Készült: 2024.04.19.01:25:36 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

255. ülésnap (2005.10.17.), 275. felszólalás
Felszólaló Tállai András (Fidesz)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka kétperces felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 2:15


Felszólalások:  Előző  275  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

TÁLLAI ANDRÁS (Fidesz): Köszönöm szépen a bérjegyzéket. Azt javaslom, hogy tessék idehozni a 2001. február és a 2005. február közötti bérjegyzékeket is. De úgy első ránézésre jelzem, hogy 2001-ben miért nincs adójóváírása az illetőnek - ez az egyik. A másik kérdés, hogy 2005 februárjában miért nincs nyugdíjjárulék-levonása meg egyéb levonása. Tehát világos, hogy van két bérjegyzék három év vagy négy év alatt, ami el van rontva, mert tuti, hogy mind a kettő el van rontva, mert az egyiknél a 46 ezer forint jövedelemadó egész biztos, hogy nem a tábla szerinti levonás, a másiknál pedig a 17 ezer forint jövedelemlevonás egész biztos, hogy nem az szja-tábla szerinti. Úgyhogy ennyit erről a dologról. Gőgös képviselő úr, még egyszer mondom, a kettő közöttit tessék behozni, és ki fog derülni az igazság.

Tudja, mi az elgondolkodtató? Az az elgondolkodtató, hogy hogy lehet az, hogy ennek az embernek 2001 februárjától 2005 februárjáig 10 százalékkal növekedett a bére. (Gőgös Zoltán: A bruttó bére.) A bruttó bére 10 százalékkal. Ez az elgondolkodtató, azt is meg lehetne nézni, hogy melyik évben növekedett. És ha, ne adj’ isten, kiderül, hogy ez az ember 2005-ben sem kapott béremelést meg 2004-ben sem kapott béremelést, meg még 2003-ban sem kapott béremelést, akkor azon kell elgondolkodni, hogy gazdaságpolitikailag milyen közegben működhet ez a cég, amely ezt az embert fizeti. Itt a probléma nem ez. Ki lehet emelni két elrontott bérjegyzéket, azon kell elgondolkodni, hogy az adórendszerrel mit akar megvalósítani, mit akar helyre tenni az MSZP kormányzó képviselőcsoportja.

Visszatérek a módosító javaslatainkra, mondjuk, ön ilyet nem mondott, pedig ez részletes vita, azt javaslom, támogassák azt, hogy az alsó kulcs 18 százalékról 14 százalékra csökkenjen, mert pontosan az a réteg kapna így többet a zsebébe, akit önök preferálnak és támogatnak. (Taps az ellenzéki pártok padsoraiban.)




Felszólalások:  Előző  275  Következő    Ülésnap adatai