Készült: 2024.03.29.05:33:13 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

232. ülésnap (2017.06.12.), 12. felszólalás
Felszólaló Kósa Lajos (Fidesz)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka napirend előttihez hozzászólás
Videó/Felszólalás ideje 8:10


Felszólalások:  Előző  12  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

KÓSA LAJOS (Fidesz): Elnök Úr! Tisztelt Ház! Nem könnyű úgy vitatkozni, hogy az ellenzék egész egyszerűen teljes mértékben eltekint a tényektől, a valóságoktól, és egy sor olyan dolgot állít, ami teljes képtelenség. Ha valaki majd visszaolvassa a jegyzőkönyvet, és megpróbálja megérteni, hogy az ellenzéki frakcióvezető-társaim miről beszéltek, akkor azt láthatja, hogy olyan elképesztő ellentmondás terheli mindegyik előadást, hogy tulajdonképpen nem is lehet részletesen mindegyikre válaszolni. Én csak néhányra hívnám fel a figyelmet, leginkább csak azért, hogy világos legyen, vajon a hitelesség kérdése ebben a vitában micsoda.

Mindegyik frakcióvezető-társam drámai szavakkal ecsetelte a korrupciót, sőt a szocialisták frakcióvezetője Szent Lászlót idézte ide. Most tekintsünk el attól, hogy a szocialistáknak Szent Lászlóhoz, az igaz, katolikus, keresztény lovagkirályunkhoz vajon mi köze van (Moraj az MSZP soraiban. ‑ Korózs Lajos: Több, mint neked! ‑ Kunhalmi Ágnes: Nektek semmi!), de emlegették az ő szigorát a tolvajlás kapcsán. Akkor hadd tegyem fel a költői kérdést! Tessék mondani, Simon Andrásnak hány testrészét kellett volna lekaszabolni meg leszeletelni, amikor meglépett több száz millió dollárral (Közbeszólás a Fidesz soraiból: Simon Gábor!), vagy bocsánat, Simon Gábornak? (Moraj az MSZP soraiban. ‑ Közbeszólás az MSZP soraiból: Gond van a részletekkel!) Tessék mondani, a Sukoró-ügy kapcsán micsoda fizikai bántalmazást kellett volna végrehajtani? Vagy a 4-es metró kapcsán hány szocialistát kellett volna, nem tudom, megsemmisíteni? (Dr. Szakács László: Megsemmisíteni? ‑ Moraj az MSZP soraiból.)

Úgy látom, Tóth Bertalannak ez a Szent László-idézése egyfajta szuicid hajlam megnyilvánulása, és akkor még nem is beszéltem mindenről. Tudjuk, hogy az EMIR-ügyben ‑ emlékszünk rá, a szocialisták hozták össze ‑ 18 milliárdot kell visszafizetni; a Gyurcsány-házaspár lelkén szárad az egész. Tessék mondani, ott mi a büntetés? Vagy most itt akkor látványosan valamifajta kollektív öngyilkosságra készül a szocialista frakció valamilyen politikai rituálé keretében? És Medgyessy Péter Alstom-ügye, a 60 milliós ajándék az asszonynak? Ezeket az ügyeket ne tessenek elfelejteni! Mind az európai országok különböző korrupcióellenes hatóságai indították el, semmi köze hozzá a magyar kormánynak, csak mi isszuk meg a levét, mert nekünk, magyaroknak kell visszafizetni.

De hát a Jobbik szájából is furcsa a korrupcióról hallani akkor, amikor most már Kovács Béla ügyében nemcsak egy virtigli árulót tisztelhetünk, akinek a mentelmi jogát az Európai Parlament kiadta kémkedés vádjában, de most már azt is megtudjuk, hogy a kicsiért is lehajol, mert egyszerűen lopni jár Brüsszelbe. Ugye, most a második mentelmi ügye kapcsán kiderült, hogy 12 milliót lopott el különböző kamuszerződésekkel az Európai Parlamenttől.

Ne felejtsük el azt sem, hogy az igazi korrupciós botrány az ‑ ami, nyugodtan mondhatom, példátlan a magyar politikatörténetben ‑, hogy fogta magát egy milliárdos, Simicska Lajos, és felvásárolt magának egy komplett politikai pártot (Moraj a Jobbik soraiból. ‑ Közbeszólások a Fidesz soraiból: Úgy van! ‑ Közbeszólások az MSZP soraiból: A Fidesz után! Az egyiket eladta olcsón, és vett egy kisebbet! Mi van ebben?), egy komplett politikai pártot. Nagyon könnyű lesz majd meggyőződni arról, hogy ez így van-e vagy sem. Tessenek megszavazni itt a parlamentben a pártok feketefinanszírozását megtiltó törvényt, mindjárt ki fog derülni, hogy a korrupciót ki támogatja és ki nem, csak egy gombot kell megnyomni. De tudjuk, a gombnyomással nemcsak a Jobbiknak, hanem a frakcióvezetőjének is baja van, hiszen ne felejtsük el, hogy a legfontosabb kérdésben, az ország, a haza megvédésében nemmel szavazott az alkotmánymódosítás kapcsán. (Moraj a Jobbik soraiból.)

