Készült: 2024.04.24.15:23:07 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

269. ülésnap (2018.02.20.), 170. felszólalás
Felszólaló Dr. Mátrai Márta Mária (Fidesz)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 6:06


Felszólalások:  Előző  170  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

DR. MÁTRAI MÁRTA (Fidesz): Köszönöm a szót, elnök úr. Tisztelt Országgyűlés! Tisztelt Képviselőtársaim! A bevándorlószervezetek működésének és működését korlátozó és annak korlátozását célzó törvényjavaslatok indoka a nemzetért való aggodalom, annak a szakadatlan küzdelemnek a tapasztalata, amelyet őseink folytattak a magyar nép fennmaradásáért. Sajnálatosnak tartjuk azt, hogy vannak olyanok, akiknek ez nem fontos. Mi, a keresztény-konzervatív értékeket valló politikusok megkerülhetetlennek érezzük a felelősséget a magyar nemzet fennmaradásáért, amely abból ered, hogy tiszteljük a múlt nemzetmegtartó igyekezetét, felelősségünk van a magyarok nemzeti közösségként való megőrzéséért. Ez a felelősség az Alaptörvénybe foglalva a Nemzeti hitvallásból is olvasható, és ott is rögzítettük, tisztelt képviselőtársaim, hogy a magyar népnek nyomasztó történelmi tapasztalatai vannak a tömeges betelepülésről, ezért érthetően óvatosak vagyunk ebben a kérdésben. A magyar évszázadokon át befogadó nemzet volt. A magyar uralkodó osztály történelmének kivérzett korszakai után sokféle népet engedett letelepülni az ország védett területére. Az a tapasztalat maradt meg, hogy amikor a betelepülők megsokasodtak, belakták a magyar tájat, akkor az első adandó alkalommal elűzték földjeikről az őshonos lakosokat, és minden eszközzel akadályozták a magyar nyelv és a szokások fennmaradását.

(18.00)

Egyszóval, inkább a magyar élet eltűnését, mint megőrzését pártfogolták. Az egyszerű kérdés azonban az, hogy van-e joga a magyar népnek magyarként megmaradni a szülőföldjén. Minden más véleményünk szerint csak részletkérdés.

Szeretnék azonban felhozni egy könyvből egy részletet, Yuval Hararitól. Lehet, hogy van, aki olvasta, de nagyon figyelemre méltónak tartom. Azt írja a könyvében, hogy a nagyvilágban elterjedt az a nézet, hogy a nemzetek lassan eltűnnek, a világnak is az a legjobb, ha azt a gazdagok irányítják. A betelepítési terv annak a globális látásmódnak a következménye, amely szerint a gazdagok uralma alatt épül a globális birodalom, amit nem egy bizonyos állam vagy népcsoport kormányoz, inkább egy multietnikus elit vezeti. Így készül a gazdagok egyszázalékos világállama. Ennek a rögeszmének kell az útjából eltakarítani az összetartó nemzeti közösségeket, és ennek igyekszik útját állni a magyar kormány a beterjesztett törvényjavaslatok szellemével és szavaival.

Tisztelt Képviselőtársaim! Feltehetjük a kérdést, hogy gyakorlatilag mi a választás tétje. A választás tétje nem egyéb, mint hogy erős Magyarország legyen a választók akaratából és a Jóisten segítségével. A Stop Sorossal, az ENSZ migrációs csomagjával, a belga miniszterelnök szerinti felső határ nélküli kvóták elfogadásával szemben a Fidesz-KDNP a biztonságot, a békés fejlődést, a nyugalmat, a polgári építkezés folytatását, a családpolitika további erősítését garantálja.

A Stop Soros törvényjavaslat azonban három elemből tevődik össze. Először is külön fogják regisztrálni az illegális bevándorlást szervező, inkább civilnek mondható, fizetett aktivistával dolgozó szervezeteket. Nekik külön bevallást kell majd készíteni, a migráció támogatására fordított összegek után pedig 25 százalékos illetéket kell fizetniük. A Stop Soros törvénycsomag komoly támogatást élvez a társadalom részéről. A fizetett politikusok és az NGO-k figyelmébe ajánlom az Alaptörvény C) cikkét, annak (2) bekezdését, és ezt szeretném is idézni. Ugyanis az Alapvetés C) cikke (2) bekezdése a következőt tartalmazza: „Senkinek a tevékenysége nem irányulhat a hatalom erőszakos megszerzésére vagy gyakorlására, illetve kizárólagos birtoklására. Az ilyen törekvésekkel szemben törvényes úton mindenki jogosult és köteles fellépni.” Ez a bekezdés azt is sugallja, hogy az erőszakos hatalommegszerzésre tett kísérlet Alaptörvénybe ütközik. A magyar büntető törvénykönyv szerint az alkotmányos rend erőszakos megváltoztatása pedig bűntettnek minősül. Érdemes megfontolni.

Meggyőződésünk az, hogy az idegenrendészeti távoltartás intézménye mindenki számára figyelemre méltó, hiszen azt a célt szolgálja, hogy mindenkit távol kell tartani Magyarországtól, aki olyasmit csinál, ami alapvetően ellentétes a magyar emberek érdekével. Azt akarjuk, hogy Magyarország ne legyen bevándorlóország.

Tisztelt Képviselőtársaim! Oly sok minden elhangzott már itt a felszólalások során mind a vezérszónoklatban, mind pedig képviselőtársaim által, hogy összegzésképpen elmondhatjuk, mind a három törvényjavaslat Magyarország érdekét, Magyarország megmaradását, a magyar emberek életminőségének javítását, az ország felemelkedését és jövőképét szolgálja. Ezért kérjük a tisztelt Országgyűlés támogatását. Köszönöm a figyelmüket. (Taps a kormánypártok padsoraiból.)




Felszólalások:  Előző  170  Következő    Ülésnap adatai