Készült: 2024.04.24.15:24:50 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

33. ülésnap (2018.10.24.),  177-186. felszólalás
Felszólalás oka Kérdés/azonnali kérdés megtárgyalása
Felszólalás ideje 7:50


Felszólalások:   167-176   177-186   187-196      Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

ELNÖK: Köszönöm szépen államtitkár úr válaszát. Tisztelt Országgyűlés! Vejkey Imre, a KDNP képviselője, azonnali kérdést kíván feltenni a pénzügyminiszternek. (Rövid egyeztetést követően:) Pillanat! Megértését kérem, képviselő úr, itt a nagy rohanásban, egy jobbikos felszólalás következik. Tisztelt Országgyűlés! Ander Balázs, a Jobbik képviselője, azonnali kérdést kíván feltenni a belügyminiszternek: „Mennyire hiteles a kormány politikája?” címmel. Miniszter úr halaszthatatlan közfeladat ellátása miatt a válaszadásra Pogácsás Tibor államtitkár urat jelölte ki. Kérdezem képviselő urat, hogy elfogadja-e a válaszadó személyét, vagy személyesen a miniszter úrtól kéri a választ.

ANDER BALÁZS (Jobbik): Elfogadom, köszönöm.

ELNÖK: Öné a szó, képviselő úr.

ANDER BALÁZS (Jobbik): Köszönöm a szót, elnök úr. Tisztelt Képviselőtársaim! Kedves Államtitkár Úr! Találkozott ön már olyan esettel, amikor egy kisgyerek arra a kérdésre, hogy mi leszel, ha nagy leszel, azt válaszolja, hogy korrupt politikus, lopós miniszter vagy éppen tolvaj államtitkár lesz? (Dr. Fónagy János: Vagy jobbikos képviselő.  Dr. Rétvári Bence: Vagy kizárt jobbikos képviselő.) Nyilvánvalóan nem. Azért nem, mert az ilyen ovisok vagy éppen kisiskolás gyerekek természetes értékmérő műszere még nagyon jól működik, helyén van a szívük, ezért azt válaszolják, hogy ők tanár nénik, doktor bácsik, katonák, tűzoltók vagy éppen rendőrök szeretnének lenni. A társadalom erkölcsileg megbecsüli ezeket a hivatásokat, ezért a rendőrség bizalmi indexe is magas, viszont tudjuk, hogy a nersevikek a hatalomért és a pénzért mindenre képesek, csakhogy ezért még nem kellene lerombolni a rendőrséget övező, a 2006-os gyurcsányi ámokfutás után mára helyreállt társadalmi bizalmat. Önök 12 éve sunyik és gyávák voltak, amikor a tüntető tömeget ott hagyták és kiszolgáltatták a szemkilövető pribékjeinek, és önök most is gyávák és sunyik, így viselkednek, hiszen csak a rendőri sorfal mögé bújva tudják folytatni, érvényesíteni a nersevizmus lényegét, azt, hogy aki nincsen önökkel, azt úgy tekintik, hogy önök ellen van, az, hogy hazudnak éjjel, hazudnak nappal, hazudnak minden hullámhosszon (Dr. Rétvári Bence: Ezt Volner mondta a Jobbikról!), és nyilvánvalóan idetartozik a lopás is. Teszik egyébként úgy, ezeknek a kisrendőröknek a háta mögé bújva, hogy őket is meglopják, többek között azzal, hogy elvették tőlük a túlórapénzeket (Szi-lágyi György: Így van!), és ezeknek a rendőröknek bizony nem az önök hátát kellene védeniük, hanem ott kell lenni a térképről letörölt járások azon gettófalvaiban, ahol a becsületes lakosság retteg.

Tisztelt Államtitkár Úr! Mennyire érzi egyáltalán normálisnak, helyénvalónak azt a politikát, amit önök folytatnak ebben a tekintetben? Várom megtisztelő válaszát. (Taps a Jobbik soraiban.)

ELNÖK: Válaszadásra megadom a szót Pogácsás Tibor államtitkár úrnak. Parancsoljon!

