Készült: 2024.04.19.08:07:02 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

194. ülésnap (2001.03.09.), 268. felszólalás
Felszólaló Dr. Gémesi György (MDF)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka kétperces felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 2:14


Felszólalások:  Előző  268  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

DR. GÉMESI GYÖRGY (MDF): Tisztelt Elnök Úr! Tisztelt Ház! Két dologhoz szeretnék hozzászólni, és egy koncepcionális kérdést felvetni, ami nyilván különbség közöttünk a túloldalon ülőkkel kapcsolatban. Hiszen az adókedvezmény kérdésében számtalanszor elmondtam bizottsági ülésen is - és azt gondolom, ez meg is állja a helyét -, hogy az elmúlt időszak egyik legjelentősebb döntésének tartom a hozzárendelt pénzzel együtt, és annak a körnek a megerősítését nem tartom a szegények terhére történőnek, amelyik ezt igénybe tudja venni. Azt hiszem, ez így hangzott el, hogy a szegények terhére, ez volt a pontos kifejezés. Ezt a nézetet nem tudom elfogadni, nem erről szól ez a történet. Egész egyszerűen a következő generációból egy elég széles réteget próbál úgy helyzetbe hozni, hogy közben a másikat se engedi leszakadni. Én így fogalmazom meg ezt a kérdést. Lehet számokat jobbról is megközelíteni, meg balról is megközelíteni, de azt gondolom, nem felejti el a központi költségvetés, a helyi költségvetések sorozata sem azt a, mondjuk, 20 százalékot, amelyik adott esetben ebbe a körbe nem fér be. Akár a kiegészítő családi pótlék, akár a helyi támogatási rendszer, akár a helyi szociális háló biztosítása, azt gondolom, nagy lehetőség arra, hogy ők se maradjanak le, de ennek a körnek a helyzetbe hozását nagyon fontosnak tartom.

És fontosnak tartom ezt a bérlakásprogram kérdésében is, hiszen olyan réteget, olyan kört próbál valóban helyzetbe hozni, amelyik aztán terhelhető lesz, ahol aztán a gyermekek valóban egészséges és jó körülmények között nevelkedhetnek fel. Azt hiszem, ez is egy szélesebb réteg, itt is jó lehetőség az önkormányzat, a kormányzat és az érintett együttműködésével valamit felépíteni, ami az elmúlt tíz esztendőben nem sikerült. Én ezt tartom a másik nagyon lényeges elemnek.

Most már egy éve folyik ez a lakásprogram, és folyik a következő kettő esztendőben, több milliárd forint igénybevételével. Azt gondolom, ezek azok a pontok, amelyek közöttünk lehet, hogy szemléletbeli különbséget jelentenek, mégis egy hosszú távú előretekintést (Az elnök a csengő megkocogtatásával jelzi az időkeret lejártát.) eredményeznek a következő generáció helyzetbe hozása kapcsán.

Köszönöm.

 




Felszólalások:  Előző  268  Következő    Ülésnap adatai