Készült: 2024.04.25.00:01:04 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

69. ülésnap (2019.06.03.),  27-30. felszólalás
Felszólalás oka Napirend előtti felszólalások
Felszólalás ideje 8:56


Felszólalások:   21-26   27-30   31-34      Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

ELNÖK: Köszönjük, államtitkár úr. Napirend előtti felszólalásra jelentkezett Böröcz László képviselő úr: „Aktuális ügyekről” címmel. Öné a szó, képviselő úr.

BÖRÖCZ LÁSZLÓ (Fidesz): Köszönöm szépen a szót, elnök úr. Tisztelt Ház! Tisztelt Képviselőtársaim! Rekordrészvétel mellett rekordgyőzelmet arattunk. (Moraj az ellenzék soraiban.) Ez a választás a Fidesz-KDNP-nek nagyon erős felhatalmazást adott, ez pedig kötelez minket arra, hogy a magyar emberek akaratát képviseljük és érvényesítsük mind Brüsszelben, mind idehaza. Köszönjük mindenkinek, aki élt demokratikus jogával és elment szavazni, de különösen köszönjük a támogatást azoknak, akik a Fidesz-KDNP listáját és ezen keresztül a közös és egymás tiszteletén alapuló Európa építését támogatták. A magyarok világosan kimondták: Brüsszelben változást szeretnének, olyan európai vezetőket akarnak látni, akik nem megszervezni, hanem megállítani akarják a bevándorlást; olyan vezetőket szeretnének az európai intézmények élére, akik tisztelik az európai nemzeteket, és meg akarják védeni a keresztény kultúrát. A magyarok olyan vezetőket akarnak, akiknek mindig az európai emberek érdekei lesznek az elsők.

Magyarország megválasztott európai parlamenti képviselőinek pártállástól függetlenül a magyar emberek érdekeit kell képviselniük Brüsszelben, nem pedig Brüsszel érdekeit Magyarországon. A magyar választók ezt várják el. Bár az előzmények alapján nincs okunk, de bízzunk a pozitív változás lehetőségében.

A Fidesz-KDNP európai képviselői erős felhatalmazást és erős mandátumot kaptak arra, hogy képviseljék a magyar emberek akaratát és Orbán Viktor hétpontos programját a bevándorlás megállításáért az Európai Parlamentben. Az emberek felhatalmaztak minket, hogy küzdjünk a bevándorlás megállításáért, a nemzetek Európájáért, a keresztény kultúra megvédéséért. Ezt fogjuk tenni. Nekünk Brüsszelben is Magyarország az első, és mindenkivel együtt fogunk működni, aki meg akarja állítani a bevándorlást.

A minden korábbinál magasabb európai parlamenti választási részvétellel Magyarország azt bizonyította, hogy európai nemzet, európai ország, Európában van a helyünk. Európa a mi hazánk is, ezért meg akarjuk védeni, és változtatni akarunk rajta, hogy minden nemzet, minden európai polgár büszkén és biztonságban élhessen az öreg kontinensen.

Az eredményből egyértelmű, hogy a magyar emberek nem értenek egyet Brüsszel bevándorláspárti politikájával és azzal sem, hogy az ellenzék beállt a bevándorláspárti erők mögé. A Fidesz meghallgatja az embereket, és politikusaink a kampányokban és azon kívül is párbeszédet folytatnak a választókkal. Mi ebből dolgozunk, mi azt képviseljük, amire a magyar emberektől megbízást kaptunk.

A balliberális ellenzéki pártoknál ez valahogy fordítva működik: ők általában kitalálják vagy megálmodják, mi a jó az embereknek, akkor is, ha ők ezzel nem értenek egyet. Persze, ez nem zavarja őket, és ha a választásokon az emberek ezt a tudomásukra hozzák, akkor sem ők a hibásak, hanem a szavazó állampolgárok, akik nem értik meg rejtett tehetségüket. A magyarok nem kérnek az ellenzék bevándorláspárti politikájából. A kampányban is érezhető volt, hogy az emberek az ellenzékkel elégedetlenek. A választás a kormányt erősítette meg.

Az ellenzéken belül most olyan erők kaptak nagyobb támogatást, amelyek 2002 és 2010 között kormányoztak, és akkor tették tönkre az országot. Miattuk hívták vissza a Fidesz-KDNP-t 2010-ben. Nem lehet elégszer elmondani: Gyurcsány Ferenc és a követői már akkor csődbe vitték az országot, amikor még a nagy gazdasági világválságnak híre-hamva sem volt. Ők voltak azok is, akik elsőként követelték a magyar határt védő kerítés lebontását.

A DK európai parlamenti képviselői a Szocialisták és a Demokraták Progresszív Szövetsége frakciójában maradnak a következő európai parlamenti ciklusban is. Ezzel Gyurcsányék megerősítik a szövetségüket a bevándorláspárti erőkkel, hogy őket szolgálják majd az új európai parlamentben is.

