Készült: 2024.04.19.00:50:10 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

224. ülésnap (2009.09.28.), 113. felszólalás
Felszólaló Dr. Avarkeszi Dezső (MSZP)
Beosztás igazságügyi és rendészeti minisztériumi államtitkár
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka kérdés megválaszolva
Videó/Felszólalás ideje 2:03


Felszólalások:  Előző  113  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

DR. AVARKESZI DEZSŐ igazságügyi és rendészeti minisztériumi államtitkár: Köszönöm a szót, elnök úr. Tisztelt Országgyűlés! Tisztelt Képviselő Úr! Úgy gondolom, hogy természetesen munkadíj vagy ahhoz hasonló más jogi fogalommal leírt díjazás annak jár, aki dolgozik, aki a munkahelyén tartózkodik. Ez alól persze egynémely kivétel van, hogy csak arra utaljak, hogy vannak olyan országgyűlési képviselők, akik rendszeresen nem végzik a munkájukat, nem vesznek részt az Országgyűlés ülésein, nem vesznek részt a szavazásokban, nem szólnak hozzá, és mégis fölveszik a díjukat, de nyilván itt nem ilyesmiről van szó.

Sajnos bizony előfordul az, amikor egy politikus ellen büntetőeljárás folyik, vagy akár előzetes letartóztatásba kerül, például az Orbán-kormány idején államtitkár képviselő is, akkori kormánypárti képviselő is került ilyen helyzetbe. (Egy hang a Fidesz padsoraiból: A kérdésre!)

Általában a munka törvénykönyve mondja meg azt, hogy mi az az elfoglaltság, ami miatt ha valaki nincs a munkahelyén, ez elfogadható, nem lehet rajta számon kérni, és ilyen például az előzetes letartóztatás is. Ugyanakkor az előzetes letartóztatás egy olyan ok, ami ha bekövetkezik, és emiatt nem végzi valaki a munkáját, akkor ezért díjazás nem jár. Ez igaz a köztisztviselőkre is egy utaló szabály alapján, és természetesen igaz a polgármesterekre is, illetve az önkormányzati képviselőkre egy másik utaló szabály alapján. Tehát annak a polgármesternek, aki előzetes letartóztatásban van, nem jár díjazás.




Felszólalások:  Előző  113  Következő    Ülésnap adatai