Készült: 2024.04.19.21:38:11 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

95. ülésnap (2019.11.20.), 280. felszólalás
Felszólaló Szilágyi György (Jobbik)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 12:55


Felszólalások:  Előző  280  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

SZILÁGYI GYÖRGY (Jobbik): Köszönöm szépen a szót. Tisztelt Ház! Tisztelt Hende Csaba! Ön a magyar Országgyűlésben van, és nem azoknak az országoknak a parlamentjében, amelyeket említett. Az lehet a különbség a kettő között, hogy esetleg azokban az országokban, amiket ön említett, a kormányzó párt nem olyan arrogánsan áll hozzá az ellenzékhez és az ellenzék által képviselt választópolgárokhoz, mint ahogy Magyarországon.Aztán rögtön az elején tisztázzuk, mondjuk, a Wikipédia által, hogy milyen diktatúrák léteznek. Idézném, nehogy az legyen, hogy én találom ki, amit mondanak: Az elnyomás lehet nyílt, azaz a népakarat adminisztratív korlátozásában megnyilvánuló, és rejtett  mint esetünkben is ez látható , azaz például léteznek a népakarat érvényesítéséből formálisan nem, de gyakorlatilag kizárt személyek vagy csoportok, illetve nézetek és vélemények.

(23.50)

Esetünkben a kizárni szándékozott csoport az ellenzék, az az ellenzék, amely sokkal több szavazót képvisel jelen pillanatban ebben az Országgyűlésben, mint önök, hiszen 120 ezerrel több választópolgár szavazott az itt ülő ellenzéki képviselőjelöltekre, mint önökre. És mi azért vagyunk itt az Országgyűlésben, hogy a népképviseletet gyakoroljuk a nép által megbízott országgyűlési képviselőkként. Tehát önök, amikor minket ki akarnak zárni és ki akarnak rekeszteni a parlamentarizmusból, a törvényalkotásból, a szavazásokból, akkor azokat a választópolgárokat kívánják kizárni, akik az ellenzékre szavaztak.

És azt mondja ön, hogy nem kívánják elvenni a szavazati jogot. Hát, Hende képviselő úr, az is előfordulhat, hogy azért, mert az ellenzék, mondjuk, nem vigyázzállásban ül itt a teremben, önök zokszó nélkül kizárhatják az összes ellenzéki képviselőt. Hát, én most kijelentem, én nem adom át önnek a szavazati jogomat, mert akkor például ki fog szavazni és élni azzal a szavazati joggal, amit önök mondanak?

Arra hivatkoznak, ugye, hogy az ellenzék sérti a Ház méltóságát. Akkor engedjék meg, hogy néhány dolgot felsoroljak, ami az én véleményem szerint sérti ennek a Háznak a méltóságát. Például sérti ennek a Háznak a méltóságát az, hogy önök kilenc év alatt azokat az ellenzéki szavazókat semmibe vették és 4, azaz négy törvényt fogadtak el olyat, amit ellenzéki képviselők nyújtottak be, úgy, hogy közben önök több mint ezer törvényt alkottak ebben a Házban, egy Alaptörvényt alkottak, és közben négy ellenzéki törvényjavaslatot voltak hajlandók elfogadni a társadalom többségétől, mert önök így állnak hozzá ezekhez a dolgokhoz.

Aztán sérti ennek a Háznak a méltóságát az, hogy ön is meg önök mindannyian tegnap eldobták azokat az embereket, akik valamilyen súlyos betegséggel rendelkeznek és súlyos betegséggel küzdenek, hiszen leszavazták azt az ellenzéki javaslatot tegnap, ön is nemet nyomott rá, amely azt segítette volna elő, hogy az SMA-betegek és mindenki más, aki súlyos betegségekkel küzd, azok kaphassanak bármilyen pénzügyi támogatást a kezeléseikhez. Önök ezt zokszó nélkül leszavazták.

Aztán tudja, mi sérti még esetleg a Ház méltóságát? Mondjuk, az, hogy tegnap leszavazták huszadszorra az ügynökaktáknak a nyilvánosságra hozatalát. És tudja, miért sérti ez, nemcsak azért, mert nem akarják a lusztrációs törvényt, hanem az ok, ami miatt leszavazzák, azért, mert az önök soraiban, az önöknek dolgozó emberek között van a legtöbb volt kommunista. (Közbeszólások az ellenzék soraiból: Így van!) Ez is sérti a Ház méltóságát. (Közbeszólások a kormánypárti padsorokból.)

