúttal kezdeményezzük, hogy a következő, március 18-ai Külügyi Tanácson a Bizottság számoljon be az ez irányú tevékenységéről.

Egyébként rendkívül tanulságos volt a migrációért felelős biztos, Dimitrisz Avramopulosz úr sajtótájékoztatója pár nappal ezelőtt. Először azt monda, hogy Európában már nincs is migrációs válság, majd ugyanazzal a lendülettel olyan javaslatok mellett érvelt, amelyek növelnék a bevándorlást Európába. Így megint érvelt a kvóta mellett, és követelte a Frontex-reformot, ami a határvédelmi jogok átalakításával járna. És a sajtótájékoztató után közzétett háttéranyag egyébként szépen el is árulja, hogy mi az ezen javaslatok mögött megbúvó szemlélet. Újra a bevándorlás legalizálását fogalmazzák meg célként, azzal érvelve, hogy a menedzselt migráció  így fogalmaznak: menedzselt migráció  hozzájárul a gazdasági növekedéshez, gazdagítja a társadalmakat, és erősíti egyébként a békét is. (Gréczy Zsolt közbeszól.)

(12.10)

Bárhogy is legyen, ezekről a tervekről egyáltalán nem kérdezték meg az európaiakat, a magyarokat sem, de abban biztosak lehetünk, hogy egyáltalán nincs ezeknek a terveknek többségi támogatottsága. Ezért is fontos szerintünk a májusi európai választás. Akkor lehet tiszta vizet önteni a pohárba és teljesen más alapokra helyezni Európa védelmét és megújítását is. Nagy-nagy szükség van rá. Köszönöm, hogy meghallgattak. (Taps a kormánypárti padsorokban.)




Felszólalások:   21-26   27-30   31-34      Ülésnap adatai