Készült: 2024.04.26.01:13:44 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

183. ülésnap (2008.12.02.), 220. felszólalás
Felszólaló Babák Mihály (Fidesz)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka kétperces felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 2:08


Felszólalások:  Előző  220  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

BABÁK MIHÁLY (Fidesz): Köszönöm a szót, elnök úr. Ott szeretném folytatni, ahol Domokos László képviselőtársam abbahagyta, vagy legalábbis azokat a gondolatokat folytatni, és azt is számításba vettem, hogy Ángyán professzor úrnak is elvarratlan maradt egy megjegyzése.

Tudják, úgy gondolom, hogy szükség van a felsőoktatásra, nyilvánvalóan sok dologban racionálisan, időszerűen kell gondolkodni, mert 2008-at írunk, s rövidesen 2009-et, és változás fogja érinteni. De hogyan?

(15.00)

Amikor azt mondja Ángyán professzor úr és Domokos képviselő úr is, hogy garanciák kellenek, és garanciák mellett egy olyan hálózati iskolát kellene létrehozni Magyarországon, ebben látom, Földesi képviselő úr, és nem a kormány hibáját, inkább azt, hogy nincs ilyen törvényjavaslat. Nincs egyáltalán, úgy gondolom, koncepciója a felsőoktatás átalakításának. Mert át kell alakulnia, és változnia kell! Nem tiltakozom az átalakulás ellen, de abban nem vagyok partner, hogy a Tessedik Sámuel Főiskola megszűnjön, és úgy integrálódjon, hogy feltételekkel, és nem számunkra garanciákkal, hogy amennyiben így, amennyiben úgy, és nem változtat semmit sem a helyzeten, akkor pedig fel is út, le is út, végeztünk és nincsen. Onnantól kezdve pedig vagyonmanipulálásra ad lehetőséget. Nem hiszem, hogy meg kell szűnni ahhoz, hogy együtt tudjanak dolgozni, mert ha eddig is lehetett dolgozni, akkor miért kell megszűnnie a Tessediknek ahhoz, hogy Gödöllővel együtt dolgozzon. Márpedig úgy gondolom, a szakmai kapcsolatokra és annak előnyeinek a kihasználására lehetőség van, és lehetőséget is kell teremteni, hisz ezeknek az iskoláknak együtt kell dolgozniuk azért, hogy minőséget tudjanak garantálni.

Úgyhogy visszajutva ahhoz a kérdéskörhöz, mindig azt feszegetem: nincs garancia, nincs biztosíték; és ebben tényleg nincs biztosíték és garancia. Azért, mert ennek az átalakulásnak a feltételrendszeréről nem gondoskodott a tisztelt parlament, még talán a kormányt sem kell említenem, hanem a tisztelt Házat az utóbbi 6-7 évben, hiszen a 2000-ben elkezdett változásokat tovább kell vinni, hisz az élet megkívánja. Már csak azért is, hogy a bolognai folyamattal kompatibilisek legyünk. Ez sincs készen. Mindenki beszél róla, de nem tudja, mi a lényeg.

Köszönöm.




Felszólalások:  Előző  220  Következő    Ülésnap adatai