Készült: 2024.03.28.15:08:33 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

63. ülésnap (2019.03.25.),  211-218. felszólalás
Felszólalás oka Kérdés/azonnali kérdés megtárgyalása
Felszólalás ideje 6:27


Felszólalások:   203-210   211-218   219-228      Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

ELNÖK: Köszönöm szépen. Nacsa Lőrinc képviselő úr, a KDNP képviselője, azonnali kérdést kíván feltenni az emberi erőforrások miniszterének: „Mit köszönhetnek a magyar családok Gyurcsány Ferencnek?” címmel. (Közbeszólások a Jobbik padsoraiból.)A miniszter halaszthatatlan közfeladat ellátása miatt válaszadásra Rétvári Bence államtitkár urat jelölte ki. Elfogadja? (Nacsa Lőrinc bólint.) Öné a szó, képviselő úr. (Gréczy Zsolt: Induljatok már el egy választáson!)

NACSA LŐRINC (KDNP): Köszönöm szépen. Tisztelt Elnök Úr! Tisztelt Országgyűlés! Tisztelt Államtitkár Úr! A 2002-2010 közötti balliberális kormányzatok megszorításainak célpontjában a gyermekes családok álltak. Elvettek az emberektől egyhavi fizetést; megszüntették az egy- és kétgyermekes családok adókedvezményét; megszüntették az otthonteremtési programokat (Dr. Brenner Koloman közbeszól.); három évről két évre csökkentették a gyes időtartamát; bölcsőde-, óvoda-, iskolabezárásokkal és adóemelésekkel nehezítették a családok életét. Ennek a politikának volt vezetője Gyurcsány Ferenc.A 2010-ben bekövetkezett családbarát fordulat után bevezettük a családi adórendszert és annak kiterjesztését, a családi otthonteremtési programot, a gyed extrát; rezsicsökkentést hajtottunk végre; széles rétegben biztosítjuk az ingyenes gyermekétkeztetést és az ingyenes tankönyvet, és még sorolhatnám az intézkedéseket. Több mint duplájára emeltük a családokra költött költségvetési forrásokat, ezzel GDP-arányosan legelsők lettünk az Európai Unióban.

A Gyurcsány-párt a balliberális ellenzékkel karöltve ezeknél a szavazásoknál mindig a magyar családok ellen szavazott, és most sem akarják támogatni a családvédelmi akciótervet, ami újabb hatalmas könnyebbséget jelent majd a magyar családok százezreinek. (Gréczy Zsolt: Hitel….)

Most Gyurcsány Ferenc a magyar családoknak akar programot hirdetni, sorban a 28. programját 2004 óta. A programok magas száma ne tévesszen meg senkit, ezek vagy hazugságra alapultak, vagy óriási bukások lettek. Gyurcsány Ferenc családi vállalkozása, a Demokratikus Koalíció európai egyesült államokban gondolkodik. Ha ez megvalósulna, a magyar családok sok támogatástól elesnének, a források jelentős részét kellene a bevándorlókra költeni.

Gyurcsány Ferenc kormányon sem támogatta a magyar családokat, ellenzékben sem szavazott a gyermeket nevelők érdekében, de most mégis családpolitikai programmal házal. Ezért kérdezem, mennyire hiteles a DK családvédelmi programja, ha Gyurcsány Ferenc és felesége a háttérben a magyar emberek érdeke ellenében dolgozik, EP-képviselői pedig minden bevándorláspárti javaslatot megszavaztak. Köszönöm szépen. (Taps a kormányzó pártok padsoraiban.)

ELNÖK: Rétvári Bence államtitkár úr, két percben. Parancsoljon!

DR. RÉTVÁRI BENCE, az Emberi Erőforrások Minisztériumának államtitkára: Köszönöm szépen a szót, elnök úr. Tisztelt Képviselő Úr! Tisztelt Ház! Mekkora az értéke Gyurcsány Ferenc szavának? Azt egyrészről ő maga is mondta, amikor azt mondta: „hazudtunk reggel, éjjel meg este”. És hogy mekkora politikai súlya van egy programnak, amit ő hirdet, azt pontosan az mutatja, hogy egy elég hosszú lista az, ami Gyurcsány Ferenc programjairól összeállítható. (Gréczy Zsolt: Ahogy ti kiléptetek a Néppártból…) Nézzük végig, hogy ki melyikre emlékszik, és ki melyikre emlékszik, hogy bármelyikből bármi megvalósult volna! 2004-ben kezdte, „Merjünk baloldalinak lenni”, majd a „Lendületben az ország” programjával. 2005-ben indított „Útközben” programmal, az „Útközben” után meghirdetett egy „100 lépés” programot, majd a következő évben „Új Magyarország” programot és „Új egyensúly” programot hirdetett. (Gréczy Zsolt: Meg is nyerte a választást…)

2007-ben „Szembenézés” programot és Zászlóshajó-programot hirdetett, de abban az évben megduplázta a programok számát, „48 pont”, és itt már elsütötte a hét pontot, hétpontos tisztasági csomagot is bevezetett. Nyilván ezen hét pont miatt kellett most nyolc pontot hirdetnie, mert a hét pontot már kilőtte, ráadásul ez egy prímszám is. (Derültség a kormányzó pártok padsoraiból.)