Aztán soroljuk még. Tudják, mi sérti még a Ház méltóságát? Hogy Farkas Flórián országgyűlési képviselő. (Közbeszólások az ellenzék soraiból: Így van!) Az is sérti a Ház méltóságát, hiszen egy büntetett előéletű, tanulmányait illetően homályos múltú emberről beszélünk (Derültség az ellenzék soraiban.  Bányai Gábor: Az a Gyurcsány!), akinek az újabb börtönbe vonulását egyszer köztársasági elnöki kegyelemmel akadályozták meg, és aki legutóbb úgy tüntetett el 1600 millió forintot, hogy semmiféle bántódása nincs és továbbra is országgyűlési képviselő. Hiába teszi szét a kezét, Hende képviselő úr, ezt önök állapították meg, hiszen az önök minisztériuma állapította meg, hogy az 1600 millió forint eltűnt, és éppen ezért próbálták meg utána kimosni Farkas Flóriánt. De ő továbbra is országgyűlési képviselőként, mosolyogva itt ül a Házban. Ez sérti a Ház méltóságát.

Aztán tudja, mi sérti még a Ház méltóságát? Simonka György meg Mengyi Roland  Voldemort nagyúr , hogy országgyűlési képviselő lehetett az önök jóvoltából; akik a pozíciójukat arra használták fel, hogy megdézsmálják a közpénzeket, és a Fidesz-KDNP-s képviselők körömszakadtáig védték őket, amíg csak tehették. Na, ez sérti a Ház méltóságát szerintem. (Közbeszólások a kormánypárti padsorokból.)

Meg az is sérti a Ház méltóságát, hogy Kerényi János, aki dél-alföldi regionális igazgatóként gyakorlatilag a főnöke volt Simonkának és akinek az egyik rokona a Simonka-ügy negyedrendjű vádlottja  ugye, nehéz elhinni, hogy nem tudott semmiről Kerényi János , mégis itt ülhet önök között a mai napig. Mint ahogy Varga Gábor is, aki közvetlenül Simonka mellett ül a Házban, és akinek a rokonai szintén az ügy vádlottjai. Na, ez sérti a Ház méltóságát.

Meg sérti a Ház méltóságát az az arrogancia, az a nagyképűség, az a lekezelő stílus, amit önök mind a bizottságokban, mind a plenáris ülésen megengednek maguknak az ellenzéki képviselőkkel szemben. Ezt én csak a „Boldog karácsonyt!” stílusnak hívom. Emlékeznek még ugye, rá, amikor egy nagyon fontos ellenzéki kérdésre miniszterelnök úr nagyon komoly szakmai választ adott, annyit mondott, hogy boldog karácsonyt. Na, ez az arrogáns stílus.

Önök bármit megtehetnek ebben a Házban, önök kiabálhatnak, hazudozhatnak, címkézhetnek, például kisnyilasozhatnak, soha nem utasítják rendre önöket. De ha az ellenzéki felszólaló elvtársnak nevez valakit, akkor meg megvonják tőle a szót, mint ez történt Jakab Péter esetében. Vagy mondjuk, amikor én azt mondom Orbán Viktornak, hogy valami beteges vonzódása van neki a luxusgépekhez, akkor a fönt ülő elnök úr meg akarja tőlem vonni a szót. Hát, mi van ebben sértő, hogy valaki betegesen vonzódik… (Böröcz László közbeszól.) Nem a jelenleg fönt ülő elnök úr, de ha akarja, Böröcz képviselő úr, akkor megnevezem, hogy ki volt az, Latorcai János. Nézze meg, videón lehet látni. Ebben mi sértő volt? Önök folyamatosan kettős mércét alkalmaznak, kettős mércét alkalmaznak ebben a parlamentben.

Megint, hogy hozzam az én példámat: én szóban helyeztem kilátásba egy nyaklevest egy államtitkárnak, helytelenül, hozzáteszem, teljes mértékben helytelenül. El is fogadtam a büntetést, bár hozzáteszem, annak semmilyen következménye nem lett, hogy ez előtt a mondat előtt a kormány egyik államtitkára sértő mutogatásokat tett egy ellenzéki képviselővel szemben. De helytelen volt, ezért nem fordultam utána nemzetközi bírósághoz, és elfogadtam a büntetést; de még egyszer mondom, szóban.

Mi van azokkal a fideszes képviselőkkel, akik fizikailag megtámadtak egy ellenzéki képviselőt? Fizikailag támadták meg. Kaptak 50 ezer forint büntetést. Sőt, Budai Gyula, aki mellbe vágta Kunhalmi Ágnest fizikailag, semmit nem kapott. Semmit nem kapott! Pedig odament, és egy hölgyet itt, az Országgyűlésben fizikai atrocitás ért Budai Gyula részéről. Semmilyen büntetést nem kapott!

