Készült: 2024.03.29.12:10:33 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

124. ülésnap (2011.10.26.), 26. felszólalás
Felszólaló Rozgonyi Ernő (Jobbik)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka vezérszónoki felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 10:33


Felszólalások:  Előző  26  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

ROZGONYI ERNŐ, a Jobbik képviselőcsoportja részéről: Köszönöm a szót, elnök úr. Tisztelt Képviselőtársaim! A 2011. évi költségvetés tárgyalása során önök azt adták elő, hogy az egy expanzív költségvetés, amelyik beindítja majd a magyar gazdaságot, felélénkíti a piacokat, a belső piacot is, a keresletet a belső termékek iránt, azaz elindítja az országot egy gazdasági növekedési pályán. Már akkor megmondtuk, a legvalószínűbb az, hogy a hiánycélt mindenáron teljesíteni fogják, mert úgy látszik, azt kötelezővé tették az önök számára, tehát azt mindenképpen meg fogják csinálni. Valószínűleg meg is csinálják valahogy, egy csomó évközi intézkedéssel ezt valahogy össze lehet hozni. Hozzáteszem, hogy az évközi intézkedések is az úgynevezett megszorítások körébe tartoznak, hiszen nem vagyunk varázslók, a pénzt valahonnan elő kell kotorni, illetőleg a kiadásokat le kell faragni.

A jelenlegi tervezet pedig úgy aposztrofálja magát, hogy ez az elrugaszkodás, az euróválságtól való elrugaszkodásnak a költségvetése. Szijjártó képviselőtársam - aki úgy látszik, megunta a dolgokat, és hazament - azt említve, hogy mennyire elrugaszkodásról van szó, hasonlatként trambulinról is beszélt. Nos, kérem tisztelettel, ne felejtsék el, hogy a trambulinról akármekkorát rugaszkodunk is el, utána törvényszerűen mindig lefelé esünk. S óriási szerencse az, ha a medencében víz van. Úgyhogy ezt az elrugaszkodási példát én nagyon gyengének tartom, különösen akkor, ha úgy van megalapozva, mint ez a költségvetés. Itt részben a régi betegségekkel találkozunk: a bevételek általában túlzott mértékben vannak figyelembe véve, és igen kétes, hogy bejönnek vagy nem jönnek be - mint ahogy az a 2011. évi költségvetésnél is volt -, ugyanakkor a kiadásokat természetes módon a minimumra faragva állították be, és azt mondják, hogy van egy 300 milliárdos tartalék, az mindenre elég, az minden problémát meg fog oldani.

Azt is mondják, hogy élénkülni fog a beruházási piac, óriási beruházások lesznek. De ha az ember megkaparja egy kicsit, hogy miről is van szó, akkor arról olvasunk, hogy 2012-ben is a nagy autóipari cégek kapacitásnövelése tovább folytatódik, emiatt az egész állóeszköz-felhasználás növekedése önök szerint legalább 3,2 százalék körül fog alakulni. De az anyag további részeiben is tulajdonképpen arra épül az önök egész gazdaságfilozófiája, gazdaságnövelési filozófiája, hogy be kell engedni a külföldi tőkét, a külföldi tőke majd beindítja ezt a gazdaságot, és csodákat fog művelni. Kérem szépen, ezzel ugyanazt csinálják, amit huszonegy éve csinálunk, amit huszonegy éve minden eddigi magyar kormány az Antalléktól kezdve csinált. Ennek a végeredménye itt van ma az orrunk előtt, abban élünk.

Nem az adórendszer az oka annak, hogy ma ilyen állapotok uralkodnak itt, kérem tisztelettel! Hanem az a folyamat, amit az Antallék elindítottak, amit a Hornék folytattak, és utána minden kormány erre építette az egész gazdaságpolitikáját. Tessék egyszer végre tudomásul venni, hogy ha Magyarországra idegen tőke jön be, és csak arra építünk egy gazdaságpolitikát, akkor egy gyarmati állapotot konzerválunk. Egyre mélyebben fogunk belesüllyedni a gyarmati állapotba, mert a külföldi tőke nem altruista tőke, ezt tessék már egyszer végre tudomásul venni, nem jótékonykodni jönnek ide. A tőke természetéből adódóan azért jönnek ide, hogy minél jobban kizsigereljék ezt az országot és ennek az országnak valamennyi lakosát. Ezt tessék már végre tudomásul venni, mert a tőke ilyen, ha tetszik, ha nem!

Mi következik ebből? Bejönnek, alkalmaznak néhány embert, jóval kevesebbet, mint amennyit a hazai ipar és a hazai mezőgazdaság talpra állítása foglalkoztatni tudna, éhbérért foglalkoztatják őket, nem vagy csak alig vesznek részt a társadalmi közös költségek fedezetére nyújtandó különböző hozzájárulásokkal - adóval, s a többi -, és minden extraprofittal együtt kialakult nyereségtömeget kiviszik az országból. Nem veszik észre, hogy ez egy pénzszivattyú? Ugyanolyan pénzszivattyú, mint az adósságállomány és annak a törlesztése meg kamatterhe! Hogy lehet ezt nem észrevenni?