És azt még csak lehet mondani, bár megvallom őszintén, magyarázatnak szánalmas, hogy mondjuk, az egyik legfontosabb kérdés, a nemzetegyesítés ügyében, a kettős állampolgárság megadása a magyar nemzet szülöttei számára, ebben Vona Gábor Gyurcsány Ferenccel közösen szintén nem szavazott, ne felejtsük el! Arra hivatkozott, hogy a büfében volt. (Közbeszólás a Fidesz soraiból: Szégyen!) Nyilván a büfé fontosabb, mint a magyar nemzet egységesítése. De aztán ő maga mondta itt, hogy mindenki hazaáruló, aki nem szavazza meg az alkotmány módosítását, majd a Jobbikkal kompletten nem szavazta meg. Ezek után komolyan venni bármifajta felszólalását a Jobbiknak azokról az ügyekről, amelyeket hallottunk, meglehetősen ironikus.

Én csak egy dologra hívnám fel Vona Gábor figyelmét, mert említette ezt az európai bérfelzárkózást: azért nagyon meggyőző nem volt, ugye? Merthogy a Jobbik előterjesztését Ózdon az európai bérekről az ózdi frakció szavazta le, a Jobbik ózdi frakciója. (Moraj a Jobbik soraiból. ‑ Dúró Dóra: Nem igaz!) Tehát őket sem tudta meggyőzni arról, hogy ez komolyan veendő javaslat.

Megjegyzem, nem is az, mert ha valaki belegondol, akkor hallottuk azt Vona Gábortól már többször, hogy a minimálbér folyamatos emelése rettenetes terheket ró a magyar kis- és középvállalkozások számára, közben egyébként háromszorosára akarja emelni a béreket. Ha a kettőt megpróbáljuk feloldani, akkor egyetlenegy dolog jön ki: a Jobbik mint büszke nemzeti párt arra apellál, hogy majd odamennek kalapozni Brüsszelbe, hogy tessék már a megemelt magyar béreket, tisztelt brüsszeli Bizottság, kifizetni. Nem fog menni, tisztelt képviselőtársaink, mert mindenki, aki arra alapozza a magyar emberek bérét, hogy azt majd Brüsszelből valaki ki fogja fizetni, az egy olyan illúziót kerget, amiben csak csalatkozni lehet. Éppen ezért azt hiszem, a Jobbik frakcióvezetőjének a Magyarország sorsa kapcsán kifejtett elgondolásai több mint ijesztőek. El kell önöknek mondani, hogy Brüsszel nem fogja megemelni a magyar ember bérét, akár ha még népszavazást is tartunk erről.

Összességében azt gondolom, hogy az, ami a magyar kormány által kezdeményezett konzultációból kiderült, mert mégiscsak ennél a vitánál vagyunk, a napnál világosabb a következő. Meg kell védeni az országot. Mindenki számára világos, hogy ebben az ellenzékre nem lehet számítani. Az országot az ellenzék nem fogja megvédeni. Ha az ellenzék jut hatalomra, akkor be fognak jönni a migránsok százezrével. Százezrével! Az ellenzék milliárdosok kottájából játszik, amelynek egy az eredője: az ország el fog veszni. (Dr. Szakács László: Nem az eredője, hanem a vége.) Tehát ha valakinek fontos a biztonsága, akkor kétszer is fontolja meg azt, hogy az ellenzékre szavaz.

Másrészt az itt elhangzott összes megnyilvánulás, ami a gazdaságpolitikát és Magyarország gazdasági helyzetét jelenti, abból egyvalami jön ki: adóemelés. A Jobbik adóemelése a napnál világosabb, már több ilyen javaslatot beterjesztettek, aminek egyértelműen ez a következménye, mert egyébként a magasabb béreket nyilván Brüsszelből nem fogja kifizetni senki, csak adóemelésből fogjuk tudni teljesíteni, ami nem érdeke a magyar embereknek, mert amit az egyik zsebünkből kiveszünk, azt akarnák betenni csökkentett mértékben a másikba. Ez egy rossz politika.

(11.20)

De már azt is többször hallottuk az LMP-től, hogy adóemelést akarnak a többkulcsos adórendszerben (Dr. Szél Bernadett: Ez borzalmas!), amikor Magyarországon ez volt a legalacsonyabb adókulcs, 35 százalék volt, és azt az adózók 70 százaléka érezte (Közbeszólás az LMP padsoraiból: Ne számolj, Lajos!), mert ennyien fizettek a legalacsonyabb adókulccsal.

És csak annyit szeretnék mondani Tóth Bertalannak (Az elnök a csengő megkocogtatásával jelzi az időkeret lejártát. ‑ Gúr Nándor: Ülj le!), hogy Magyarországon csökkentek az adóterhelések, viszont nőtt az adóbevétel (Közbeszólás az MSZP padsoraiból: Csüccs!), mert nőtt a gazdaság. Ilyen egyszerű az összefüggés. (Taps a kormányzó pártok padsoraiban. ‑ Bangóné Borbély Ildikó: Nagyon jó volt, Lajos!)




Felszólalások:  Előző  12  Következő    Ülésnap adatai