2008-ban „Megegyezés” címmel, majd „A józan ész nevében”, illetőleg „Új tulajdonosi program” néven, majd pedig „Munka, tudás, tulajdon” néven hirdetett programot Gyurcsány Ferenc. 2009-ben nagyon koncentrált, csak egy programot hirdetett: „Négy pilléres pakk Kelet-Közép-Európának”.

2010 kimaradt a programhirdetésekben, ott elvesztették a választásokat, de 2011-ben máris 20 ponttal jelentkezett Gyurcsány Ferenc. 2012 ismételten kimaradt, majd 2013-ban „Európai Magyarországot! Demokráciát, biztonságot, fejlődést!” címmel hirdetett programot. 2013-ban, úgy látszik, a klerikális reakció szóhasználatát átvéve „Krédó” címmel hirdetett Gyurcsány Ferenc programot. Ezt követte még abban az évben a 16 pont, de az év végére a 16 pontot is megfejelte, mert év végén már 33 pontot hirdetett Gyurcsány Ferenc. (Gréczy Zsolt: Várjuk a Fidesz programját!)

2014-ben nem tudott szabadulni a teológiai párhuzamoktól, „Angyalok vagy ördögök?” néven hirdetett programot Gyurcsány Ferenc, 2015-ben pedig „Sokak Magyarországa”-ként. Ennyi program után, azt hiszem, azt láthatjuk, hogy egyikből sem valósult meg semmi, Gyurcsány Ferenc programjainak pontosan ennyi a hitele. Köszönöm szépen. (Taps a kormányzó pártok padsoraiban.)

ELNÖK: Nacsa képviselő úr viszonválasza egy percben.

NACSA LŐRINC (KDNP): Köszönöm szépen. Gyurcsány Ferenc, amikor ezt az úgynevezett családvédelmi programját a Facebookon meghirdette, akkor azt írta a beharangozójában, hogy békére van szüksége a magyar családoknak. Ebben egyetértünk vele, még ha a szemkilövető szájából furcsán is hangzik ez a mondat (Gréczy Zsolt: Ezért te is mész a bíróságra!), de szerintünk a békéhez az kell, hogy az ellenzék ne folyton a magyar családok ellen beszéljen, ne folyton a magyar családok ellen szavazzon (Gréczy Zsolt: Nagyon sokan elvesztették ezt a szemkilövős pert! Te is el fogod…), ne hergelje hazugságokkal a magyar családokat, mint ahogy Gréczy képviselő úr teszi itt a Házban nap mint nap, hazugságokkal hergeli a magyar munkavállalókat, a magyar családokat, a magyar, gyermeket nevelő embereket.A gyurcsányi családpolitika tehát ez, megszorítások, a magyar családok elleni szavazások, a bevándorlások támogatása. Gyurcsány Ferenc családpolitikája egy elemből áll: a saját feleségét szeretné Brüsszelbe küldeni, hogy megbizonyosodjon arról, hogy biztosan támogatja a bevándorláspárti terveket. Köszönöm szépen. (Taps a kormányzó pártok padsoraiban.  Gréczy Zsolt: Induljatok már el egy választáson!)

ELNÖK: Államtitkár úr viszonválasza egy percben.

DR. RÉTVÁRI BENCE, az Emberi Erőforrások Minisztériumának államtitkára: Köszönöm szépen. Azt hiszem, minden magyar családnak Gyurcsány Ferencről és az MSZP-SZDSZ-kormányról a megszorítások jutnak eszébe, még akkor is, ha Arató képviselő úr azt mondta, hogy ők sose voltak még kormányon. (Gréczy Zsolt: Néppárt, most hogy lesz ez?) Az pedig a párton belüli bizalmat is jól jelképezi, hogy egyetlenegy párttagban sem bízik már meg Gyurcsány Ferenc annyira, hogy az európai lista élére tegye, mintsem saját feleségében. Nyilvánvalóan nem tudom, hogy mit szólnak ehhez a különböző társpártjaik a baloldali pártok között (Gréczy Zsolt: Hadd döntse el a DK, hogy kit indít!) a saját pártcsaládjukon belül, hogy ez a programja az európai parlamenti választásokra a Demokratikus Koalíciónak, hogy házon belül oldják meg az EP-lista vezetését. (Gréczy Zsolt: Orbán Ráhel is indulhatott volna esetleg…)

A magyar családok szinte minden évben, amikor baloldali kormány volt vagy Gyurcsány-kormány volt Magyarországon, akkor vesztettek, valamilyen támogatást elvettek tőlük, 2010 óta pedig nem volt olyan esztendő, amikor ne bővült volna egyik évről a másik évre a családtámogatások köre.

Mindenki választhat: Brüsszelből diktált megszorítások, mint ahogy 2008-ban következtek Magyarországon, a családtámogatások elvétele, vagy pedig a 2010 utáni időszak (Az elnök a csengő megkocogtatásával jelzi az időkeret lejártát.), a családtámogatások évről évre érezhető módon való bővítése. Köszönöm szépen. (Taps a kormányzó pártok padsoraiban.)




Felszólalások:   203-210   211-218   219-228      Ülésnap adatai