Készült: 2024.04.25.07:39:05 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

248. ülésnap, 64. felszólalás
Felszólaló Molnár Albert (MSZP)
Felszólalás oka interpelláció szóban megválaszolva
Beosztás pénzügyminisztériumi politikai államtitkár
Bizottsági előadó  
Felszólalás ideje 3:46

Felszólalások:  <<  64  >>    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

MOLNÁR ALBERT pénzügyminisztériumi államtitkár: Köszönöm a szót, elnök úr. Tisztelt Képviselő Úr! Ami az interpellációjában feltett kérdést illeti, egy szóban is tudnék rá válaszolni: igen, a Gyurcsány-kormány alkalmas a nemzeti vagyon kezelésére, megőrzésére. (Taps és közbeszólások az MSZP soraiból: Így van!) Továbbmegyek: a Gyurcsány-kormány alkalmas a közvagyon gyarapítására, és ezt tényekkel szeretném önnek természetesen igazolni. (Moraj és közbeszólások a Fidesz soraiból: Halljuk!)

Láttunk olyan privatizációt, ahol nem versenyeztettek - ez az ön környezetében valósult meg -, hanem baráti, kollégiumi fegyverhordozók kaptak úgy versenyeztetésen kívül vagyont, amely a tizenkét állami gazdaságban (Dr. Fónagy János: Hol a másik háromszáz?) öltött testet. Ezt nevezhetjük valóban elkótyavetyélésnek. (Zaj.)

De nézzük a tényeket! Ön az én értékrendem szerint nem megfelelő módon beszélt a Gyurcsány-kormány teljesítményéről. Azt gondolom, ez a Fidesz rendíthetetlen híveinek egy jó kielégítési forma, azonban a társadalom és az ország számára vagy akik a tényeket figyelembe veszik, messze a valóságtól távol van. Nézzük! A gazdasági növekedés 4 százalék felett van, évtizedek óta nem volt ilyen alacsony az infláció, az ipari termelés 6-8 százalékkal bővül, és a külkereskedelmi mérleg hiánya töredéke a tavalyinak. (Tállai András: A kérdésre válaszolj! Nem ez a kérdés!) Tehát ha a gazdasági eredményeket nézzük, akkor igazából azt gondolom, képviselő úr, el kellene olvasni a statisztika adatait.

A munkanélküliség kérdéséről szólva, mint tudja, a kormányzásunk alatt nőtt a foglalkoztatottak száma: 3 millió 916 ezren dolgoznak ma Magyarországon, amikor a kormányváltás volt, 3 millió 860 ezer volt ez a létszám. A közös vagyonunk pedig, mint tudja, 22 ezer milliárd 2005-ben, és amikor átvettük a kormányzást, akkor ez 14 850 milliárd forint volt. Tehát amiről ön beszél, azt tények nem támasztják alá.

De nézzük a MOL-részvények kérdését! A MOL-részvényeket az ÁPV Rt. nyereséggel adta el 2004. év elején, valamivel később, mint eredetileg azt tervezte, mert a felkért gazdasági elemzők - ezek nem a Fidesz gazdasági szakértői voltak - úgy ítélték meg, hogy ezen időpont ideális a MOL részvényeinek az eladására. Azt, hogy közben jött az iraki háború, azt gondolom, ön sem látta előre, vagy olyan történelmi, világgazdasági események történtek, amelyeket előre nem lehetett látni. Én keresgéltem a Pénzügyminisztériumban az ön jelzését vagy valamiféle értesítését, a jövőbelátásának valamiféle kézzelfogható bizonyítékát, ezt azonban a mai napig nem találtam.

Én magam is elég nagy hanggal szoktam mondani a kislányomnak vasárnap este, hogy csütörtökön mit kellett volna neki behúzni a lottón. (Derültség és szórványos taps az MSZP soraiban. - Közbeszólás a Fidesz soraiból: Nagyon szellemes!) Szóval, ez a kérdés így, utólag bizony nehezen kezelhető. A kormány üléseinek szünetében szoktuk is mondogatni, hogy bárcsak fele olyan okosak lennénk mi előre, mint Balla képviselő úr utólag. (Taps az MSZP soraiban.)

Szóval, képviselő úr, figyelembe véve, amit ön elmondott, ezek köszönő viszonyban sincsenek a valósággal. Kérem, ismerje meg a valóságot, és nem fog ilyen sületlenségeket mondani!

Köszönöm szépen. (Taps az MSZP soraiban.)

Felszólalások:  <<  64  >>    Ülésnap adatai