Készült: 2024.03.29.06:05:08 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

176. ülésnap (2012.04.02.), 216-222. felszólalás
Felszólaló Dr. Gaudi-Nagy Tamás (Jobbik)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 3:43


Felszólalások:  Előző  216 - 222  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

DR. GAUDI-NAGY TAMÁS (Jobbik): Köszönöm szépen a szót, elnök úr. Én fontosnak tartom, hogy azért ebben a Házban, ha magyar-szlovák viszonylatban nemzetközi szerződések kerülnek a Ház elé, akkor ne csak - ahogy mondottam - szűk közlekedési és műszaki, technikai kérdésként éljük meg ezeket az ügyeket, amelyekről egyébként elmondtam, államtitkár úr ezek szerint nem figyelt, én nagyon megdicsértem ezért a magyar tárgyalódelegációt, és örülök annak, hogy ezt a két híd megépítéséről szóló egyezményt megkötöttük. Csak figyelmeztetem azért kedves Németh Zsolt államtitkár urat és minden magyar diplomatát, hogy nagyon sok kisantant utódállammal kötöttünk már sokféle szerződést, amelyek egy jelentős részét nem tartották be.

Tehát magyarul, egyrészt én örülök annak, hogy hidak fognak épülni, örülök annak, hogy legalizálódnak az önkormányzati utak és kisebb utak építései, hogy bővüljön a magyar-magyar kapcsolattartás, de azért elnézést kérek, hadd adassék már meg nekem a jog arra magyar emberként és a magyar embereket képviselő országgyűlési képviselőként, hogy felvessek kényes ügyeket. Én nem Magyarországot érintő sértő, kényes ügyeket vetettem fel! Ha a szlovák kormányt, a szlovák embereket sértette, amit én elmondtam, az lehet, hogy a rossz lelkiismeretük miatt van, de nem azért, mert ezek a kérdések adott esetben ne lennének égető, kényes, nagyon kellemetlen kérdések.

Mert azért megkérdezem államtitkár urat, hogy vajon a dübörgő sikereket például azzal tudja mérni, hogy még a velünk elvileg barátságosabb Radičova-kormány sem volt hajlandó azt az állampolgársági büntető törvénykönyvet, büntető törvénykönyvet mondtam, de gyakorlatilag büntető törvényt megváltoztatni, amellyel például Tamás Aladárnét vagy más kiváló magyar embereket megfosztottak szlovák állampolgárságuktól, mert felvették a magyart, sőt nem is engedték szavazni sem. Tehát lényegében elindul egy kiüldözési folyamat, államtitkár úr. Itt azért álljunk már meg egy szóra! Tehát ne hagyjuk már azt, hogy lényegében azért kerüljenek hátrányosabb helyzetbe magyar testvéreink, mert felvették a magyar állampolgárságot! Itt a magyar kormánynak kőkeményen meg kellene nyilvánulnia.

És engedjék meg, ha már itt vagyunk ennél a témánál, hogy felvessek egy lehet, hogy kellemetlen, sértőnek tűnő kérdést, mégpedig azt, hogy tavaly a költségvetési törvény vitájában nagyon örültem neki, és Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes úr támogatta azt, és szerencsére a Kalmár Ferenc képviselőtársammal benyújtott közös módosító javaslatunkat elfogadta az Országgyűlés, hogy hozza létre a magyar kormány a Kárpát-medencei magyar jogsegélyszolgálatot, amely arra szolgálna (Az elnök csenget.), hogy védjük meg magyar honfitársainkat a magyarüldözés ellen.

Megkérdezem most a nyilvánosság előtt, és kérem, hogy valaki válaszoljon: mi van ezzel a jogsegélyszolgálattal? Eltelt már közel negyed év, én egyszer voltam Répás Zsuzsa államtitkár asszonynál (Az elnök kikapcsolja a képviselő mikrofonját.) egyeztetésen, semmi nem történt azóta. Itt a szabad mozgáshoz való jog keretében szeretném elmondani...

ELNÖK: Képviselő úr! Figyelmeztetem, hogy a napirenden levő törvényjavaslatról tessék beszélni, és ez egy külön vitanap témája lehetne.

DR. GAUDI-NAGY TAMÁS (Jobbik): Tehát folytathatom, elnök úr?

ELNÖK: Igen, a törvényjavaslatról, képviselő úr!

DR. GAUDI-NAGY TAMÁS (Jobbik): A törvény kérdése szerintem a mozgásszabadság, ami egy legfontosabb uniós alapérték, amelyet nagyon sokan szeretnek. Mondjuk, alapértékként én is szeretem a szabad mozgást, és nagyon örülök annak, még egyszer mondom, hogy bővül a mozgáslehetőség, de ez egyáltalán nem jelenti azt, hogy elnézőek vagy éppenséggel puhák és megengedőek lennénk akkor, amikor a magyar kormány képviselője azt mondja nekem, hogy én sértegetem Szlovákiát, amikor nagyon kényes, magyarokat nagyon sértő ügyeket vetek fel. Inkább az alapszerződést kellene kikényszeríteni, inkább arra kellene Szlovákiát rávenni, hogy ha ezen az úton folytatja az útját, akkor nagyon haragos szomszédai leszünk, és nem a jó barátság megtöréséről kell állandóan beszélni. Mert a múltkor megtörtént, hogy Martonyi János külügyminiszter jelenlétében a román külügyminiszter azt mondta, hogy semmilyen módon nem lehet az autonómia a tárgya a magyar-román kapcsolatoknak. És akkor megkérdezem, hogy Kalmár Ferenc képviselőtársunkkal miért értük el tavaly azt az autonómiahatározatot... (Az elnök kikapcsolja a képviselő mikrofonját.)

ELNÖK: Képviselő úr! Kérem még egyszer, térjen vissza...

DR. GAUDI-NAGY TAMÁS (Jobbik): (Mikrofon nélkül.) ... magyarul arra kérem a magyar kormányt, hogy ezt az utat járja tovább... (Taps a Jobbik soraiban.)




Felszólalások:  Előző  216 - 222  Következő    Ülésnap adatai