Készült: 2024.04.26.00:02:37 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

261. ülésnap (2017.11.27.), 16. felszólalás
Felszólaló Dr. Rétvári Bence (KDNP)
Beosztás Emberi Erőforrások Minisztériumának államtitkára
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka napirend előttihez hozzászólás
Videó/Felszólalás ideje 4:14


Felszólalások:  Előző  16  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

DR. RÉTVÁRI BENCE, az Emberi Erőforrások Minisztériumának államtitkára: Köszönöm szépen a szót, elnök úr. Tisztelt Képviselő Úr! Tisztelt Ház! Elég visszagondolnunk Magyarország történelmében 150 évre, pont a kiegyezés 150. évfordulóját ünnepeljük. Magyarország számára a gazdasági virágzásban kevés olyan üdítő időszak volt, mint a dualizmus korszaka, amikor az a város, amely minket most itt körül vesz, vagy az épületek, amelyek itt a Kossuth téren vannak, létrejöttek. Annak a korszaknak a lenyomatai ezek, amikor Magyarország végre valamelyest, a Monarchia keretein belül ugyan, de szabadabban, önállóan tudott lépni. Saját gazdaságpolitikát tudott kialakítani, saját költségvetése volt, saját belügyei voltak, amelyeket önmaga irányított, nem pedig az ország határain kívülről, a történelmi Magyarország határain kívülről szóltak bele Magyarország ügyeibe vagy irányították. Ez hozta Magyarország számára az akkori legnagyobb gazdasági felemelkedést évszázadokon keresztül.

S mióta 2010-ben a magyarok ismét visszavették saját életük irányítását a nemzetközi üzleti körök, a londoni elemzők, a New York-i IMF- székházban székelő személyek vagy a brüsszeli gazdasági vezetők Bermuda-háromszögéből, és saját magunk döntünk a saját ügyeinkről, végre nem megszorításokról szól a magyar politika, hanem béremelésekről, nyugdíjemelésről.

Mert ne felejtsük el, bármikor a magyar kormány, ha egy csomagot, egy megkeresést vagy bármi hasonló javaslatot vagy utasítást kapott Brüsszelből vagy bármilyen nemzetközi szervezet, Világbank, IMF központjából, az mindig csak bércsökkenéssel járt, mindig adóemeléssel járt, mindig megszorítással járt.

(13.40)

Nem tudták másként elképzelni a Magyarországgal kapcsolatos terveiket, mint a magyar emberek kárára való intézkedések meghozatalával. De mióta mi magunk állunk ki a saját érdekeinkért, szerencsére nem így van, hanem csökkennek az adók, nőnek a bérek, nőnek a bérek az egészségügyben: az orvosoknál 207 ezer forinttal, az ápolóknál 2012-19 között 100 százalékkal, a pedagógusoknál 5 év alatt 50 százalékkal, a szociális dolgozóknál szintén 62 százalékkal; jövő január 1-jén a mentősöknél még plusz az egészségügyi béremelésen fölül további 10 százalékkal. Végre arról szólnak a hírek, hogy mi a többlet Magyarországon.

Engedjen meg az európai bevándorlási politikával kapcsolatban egy gondolatot még, tisztelt képviselő úr. A szolidaritás elvét kérik számon Magyarországon azok, akik a migráció költségeit a leginkább rászoruló csoportokkal fizettetnék meg, hiszen a szociális kiadásokból, a felzárkózási kiadásokból vennének el részeket, és azokat csoportosítanák át migrációra.

Akik a legrosszabbul járnának, azok azok, akik most is a legnehezebb körülmények között élnek. Az ő pénzükből igyekeznének a migrációs kiadásokat fedezni. És amikor szolidaritásról beszélünk, akik ezt fennen hangoztatják Brüsszelben, csak egyvalakire nem hivatkoznak. Azokra az emberekre, akik valóban nehéz körülmények között élnek a szülőföldjükön, és sosem őket kérdezik meg, hogy milyen európai segítséget kérnének. Mert ha őket lenne bátorságuk megkérdezni, akkor azt kérnék, hogy a szülőföldjükön való boldogulást segítsék.

Ezeknek a brüsszeli és nyugat-európai vezetőknek nincs bátorságuk megkérdezni a saját államuk polgárait, hogy mi az adott ország lakosainak véleménye, és milyen döntéseket szeretnének a politikusaiktól ‑ ez csak Magyarországon történt meg a nemzeti konzultációban, ezért támadják Soros György emberei és maga Soros György is a nemzeti konzultációt. A másik csoport pedig, akit nem kérdeztek meg, azok azok, akik a közel-keleti térségben vagy Afrikában élnek, hogy őket hogyan lehetne leginkább segíteni.

Magyarország azonban mindkét oldalon párbeszédet, konzultációt folytatott. A nemzeti konzultációban a magyar emberek véleményét tudtuk meg, és a Budapesten rendezett nemzetközi konzultációban pedig a Közel-Keletről és Afrikából érkező egyrészről fiatalok, másrészről egyházi vezetők mondták el, hogy ők helyben segítést kérnek Magyarországtól.

Ezért Magyarország a szolidaritás jegyében közös európai határunkat védi, helyben pedig segít azoknak az embereknek, akiknek egészségügyi ellátásra van szükségük, akiknek lerombolták a házát és lakhatásra van szüksége, akinek iskolát kell építeni, akinek vissza kell adni a jövőjét és a reményét.

Magyarország helyben segít. Köszönöm szépen. (Taps a kormánypárti padsorokban.)




Felszólalások:  Előző  16  Következő    Ülésnap adatai