Készült: 2024.03.28.15:33:05 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

189. ülésnap (2012.05.15.), 262. felszólalás
Felszólaló Koszorús László (Fidesz)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka Előadói válasz
Videó/Felszólalás ideje 3:42


Felszólalások:  Előző  262  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

KOSZORÚS LÁSZLÓ (Fidesz): Tisztelt Ház! Tisztelt Elnök Úr! Köszönöm a szót. Röviden reagálnék a három módosító javaslatra, hiszen egy rendkívül fontos témáról beszélünk.

A dr. Lamperth Mónika és Nyakó István által benyújtott módosító javaslat részletesen kitér az adatok kezelésének garanciális feltételeire. Indoklásukban kifejtik, hogy az adatok átvételének legfontosabb feltétele és egyben garanciája a célhoz kötöttség. Részletesen sorolnak fel javaslatukban garanciális szabályokat, amelyeket a kutatás és a közvetlen üzletszerzés célját szolgáló név- és lakcímadatok kezeléséről szóló, 1995. évben kelt törvényből emeltek át. Meg szeretném nyugtatni az előterjesztőket, hogy ezeket a garanciális szabályokat az eredeti, általam előterjesztett javaslat is tartalmazza, csak eltérő kodifikációs megoldást vagy technikát alkalmaztunk. Mi nem felsoroljuk, hanem közvetlenül utalunk ezekre a passzusokra, tehát amiket önök módosító javaslatként hosszas oldalakon keresztül leírtak, az alapvetően a törvényben már benne van, csak mi nem beleírtuk - pontosabban a módosító javaslatban -, hanem utaltunk az 1995. évi, a közvetlen üzletszerzés célját szolgáló név- és lakcímadatokról szóló törvényre. Önök be szeretnék írni, mi meg utalunk rá, tehát nagyjából ugyanott tartunk.

A dr. Kiss Sándor és dr. Gyenes Géza jobbikos képviselőtársaim által benyújtott módosító javaslatban az adatkezelés időtartama van, itt maximális időt hangsúlyoznak. Az eredeti javaslatban az "objektív" szót használjuk. Ez a 90 nap ugyanaz, tehát ez a jobbikos módosító javaslat is lényegében benne van a módosító javaslatomban.

Bárándy Gergelynek volt még egy módosító javaslata, ami teljesen aláássa és értelmetlenné teszi a törvénymódosító javaslatomat, úgyhogy ezt nyilvánvaló módon nem is tudtam támogatni, illetve erre kértem a bizottság tagjait.

Azt még röviden leszögezném, hogy bár nagyon örülök, hogy az általános vitához képest szakszerű felszólalást hallhattunk a módosító javaslatokkal kapcsolatosan, mindenkit meg szeretnék nyugtatni, hogy nem a választások miatt van ez, hanem egy teljesen normális, egyébként más európai országokban is bevett technikáról beszélünk, ahol a kormány igenis, ha van lehetősége, akkor tájékoztatni szeretne, nem csak vészhelyzet esetében, mint például egy vörösiszapkárnál az ott lakókat és a településeket, hogy milyen kormányzati intézkedések vannak, vagy akár, ha nézzük, ugyanilyen típusú lehetett egyébként az előtörlesztéssel kapcsolatos kérdés, de igenis a tevékenységéről is tájékoztathatja. Hozzáteszem, hogy ezt az adatbázist, amit a KEKKH kezel, egyébként bármely más üzlet, cég is megvásárolhatja, és ő is használhatja. Ő pénzért vásárolja meg, az állam meg a módosító javaslat szerint a jövőben - pontosabban a Miniszterelnökség - ingyen kaphatja meg ezt az adatbázist.

Igen, természetesen fölmerül az a kérdés is, hogy ha valaki akar válaszolni a megkeresésre, akkor ezt megteheti, visszaküldheti egyébként válaszborítékban, ha akar válaszolni egyáltalán a feltett kérdésekre. De aki az egészből ki akar maradni a jövőben, az egyszerűen ír egy levelet, akár egy e-mailt a KEKKH-nak, nem kell följönni Budapestre személyesen, és kéri azt, hogy az ő adataival a Miniszterelnökség ilyen formában ne éljen, azaz ne tájékoztassa őt, ha a kormány tájékoztatni akar.

Tehát mielőtt választási csalásokról, választásokról, Orbán Viktor telefonálásáról beszélnénk, kerüljünk egyenesbe a tényekkel, és támogassák, kérem, az egyébként más országokban is működő tájékoztatási rendszer kiépítését.

Köszönöm a megtisztelő figyelmüket. Köszönöm a szót, elnök úr. (Taps a kormánypárti oldalon.)




Felszólalások:  Előző  262  Következő    Ülésnap adatai