Készült: 2020.08.06.18:29:54 Dinamikus lap

Bizottság adatai 1990-94

Alkotmányügyi, törvényelőkészítő és igazságügyi bizottság
Típus állandó
Létrehozás 1990.05.03.
Megszűnés 1994.06.27.
Névváltozások  
E-mail  
Főbizottság  


Alkotmányügyi, törvényelőkészítő és igazságügyi bizottság tagjai változásának elrejtése

Alkotmányügyi, törvényelőkészítő és igazságügyi bizottság tagjainak változásai (26 fő)
Képviselő Tisztség Tól Ig Ki helyett
Dr. Salamon László (MDF) Elnök 1990.05.03. 1994.06.27.  
Dr. Balás István (MDF) Alelnök 1990.06.13. 1993.06.14.  
Dr. Balsai István (MDF) Alelnök 1990.05.03. 1990.05.23.  
Dr. Horváth József (MDF) Alelnök 1994.02.03. 1994.06.27.  
Dr. Hack Péter (SZDSZ) Alelnök 1992.10.13. 1994.06.27.  
Dr. Torgyán József (FKGP) Alelnök 1990.05.03. 1992.09.20.  
Dr. Ómolnár Miklós (Kisgazda) Alelnök 1992.03.10. 1994.06.27.  
Dr. Szabó János (Kisgazda) Alelnök 1992.10.13. 1993.02.23.  
Dr. Torgyán József (független) Alelnök 1992.09.21. 1992.10.13.  
Dr. Hack Péter (SZDSZ) Titkár 1990.05.03. 1992.10.13.  
Dr. Balás István (MDF) Tag 1990.05.03. 1993.06.12.  
Dr. Balla Gábor Tamás (MDF) Tag 1992.04.06. 1992.06.23.  
Dr. Bognár László (MDF) Tag 1993.06.08. 1993.06.14.  
Csizmadia István (MDF) Tag 1993.06.08. 1994.06.27.  
Csizmadia István (MDF) Tag 1992.04.06. 1992.10.13.  
Dr. Dávid Ibolya (MDF) Tag 1993.06.08. 1994.06.27.  
Dr. Gali Ákos (MDF) Tag 1990.06.12. 1991.09.08.  
Halász István (MDF) Tag 1990.05.03. 1993.08.30.  
Dr. Hoppa József (MDF) Tag 1993.12.14. 1994.06.27.  
Dr. Horváth Balázs (MDF) Tag 1993.02.23. 1994.06.27.  
Dr. Horváth József (MDF) Tag 1990.05.03. 1994.02.03.  
Király B. Izabella (MDF) Tag 1990.06.12. 1993.06.07.  
Dr. Kiss György (MDF) Tag 1990.05.03. 1994.06.27.  
Dr. Kónya Imre (MDF) Tag 1990.05.03. 1993.12.14.  
Kónyáné dr. Kutrucz Katalin (MDF) Tag 1990.05.03. 1994.06.27.  
Dr. Pánczél Gyula (MDF) Tag 1994.03.22. 1994.06.27.  
Pongrácz József (MDF) Tag 1993.06.15. 1994.06.27.  
Dr. Remport Katalin (MDF) Tag 1990.05.03. 1990.06.12.  
Dr. Tóth Tihamér (MDF) Tag 1991.09.15. 1993.02.22.  
Dr. Vékony Miklós (MDF) Tag 1990.05.03. 1993.06.07.  
Dr. Eörsi Mátyás (SZDSZ) Tag 1990.05.03. 1994.06.27.  
Dr. Hankó Faragó Miklós (SZDSZ) Tag 1990.05.03. 1994.06.27.  
Dr. Molnár Tibor (SZDSZ) Tag 1990.05.03. 1991.01.29.  
Dr. Monostori Endre (SZDSZ) Tag 1992.02.18. 1994.06.27.  
Dr. Szigethy István (SZDSZ) Tag 1990.05.03. 1994.06.27.  
Dr. Tölgyessy Péter (SZDSZ) Tag 1990.05.03. 1992.02.18.  
Dr. Világosi Gábor (SZDSZ) Tag 1991.01.29. 1994.06.27.  
Dr. Győriványi Sándor (FKGP) Tag 1991.03.05. 1992.09.20.  
Dr. Ómolnár Miklós (FKGP) Tag 1990.05.03. 1992.02.23.  
Dr. Szabó János (FKGP) Tag 1990.05.03. 1991.03.05.  
Dr. Mizsei Béla (Kisgazda) Tag 1993.03.09. 1994.06.27.  
Dr. Ómolnár Miklós (Kisgazda) Tag 1992.02.24. 1992.03.09.  
Dr. Szabó János (Kisgazda) Tag 1992.06.23. 1992.10.13.  
Dr. Gál Zoltán (MSZP) Tag 1990.05.03. 1994.06.27.  
Dr. Vastagh Pál (MSZP) Tag 1990.05.03. 1994.06.27.  
Dr. Áder János (FIDESZ) Tag 1990.05.03. 1992.03.24.  
Dr. Molnár Péter (FIDESZ) Tag 1993.07.01. 1993.11.15.  
Dr. Nagy Gábor Tamás (FIDESZ) Tag 1993.12.22. 1994.06.27.  
Dr. Répássy Róbert (FIDESZ) Tag 1994.02.08. 1994.06.27.  
Dr. Szájer József (FIDESZ) Tag 1990.05.03. 1993.06.30.  
Trombitás Zoltán (FIDESZ) Tag 1992.03.24. 1994.02.07.  
Csépe Béla (KDNP) Tag 1992.10.13. 1994.06.27.  
Dr. Füzessy Tibor (KDNP) Tag 1990.09.10. 1992.06.18.  
Dr. Gáspár Miklós (KDNP) Tag 1990.06.12. 1994.06.27.  
Dr. Horváth Tivadar (KDNP) Tag 1991.09.03. 1994.06.27.  
Dr. Keresztes Sándor (KDNP) Tag 1990.05.03. 1990.08.31.  
Dr. Pálos Miklós (KDNP) Tag 1990.05.03. 1990.05.23.  
Dr. Czoma László (független) Tag 1990.05.03. 1994.06.27.  
Dr. Győriványi Sándor (független) Tag 1992.09.21. 1992.10.13.  
Halász István (független) Tag 1993.08.31. 1994.03.21.  

Bizottsági tagság, tisztségek eloszlása
Bizottság Képv. csop Szám (%)
Alkotmányügyi, törvényelőkészítő és igazságügyi bizottság MDF 10 38.46%
SZDSZ 6 23.08%
EKgP 2 7.69%
MSZP 2 7.69%
Fidesz 2 7.69%
KDNP 3 11.54%
független 1 3.85%
Összesen 26 100.00%

Alkotmányügyi, törvényelőkészítő és igazságügyi bizottságnak nincs albizottsága.