Készült: 2024.03.28.10:08:43 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

261. ülésnap (2017.11.27.), 20. felszólalás
Felszólaló Dömötör Csaba
Beosztás Miniszterelnöki Kabinetiroda államtitkára
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka napirend előttihez hozzászólás
Videó/Felszólalás ideje 3:56


Felszólalások:  Előző  20  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

DÖMÖTÖR CSABA, a Miniszterelnöki Kabinetiroda államtitkára: Köszönöm a szót, elnök úr. Soros György konzultációban is szereplő javaslatai nem egy hevenyészett ötletelés részei, az ad nekik rossz értelemben vett súlyt és jelentőséget, hogy rendre beépülnek az uniós előterjesztésekbe, jogszabálytervezetekbe.

Melyek is ezek közül a legfontosabbak? Mindenekelőtt a kötelező betelepítési kvóta. Erről mondta azt a milliárdos, hogy ha ez nem lesz egy kötelező és állandó eleme az uniós bevándorlási rendszernek, akkor az össze fog omlani. Ezt szavazta meg az Európai Parlament mintegy két héttel ezelőtt, és ezt a javaslatot valóban támogatta a baloldal, itthon meg a magyarok képébe nevet.

Aztán ott van a szankciók kérdése. Ez az Európai Parlament által elfogadott jogszabálytervezetben világosan szerepel, hogy vissza kell nyesni azon országok forrásait, akik nem hajlandóak ebben a betelepítési programban részt venni. A milliárdos pont azt javasolta, hogy az EU úgy költsön többet a bevándorlásra, hogy csökkent egyes uniós támogatási programokat.

Aztán az Európai Parlament által elfogadott mandátum alapján bevezetnék az úgynevezett szpon­zorációt. Ezzel bevonnák a betelepítési eljárásba az NGO-kat is, ők is szereplővé válnának; na, így már értjük, hogy 2015 szeptemberében a milliárdos mit értett azon a felhíváson, hogy az NGO-k legyenek a bevándorlás szponzorai.

Az, hogy a korábban közzétett tervek rendre visszaköszönnek az uniós előterjesztésekben, az egyáltalán nem a véletlen műve, mert forduljunk segítségért a Nyílt Társadalom Alapítvány 2016-os jelentéséhez. Egyértelműen fogalmaztak. Azt mondták: támogattuk a terület befolyásos szereplőit, beleértve az agytrösztöket, a politikai elemzőközpontokat, a civil társadalom hálózatait és azok szereplőit, hogy alakítsák a migrációs politikát, és befolyásolják a migráció szabályozását és végrehajtását meghatározó regionális és globális folyamatokat. Világos szavak ezek, nem kell hozzájuk kommentár.

Maga Soros György is rendre feltűnik a döntések előtt, és egyeztetéseket folytat Brüsszelben, mindenféle demokratikus felhatalmazás nélkül. Idén volt arra példa, volt olyan időszak, amikor Juncker bizottsági elnök mellett két uniós bizottsági alelnökkel és három biztossal is tárgyalhatott. Szinte elmondhatjuk, hogy egyetlenegy uniós miniszterelnök sem részesül ilyen fogadtatásban Brüsszelben.

(13.50)

Találkozott többek között Cecilia Wikströmmel is, aki az Európai Parlament kvótaügyi főtárgyalója. Nem tudjuk, hogy miről döntöttek, mert erről nem adtak tájékoztatást, de azt igen, hogy ez a politikus a betelepítések egyik fő lobbistája. És mivel az Európai Parlament többsége erről szavazott, a többség támogatja a betelepítéseket, az Európai Bizottság is támogatja, gyakorlatilag csak az Európai Tanács, tehát a kormányfők, a tagállamok oldaláról lehet meggátolni ezt a programot. Ezért nem mindegy egyáltalán, hogy az egyes kormányok mögött milyen támogatás áll, mennyire erős a mandátumuk. Ezért nagy a jelentősége annak, hogy a konzultációban rengetegen vesznek részt, soha ennyien nem vettek részt.

Ami a konkrét számokat illeti ‑ és itt akkor most Hadházy képviselő úrra is nézek ‑, a pénteki összesítések szerint 1 millió 754 ezren postán küldték vissza a kérdőívet, 155 ezren az interneten töltötték ki, ez összesen több mint 1 millió 900 ezer ‑ ez új rekord ‑, és ebből a postai kérdőíveket tekintve 489 ezer ívet már fel is dolgoztak. Ahány kérdőív érkezik vissza, az annyi bors az ellenzéki pártok orra alá (Derültség a Jobbik és az LMP soraiban.), amelyek meg akarták akadályozni, hogy a magyarok elmondhassák a véleményüket. (Derültség az LMP soraiban.)

A vak is látja, hogy az a céljuk, hogy minél hamarabb meg tudják indítani a betelepítési programokat. Ezt nem fogjuk hagyni, és ahogy elnézem, a magyarok többsége sem. (Dr. Szél Bernadett: Szegény Fidesz!) Köszönöm, hogy meghallattak. (Taps a kormánypártok soraiban.)




Felszólalások:  Előző  20  Következő    Ülésnap adatai