Készült: 2019.11.20.15:06:26 Dinamikus lap

Jakab Róbertné

Képviselő fényképe

Képviselőcsoport tagság
Ciklus Képviselőcsoport tól ig
1998-2002 MSZP 1998.06.18. 2002.05.14.
1994-98 MSZP 1994.12.22. 1998.06.17.
1990-94 MSZP 1990.05.02. 1994.06.27.

Tisztségek
Tisztség tól ig
az Országgyűlés alelnöke 1988.10.31. 1990.04.30.

Választás
Ciklus Megválasztás napja Választókerület Mandátum kezdete Mandátum vége
1998-2002   Országos lista 1998.06.18. 2002.05.14.
1994-98   Országos lista 1994.12.22. 1998.06.17.
1990-94   Országos lista 1990.05.02. 1994.06.27.
1985-90   Országos lista 1985.06.28. 1990.04.30.


Bizottsági tagság
Ciklus Bizottság Tisztség tól ig
1998-2002 Emberi jogi, kisebbségi és vallásügyi bizottság Tag 1998.06.25. 2002.05.14.
   Nők jogaival foglalkozó vegyes albizottság
Tag 1998.09.09. 2002.05.14.
   A nemzeti és etnikai kisebbségek jogairól szóló törvény módosítását előkészítő albizottság
Tag 1998.09.22. 2002.05.14.
1994-98 Emberi jogi, kisebbségi és vallásügyi bizottság Tag 1995.01.31. 1998.06.17.
1990-94 Emberi jogi, kisebbségi és vallásügyi bizottság Tag 1990.05.03. 1994.06.27.
   A megszűnt Állami Egyházügyi Hivatal irattárának áttekintésére létrehozott
Tag 1990.05.03. 1990.11.07.

Benyújtott indítványok
Ciklus Önálló indítványok száma Nem önálló indítványok száma
1998-2002 3 33

Felszólalások
Ciklus Felszólalások száma Technikai megszólalások száma Felszólalások előzetes videója
1998-2002 7    

Iskolai végzettség és képzettség
Államilag elismert legmagasabb iskolai végzettsége:
Végzettség,
képzettség
IntézményKarÉv
egyetemi diploma Eötvös Loránd Tudományegyetem   1958

Nyelvismeret
Nyelv Foka
bolgár középfokú
cseh felsőfokú
lengyel alapfokú
orosz társalgási
szerbhorvát alapfokú
szlovák felsőfokú