Gyurcsány itthon, Gyurcsányné meg az EP-ben fogja Brüsszel birodalmi törekvéseit képviselni. (Varju László: Dobrev Klára! Próbáld megjegyezni!) Az a céljuk, hogy Magyarországra erőltessék a bevándorlók betelepítését (Varju László: Tudod, tanulni kell!), a keresztény kultúra és a nemzeti szuverenitás feladását a balliberális progresszió és az önhittség tébolyában. (Németh Szilárd István: És Apró Piroska.)

Köszönöm szépen, hogy meghallgattak. (Taps a kormánypártok soraiból.  Németh Szilárd István: Kádár, Apró, Dögei.)

ELNÖK: Köszönjük, képviselő úr. Dömötör Csaba államtitkár úrnak adom meg a szót.

DÖMÖTÖR CSABA, a Miniszterelnöki Kabinetiroda államtitkára: Köszönöm a szót, elnök úr. A május 26-ai eredmények komoly megerősítést jelentenek a kormánypártoknak, és ez a belpolitikai vonatkozásokon túl a nemzetközi színtéren is sokat számít majd, mindenekelőtt az új uniós vezetőkről szóló tárgyalásokon.

(12.10)

Biztos lehet benne mindenki, hogy az az eredmény, amelyet a Fidesz-KDNP elért, a határainkon túlról is jól látszik, és az üzenet messzire hallatszik. Jól látható, hogy azokat a kormányokat és azokat a vezetőket erősítették meg a választáson, akiket a liberális hálózat, vagy úgy is mondhatnám, hogy a nyílt társadalom hívei évek óta szisztematikusan támadnak. Ami történt, az a demokrácia válasza az átláthatatlanul működő aktivista csoportoknak és a valóságot tagadó politikusoknak.

Mivel egyetlen pártcsaládnak sincsen abszolút többsége az Európai Parlamentben, ezért is elhúzódó tárgyalásokra számíthatunk. A magyar kormány a tárgyalásokon egyértelművé tette, és a jövőben is egyértelművé fogja tenni, hogy csakis nemzeti alapokon álló jelölteket támogat a vezetői posztokra, olyanokat, akiknek számít a keresztény értékek védelme, és akik fellépnek a bevándorlás ellen. Minket erre kötelez a választás eredménye.

Az már eldőlni látszik, hogy a kormányfők nem tekintik automatikusan jelöltnek az úgynevezett csúcsjelölteket, így mások is szóba jönnek, és fontos körülmény az is, hogy a visegrádi országok egységesen lépnek majd fel a tárgyalásokon. Ebből is látszik, hogy véget értek azok az idők, amikor ezek az országok, a visegrádi országok csak követői és nem alakítói voltak az eseményeknek. A gazdasági eredményeik is feljogosítják erre őket (Varju László közbeszól.), mert a visegrádi országokban magasabb a gazdasági növekedés, mint az uniós átlag.

Tisztelt Ház! Miközben folyamatosan figyelnünk kell a jelentős politikai mozgásokat az európai színtéren, a magyar gazdaság teljesítményét is fokozni szeretnénk. Úgy kell megtartanunk eredményeinket, hogy az európai gazdaság a lassulás jeleit mutatja, amihez egyébként korábbi brüsszeli döntések is hozzájárultak.

Ezért döntött úgy a kormány, hogy gazdaságvédelmi akciótervet hirdet. Ennek keretében  csak a legfontosabbakat mondom, de a lista hosszabb  további 2 százalékponttal csökken a munkaadói adó, ami megnyithatja a lehetőséget a további béremelések előtt; csökken a kisvállalati adó; 5 százalékra csökken a szálláshely-szolgáltatások áfája, ami azért fontos, mert a turizmus a gazdasági növekedés egyik motorja; 32 milliárddal több jut majd kutatás-fejlesztésre, segítve azt a célt, hogy a magyar ipar egyre nagyobb hozzáadott értéket produkáljon; elindul a Magyar Állampapír Plusz, ami jelentős megtakarítást is jelenthet a hazai befektetőknek, és a program egyébként az ország devizakitettségét is csökkentheti. Még egy fontos dolog: a kistelepüléseken ötmilliós adó-visszatérítésre lesz lehetőség, ha valaki lakást épít vagy használtat felújít, illetve bővít.

A kormány tehát minden fronton, külföldi és hazai terepen küzd azért, hogy miközben megőrizzük szabadságunkat, önrendelkezésünket, kultúránkat, biztonságunkat, mindemellett a gazdaságot is tudjuk tovább erősíteni, amit reményeink szerint mindenki érezhet a saját életében.

Tudom, hogy a parlament mindig a heves viták és az alternatív javaslatok terepe, de mégiscsak azt mondom, hogy olyan célok ezek, amelyekkel még a patkó túloldalán is egyetérthetnek, már ha tanultak valamit a választás eredményéből. Köszönöm, hogy meghallgattak. (Taps a kormánypártok soraiban.)




Felszólalások:   21-26   27-30   31-34      Ülésnap adatai