Mit akarok én ezzel mondani? Azt akarom ezzel mondani, hogy ha egyáltalán létezik egy olyan gazdaságpolitika a mai körülmények között, amelyik ezt az országot valóban el tudja indítani, valóban ki tudja vezetni a jelenlegi tetszhalotti állapotból, akkor az az, hogy a magyar államnak - mert az tette tönkre - minden eszközzel és minden erővel a magyar vállalkozásokat kellene támogatnia. (Taps a Jobbik soraiban.) Mit jelent ez? Azt jelenti, hogy azokat a területeket, amelyekben jók vagyunk, amelyekben jobbak vagyunk másoknál, mindenáron fejleszteni kellene. Mire gondolok? Alapvetően és elsősorban arra, hogy vissza kell szerezni vagy helyre kell állítani a magyar élelmiszeripart, és ez természetes módon magával vonja a mezőgazdaság talpra állítását. Ezzel kellene foglalkozni, és utána jöhet sok minden más. De ezzel kellene foglalkozni elsősorban, mert ezt az országot egyedül ez tudja úgy kihúzni, hogy úgy növekedjen a GDP, hogy annak hozadéka is legyen a költségvetés szempontjából. Mert abból a GDP-ből, amit a multi termel, egy fillér hozadéka sincs önöknek. Ezt egyszer meg kellene érteni! Igen, hallom, erre azt mondják, hogy ez protekcionizmus. No de hát, kérem tisztelettel, ez az ország huszonegy éve azért fizet a külföldi nagytőkésnek, hogy méltóztasson idejönni, garantálja neki, hogy itt alacsony bérű, mégis viszonylag képzett munkaerőt kap, ingyen készít neki infrastruktúrát, és utána adómentességet biztosít neki egy-kettő-négy-hat-tíz évre, ki tudja, mennyire - át se lehet tekinteni a dolgokat.

(12.10)

Tessék egyszer összeadni ezeket az összegeket, és utána mondja nekem valaki a szemembe azt a volt kormányon lévők közül bárki, hogy nem volt pénz arra, hogy a magyar ipart és a magyar mezőgazdaságot támogatni tudjuk megfelelő módon. Nem igaz! Önök egész egyszerűen végrehajtották azt a globalizmus urai által diktált folyamatot, amit végre akarnak hajtatni az egész világon mindenhol, de azt kell mondanom, hogy ennyire szolgai módon azt senki nem volt hajlandó tudomásul venni, mint a tisztelt eddigi magyar kormányok. Ezt az utat akarják önök folytatni? És az nem protekcionizmus, hogy pénzért hozom be a külföldi tőkést, és elengedek neki tartozásokat, ingyen adok neki dolgokat? De az protekcionizmus, hogyha esetleg biztosítok olyan hitelfeltételeket embereknek, hogy dolgozói munkaközösségeket, gyárakat hozzanak létre, hogy úgy alakuljanak át, hogy nem adom el, mint például az egész cukoripart, hanem visszaszerzem és működtetem?

Higgyék el egyébként, az élelmiszeripar és a mezőgazdasági termelés, kérem szépen, valamikor aranynál többet fog érni! Azt akarják, hogy Magyarországon legyen éhínség? Egy olyan országban, amelyik 25 millió embert el tudna tartani? Hogy lehet emellett úgy elmenni, mintha a világon se lenne? Miért nem mernek maguk ebben a tekintetben fellépni, ha kell, az Európai Unióval szemben? Mert egyébként azt szokták mondani, hogy ó, az Európai Unióval kitűnően állunk, állandóan csak pénzt kapunk tőlük, jóval többet, mint amennyit befizetünk. Kérem, vegyék elő egyszer a plajbászt, és írják már össze, hogy eddig mi mit fizettünk be az Európai Uniónak, és milyen károkat okozott nekünk a mezőgazdaságban, egyéb dolgokban, a tőke szabad áramlása című süket szövegben. Mennyi kárt okozott nekünk az, hogy az Európai Unió előírt nekünk dolgokat! Ha ezt össze tetszik adni, akkor megdöbbenve megállapíthatják azt, hogy még 20 év múlva is nettó befizetők leszünk. Ez valami elképesztő dolog, hogy ezt nem akarják tudomásul venni! Vagy nem merik tudomásul venni? Azt akarják, hogy végképp beleragadjunk a sárba? Azt akarják, hogy itt mindenki egy gyarmatosított ország utolsó senkije legyen?

Próbálják már meg egyszer a dolgokat a lényegüknél megfogni, és vegyék tudomásul, amelyik ország nem termel, amelyik országnak nem a saját ipara és a saját mezőgazdasága termel, az tönkremegy, halálra van ítélve! Nem bedolgozóknak kell lenni a magyaroknak, hanem amit egyáltalán lehetséges önállóan megvalósítani, azt meg kell valósítani. A magyar államnak kutya kötelessége, hogy ezt támogassa, mert ezt a magyar állam tette tönkre.

Köszönöm szépen. (Taps a Jobbik soraiban.)




Felszólalások:  Előző  26  Következő    Ülésnap adatai