POGÁCSÁS TIBOR belügyminisztériumi államtitkár: Köszönöm a szót, elnök úr. Tisztelt Országgyűlés! Tisztelt Képviselő Úr! Saját kérdésére, azt gondolom, saját maga meg is adta a választ, hiszen mindjárt a kérdésének első harmadában elismerte azt a nagyon fontos tényt, miszerint a magyar rendőrség, a magyar rendőrök közmegbecsülése igen magas, és ez úgy igaz, amit szintén köszönök, hogy elmondott, hogy a 2006-os események után a magyar rendőrségbe, a magyar rendőrökbe vetett bizalma az embereknek nagymértékben meggyengült, összeomlott, és nagyon nehezen viselte ez a társadalom, hogy a rendőröket, a rendőrséget az akkori hatalom politikai célokra használta fel.Valóban így van, ez a helyzet megváltozott. 2010 után a magyar rendőrökbe, a magyar rendőrségbe és a közbiztonságba vetett hite az embereknek, a polgároknak jelentősen megváltozott, és hála a Jóistennek és a kormány tevékenységének, a mai napokra elmondható, hogy a magyar rendőrség a magyar intézményrendszerben az egyik legmegbízhatóbb és a polgárok által is legelfogadottabb intézmények közé tartozik. Ezt az is segítette, hogy egyfelől Magyarország határait sikeresen megvédték ezek a rendőrök, ezt segíti az, hogy az országban a közrendet, a közbiztonságot nagyon jól, szakszerűen tartják fenn, és ez segíti azt, hogy Magyarországon a bűncselekmények az elmúlt években drasztikusan csökkentek. Tudjuk jól, hogy a 2010-es viszonyokhoz képest közel 50 százalékos az ismertté vált bűncselekmények számának csökkenése.

Összességében azt mondhatom önnek, hogy mindazon a lépések, amelyeket Magyarország Kormánya a rendőrökért, a rendőrségért és ezzel természetesen átvitt és közvetlen értelemben is a polgárokért tesz, az meghozta a gyümölcsét és sikeresnek tekinthető. Köszönöm szépen, elnök úr. (Taps a kormánypártok soraiban.)

ELNÖK: Köszönöm szépen államtitkár úr válaszát. Viszonválaszra megadom a szót képviselő úrnak. Parancsoljon!

ANDER BALÁZS (Jobbik): Államtitkár Úr! Tegnap láttuk, hogy önök óriási erőket mozgósítottak annak érdekében, hogy az iszonyatosan veszélyes tojásbűnözést megfékezzék. Értem ez alatt azt, hogy a nemzeti ellenállók bizony megdobálták a hazugsággyárként működő állami agymosoda székházát, illetve a nersevik pártközpontot, a Fidesz Lendvay utcai székházát is. Ezeknek a rendőri erőknek nem, mondjuk, egyetemista lányokat kellett volna testi motozással fenyegetni, hanem ezeknek a rendőri erőknek ott lenne a helye azokban a no-go zónákban itt Magyarországon, amelyeknek a létét önök tagadják, viszont ahol bármikor előfordulhat sajnálatos módon egy olaszliszkai tragédiához hasonló gyalázatos, bestiális lincselés. Aztán ezeknek a rendőröknek bizony ott lenne a helye, hogy elvigyék azokat a politikusbűnözőket vezetőszáron, akik ettől a nemzettől, ettől az országtól milliókat, milliárdokat lopnak el. Ezért, államtitkár úr, én ezt a választ nem tudom elfogadni. (Taps a Jobbik soraiban.)

ELNÖK: Tisztelt Országgyűlés! Viszonválasz illeti meg államtitkár urat. Államtitkár úr, öné a szó.

POGÁCSÁS TIBOR belügyminisztériumi államtitkár: Köszönöm szépen, elnök úr. Tisztelt Országgyűlés! Tisztelt Képviselő Úr! Nyilvánvalóan az egy politikai erőt minősít, hogy egy nemzeti ünnepen milyen típusú és milyen habitusú ünneplést produkál. Az önök ünneplése önöket mutatta. Nyilvánvalóan azokat az embereket, akik az önök által meghirdetett ünnepségekre nem mentek el, ezeket valamilyen módon pótolniuk kellett. Az önök pártigazgatójának az utasítására, aki tojáslövetési parancsot adott ki, az ő utasítására dobálták meg az ártatlan házat (Derültség a Jobbik soraiban.), mert ez volt az önök összes teljesítménye. Annyit azért elmondanék képviselő úrnak (Az elnök csenget.), hogy ön talán nem vette észre azt, hogy az idei évben volt egy választás, ezen a választáson ön is megmérette magát (Zaj az ellenzéki padsorokban.  Az elnök csenget.), ön is megkapta a magyar polgároktól a szavazatokat. Önök, amikor a hitelességet kérdezik, azt hiszem, az lenne a legegyszerűbb, ha elővennék a választási jegyzőkönyveket, és megnéznék, hogy a magyar polgárok hogyan döntöttek a hitelesség kérdésében. Köszönöm szépen, elnök úr. (Taps a kormánypártok soraiban.)




Felszólalások:   167-176   177-186   187-196      Ülésnap adatai