Készült: 2019.10.21.20:55:27 Dinamikus lap

Dr. Csáky András

Képviselő fényképe

Képviselőcsoport tagság
Ciklus Képviselőcsoport tól ig
2006-2010 MDF 2006.05.16. 2009.03.15.
független 2009.03.16. 2010.05.13.
2002-2006 MDF 2002.05.15. 2006.05.15.
1998-2002 MDF 1998.06.18. 2002.05.14.

Képviselőcsoport tisztség
Ciklus Képviselőcsoport Funkció tól ig
2006-2010 MDF frakcióvez. h. 2006.07.03. 2009.03.15.
2002-2006 MDF frakcióvez. h. 2004.11.22. 2006.05.15.
MDF frakcióvez. h. 2004.04.19. 2004.11.08.
MDF frakcióvez. h. 2004.02.24. 2004.02.24.
MDF frakcióvez. h. 2003.12.15. 2003.12.15.
MDF frakcióvez. h. 2003.11.18. 2003.11.18.
MDF frakcióvez. h. 2003.11.04. 2003.11.04.
MDF frakcióvez. h. 2003.06.17. 2003.06.17.
MDF frakcióvez. h. 2003.05.16. 2003.05.16.
MDF frakcióvez. h. 2003.04.08. 2003.04.08.
MDF frakcióvez. h. 2002.06.26. 2002.06.26.
1998-2002 MDF frakcióvez. h. 1998.09.21. 2002.05.14.

Választás
Ciklus Megválasztás napja Választókerület Mandátum kezdete Mandátum vége
2006-2010 2006.04.23. Országos lista 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006   Pest megye 15.vk. 2002.05.15. 2006.05.15.
1998-2002   Pest megye 15.vk. 1998.06.18. 2002.05.14.


Bizottsági tagság
Ciklus Bizottság Tisztség tól ig
2006-2010 Egészségügyi bizottság Tag 2006.05.30. 2009.03.15.
Egészségügyi bizottság Tag 2009.03.23. 2010.05.13.
   Az Egészségügyi bizottság hatáskörébe tartozó törvények végrehajtását, társadalmi és gazdasági hatását figyelemmel kísérő albizottság (Ellenőrző albizottság)
Tag 2006.10.04. 2009.03.15.
   Az Egészségügyi bizottság hatáskörébe tartozó törvények végrehajtását, társadalmi és gazdasági hatását figyelemmel kísérő albizottság (Ellenőrző albizottság)
Tag 2009.03.23. 2010.05.13.
Az "Együtt Egymásért, Egy-másért Alapítvány" működésének nemzetbiztonsági kockázatát vizsgáló bizottság Tag 2007.11.05. 2008.02.03.
2002-2006 Szociális és családügyi bizottság Tag 2002.05.15. 2004.12.20.
   Európai integrációs albizottság
Tag 2002.10.30. 2004.11.09.
Mentelmi, összeférhetetlenségi és mandátumvizsgáló bizottság Tag 2004.12.20. 2006.05.15.
Egészségügyi bizottság Alelnök 2002.05.15. 2006.05.15.
   Európai integrációs albizottság
Tag 2002.06.12. 2006.05.15.
A rendszerváltás utáni első, szabadon választott Magyar Országgyűlés megalakulását követően kormányzati politikai szerepet betöltő személyeknek az előző politikai rendszer állambiztonsági tevékenységében való részvételének tényeit és körülményeit vizsgáló bizottság Tag 2002.07.09. 2002.09.30.
A jövedéki törvény kormánypártok által történt, a költségvetésnek több tízmilliárd forint bevételkiesést okozó módosítása, és ezzel a Zwack Unicum Rt. milliárdos adóhátralék alóli mentesítése, Zwack Péter volt SZDSZ-es országgyűlési képviselő mandátumáról történt lemondása, továbbá a Vám- és Pénzügyőrség Vegyvizsgáló Intézetének a Zwack Unicum Rt.-t érintő vizsgálata és annak másfél éve elmaradó következménye, és Arnold Mihály a Vám- és Pénzügyőrség volt országos parancsnoka lemondása közti összefüggéseket, és mindezekkel kapcsolatban Medgyessy Péter volt miniszterelnök és Draskovics Tibor pénzügyminiszter felelősségét vizsgáló bizottság Tag 2005.05.23. 2005.08.21.
Nemzetbiztonsági bizottság Tag 2004.10.25. 2006.05.15.
1998-2002 Egészségügyi és szociális bizottság Alelnök 1998.06.25. 2002.05.14.
   Európai integrációs albizottság
Tag 1998.10.28. 2002.05.14.
   A Deják-projekt helyzetét vizsgáló albizottság
Tag 1998.10.28. 1999.11.23.
   Az Egészségügyi és szociális bizottság hatáskörébe tartozó törvények végrehajtását, társadalmi és gazdasági hatását figyelemmel kísérő albizottság (Ellenőrző albizottság)
Tag 1998.10.28. 2002.05.14.
Foglalkoztatási és munkaügyi bizottság Tag 1998.06.25. 2001.01.01.
   Rehabilitációs albizottság
Tag 1999.03.16. 2000.12.31.
Informatikai és távközlési bizottság Tag 2001.01.01. 2002.05.14.

Benyújtott indítványok
Ciklus Önálló indítványok száma Nem önálló indítványok száma
2006-2010 90 284
2002-2006 133 318
1998-2002 23 252

Felszólalások
Ciklus Felszólalások száma Technikai megszólalások száma Felszólalások előzetes videója
2006-2010 283    
2002-2006 371    
1998-2002 261    


Iskolai végzettség és képzettség
Államilag elismert legmagasabb iskolai végzettsége: egyetem
Végzettség,
képzettség
IntézményKarÉv
orvos Semmelweis Orvostudományi Egyetem Általános Orvostudományi Kar 1981

Nyelvismeret
Nyelv Foka
angol társalgási