Készült: 2020.05.25.08:22:58 Dinamikus lap

Kósáné Dr. Kovács Magda

Képviselő fényképe

Képviselőcsoport tagság
Ciklus Képviselőcsoport tól ig
2002-2006 MSZP 2002.05.15. 2004.07.14.
1998-2002 MSZP 1998.06.18. 2002.05.14.
1994-98 MSZP 1994.06.28. 1998.06.17.
1990-94 MSZP 1990.05.02. 1994.06.27.

Képviselőcsoport tisztség
Ciklus Képviselőcsoport Funkció tól ig
2002-2006 MSZP frakcióvez. h. 2004.06.21. 2004.06.21.
MSZP frakcióvez. h. 2003.10.20. 2003.10.23.
MSZP frakcióvez. h. 2003.09.08. 2003.09.09.
MSZP frakcióvez. h. 2002.11.12. 2002.11.13.

Tisztségek
Tisztség tól ig
munkaügyi miniszter 1994.07.15. 1995.11.30.

Európai Parlamenti képviselő
EP frakció tól ig Delegáló párt Ki helyett
Európai Szocialista Párt 2004.07.20. 2009.07.13. Magyar Szocialista Párt  

Választás
Ciklus Megválasztás napja Választókerület Mandátum kezdete Mandátum vége
2002-2006   Országos lista 2002.05.15. 2004.07.14.
1998-2002   Budapest területi lista 1998.06.18. 2002.05.14.
1994-98   Budapest 11.vk. 1994.06.28. 1998.06.17.
1990-94   Országos lista 1990.05.02. 1994.06.27.


Bizottsági tagság
Ciklus Bizottság Tisztség tól ig
2002-2006 Szociális és családügyi bizottság Alelnök 2002.05.15. 2003.09.15.
Szociális és családügyi bizottság Tag 2003.09.15. 2004.07.14.
Emberi jogi, kisebbségi és vallásügyi bizottság Tag 2002.05.15. 2004.07.14.
    Európai integrációs albizottság
Elnök 2002.09.25. 2004.07.14.
1998-2002 Emberi jogi, kisebbségi és vallásügyi bizottság Elnök 1998.06.25. 2002.05.14.
    Nők jogaival foglalkozó vegyes albizottság
Tag 1998.09.09. 2002.05.14.
1994-98 Alkotmányügyi, törvényelőkészítő, igazságügyi és ügyrendi bizottság Tag 1995.12.19. 1996.05.13.
Alkotmányügyi, törvényelőkészítő, igazságügyi és ügyrendi bizottság Tag 1996.11.18. 1998.06.17.
Európai integrációs ügyek bizottsága Tag 1996.05.14. 1997.03.03.
1990-94 Mentelmi, összeférhetetlenségi és mandátumvizsgáló bizottság Tag 1990.05.03. 1992.10.13.
Mentelmi, összeférhetetlenségi és mandátumvizsgáló bizottság Alelnök 1992.10.13. 1994.06.27.

Benyújtott indítványok
Ciklus Önálló indítványok száma Nem önálló indítványok száma
2002-2006 4 59
1998-2002 21 119

Felszólalások
Ciklus Felszólalások száma Technikai megszólalások száma Felszólalások előzetes videója
2002-2006 48 3  
EP képviselőként
2002-2006
1    
1998-2002 93 4  

Iskolai végzettség és képzettség
Államilag elismert legmagasabb iskolai végzettsége:
Végzettség,
képzettség
IntézményKarÉv
egyetemi diploma Eötvös Loránd Tudományegyetem   1964
egyetemi doktor Eötvös Loránd Tudományegyetem   1969

Nyelvismeret
Nyelv Foka
angol  
francia felsőfokú