Készült: 2024.04.26.00:05:38 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

10. ülésnap (2018.06.20.), 78. felszólalás
Felszólaló Molnár Gyula (MSZP)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka vezérszónoki felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 3:27


Felszólalások:  Előző  78  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

MOLNÁR GYULA, az MSZP képviselőcsoportja részéről: Köszönöm a szót, elnök úr. Államtitkár Úr! Tisztelt Ház! Nagyon örültem volna, hogyha ebben a fontos pillanatban nem a választási kampányt folytatják, és nem arról beszélnek, amit már számtalanszor megpróbáltak a politika középpontjába állítani. Egy olyan témáról van szó a terrorizmus esetében, ahol szerintem semmifajta aktuálpolitikai megközelítésnek nincs helye és nincs terepe.Ebben a kérdésben nem lehet szerintem politikai vita, nem tehetjük meg azt, hogy bármilyen szempontból aktuálpolitikai kérdéseket helyezünk előtérbe. Itt egy olyan megállapodás aláírásáról van szó, amelyik jól láthatóan próbál haladni az idővel. Ahogy a terrorizmus maga is nyilvánvalóan a technológiáját fejleszti, ahogy saját maga és ezek a cselekmények megpróbálnak egyre inkább olyan hatást kiváltani, amik a globális világban rendkívüli módon kihatnak az emberek félelemérzetére, úgy jól láthatóan - és helyesen szerintem - az Európa Tanács, a magyar kormány, az ezzel foglalkozó felelős szervek is igyekeznek haladni az idővel.

Én nagyon örültem volna, hogyha a hozzászólásban, akár a Fidesz vezérszónokáéban, akár a KDNP-ében a második felében lévő gondolatok erősödtek volna, hogy igen, egyre inkább kell azzal foglalkoznunk, hogy büntethetővé váljon az is, ha valaki csak szervezi, ha valaki olyan célból utazik, ha bárki valamilyen módon részt vesz abban, hogy ennek a finanszírozása megtörténjen.

Erről kell szerintem beszélnünk, és nem arról kell beszélnünk, hogy a terrorizmus és az illegális migráció kéz a kézben jár, mert ez szerintem ebből a szempontból nem ide tartozik. Mert ha önök ezt mondják, akkor kénytelen lennék esetleg én azt mondani, hogy a terrorizmus és a letelepedési kötvények vizsgálat nélkül kéz a kézben járnak, mert mondhatjuk azt, hogy sokkal többen jöttek be letelepedési kötvénnyel, és látjuk azt, hogy ott semmifajta nemzetbiztonsági vizsgálat nem történt, és nem tudjuk, hogy például amit itt drámai hangon elmondanak és bejelentenek, aközött adott esetben nincsen-e összefüggés.

Tisztelt Képviselőtársaim! Tisztelt Ház! Tehát az a kérésem, hogy ebben az ügyben legyünk mértéktartóak, legyünk olyanok, akik értik és érzik ennek a problémának a súlyát, és mi is készen állunk arra, hogy ebben az ügyben támogassuk és segítsük a kormányt, mert igen, nagyon fontosnak tartjuk azt, hogy ebben a 11 cikkelyben - ha jól emlékszem - legyen a lehető legkorábban és leggyorsabban döntés. És nagyon fontosnak tartom - egyébként ezt megemlítették képviselőtársaim is -, ezzel be is fejezem, a 7. cikkelyben lévő dolgot. Tehát nagyon fontos az, hogy ebben az ügyben ne zárkózzunk be. Nagyon sok ügyben Magyarország azt a hibát követi el, hogy úgy gondolja, hogy mindenkinél okosabb, mindent jobban tud. Szerintem ez az a kérdés, a terrorizmus, amelyik átnyúlik a határokon. Bármennyire úgy gondolja a magyar kormány, hogy mindenre képes, azt gondolom, hogy ebben a helyzetben nagyon fontos az, hogy együttműködjünk más tagállamokkal. Tehát ezt a 7. cikkelyben lévő 24 órás rendelkezésre állást, és azt, hogy ebben az ügyben együttműködjünk mindenkivel, nagyon fontosnak tartom.

Szóval, meg fogjuk szavazni ezt a törvényjavaslatot, de tényleg őszintén kérem, hogy hagyják meg az ilyen petárdákat a délutáni alaptörvény-módosításra, és ne próbáljuk meg összekeverni ezt a fajta, egyébként még egyszer mondom: az emberiség és Magyarország szempontjából rendkívül fontos kérdésnek a vitáját. Köszönöm szépen. (Taps az MSZP soraiban.)




Felszólalások:  Előző  78  Következő    Ülésnap adatai