Ezek azok a kettős mércék. És ha eddig ilyen kettős mérce alapján működtek, felmerül a kérdés, hogy vajon mi lesz ezután, ha még szigorítani szeretnének. Már hallom és látom magam előtt ezeket a párbeszédeket, mondjuk, az elnök részéről: Szilágyi képviselő úr, ön az Országgyűlés jegyzője, ne nézzen ilyen csúnyán Rogán miniszter úrra! (Derültség az ellenzék soraiban.) Majd eltelik egy kis idő: Megint csúnyán nézett, három hónapra kitiltom a Házból. És nincs semmilyen jogorvoslati lehetőség. Vagy mondjuk, megint megszólal az elnök, hogy Kunhalmi képviselő asszony, a piros blézer sérti a Ház tekintélyét, vegye le. (Derültség az ellenzék soraiban.  Kunhalmi Ágnes leveszi blézerét.) Nem veszi? Egy hónapra kitiltom le a Házból, ha nem veszi le. Körülbelül ilyenek lesznek. És ez ellen nem lesz jogorvoslat, csak a nemzetközi bíróságnál, ahol majd négy, öt vagy hat év múlva megállapítják a jogsértést, mint ahogy most nemrég megállapították a 2013-as esetekkel kapcsolatosan a jogsértést.

Ez a diktatúra, amit önök alkalmaznak, az ellenzék elhallgattatására tett kísérlet, az egyik legfőbb demokratikus értékrend, a népképviselet megsemmisítésére tett kísérlet. Ezt csinálják önök jelen pillanatban. Mi az embereket képviseljük, őket zárják ki a törvényalkotásból, tőlük veszik el a szavazati jogot, kedves Hende Csaba.

Én úgy gondolom, hogy először végig kellene gondolniuk azt, hogy önök hogy viselkednek, hogy önök hogy állnak hozzá az ellenzéki szavazókhoz, hiszen az ellenzéki szavazókkal csinálják azt, amit velünk csinálnak. Még egyszer elmondom, mi képviseljük az ellenzéki szavazókat. Majd az ellenzéki szavazók, vagyis nemcsak az ellenzéki szavazók, a szavazópolgárok minden választásnál majd döntenek arról, hogy vajon a Ház méltóságát ki sérti meg, önök sértik meg a Ház méltóságát vagy pedig az ellenzék sérti meg. Ezt a választások alkalmával mindig el tudják dönteni.

(0.00)

Az a választási rendszer, amit önök alakítottak át, az a választási rendszer, ami véleményem szerint már alapjaiban egy csalásra épül, annak köszönhetően vannak önök itt most kétharmaddal, és annak köszönhetően alázzák meg, próbálják meg megalázni folyamatosan az ellenzéket, és próbálják meg megalázni folyamatosan az ellenzéki szavazókat. Önök sértik meg az én véleményem szerint a Ház tekintélyét.

Nézzenek magukba és szégyelljék magukat, én úgy gondolom, amikor ilyen förmedvényeket tesznek le az asztalra, mint ez a mostani szigorítás! Önök el akarnak mindenkit hallgattatni, el akarnak mindenkit taposni (Z. Kárpát Dániel: Ebbe fogtok belebukni.), el akarnak mindenkit tiporni (Böröcz László: Ezt ti akarjátok.), de ez nem fog önöknek sikerülni. Önnek sem, Böröcz képviselő úr, önnek sem! Önnek sem, higgye el, de nyugodtan nyomjon majd gombot, kíváncsi vagyok a felszólalásra. (Z. Kárpát Dániel: Mikrofonba legyél bátor!) Kíváncsi leszek majd a felszólalására, tisztelt fiatal barátom, mert van köztünk körülbelül 30 év, és ennyit ad meg körülbelül tiszteletben. Ez a különbség önök között meg miközöttünk (Z. Kárpát Dániel: Flegmák vagytok, és nagyképűek.), ennyit ad meg tiszteletben.

Nekem soha nem fordulna meg a fejemben, hogy idősebb emberekről olyan véleményeket mondjak, mint amit ön megenged magának. Ez az arrogancia, ez a nagyképűség, ez jellemzi önöket. Erről beszéltem idáig is, de úgy néz ki, hogy sajnos a szövegértéssel is vannak problémák. Persze, tudom, úgy gondolja ön is, hogy világéletükben önök lesznek majd hatalmon, és önök mindent megtehetnek.

Egyszer minden megváltozik. Én azt kívánom ennek az országnak, hogy valóban változzon meg, valóban legyen egy demokratikus jogállam, amely demokratikus jogállamban normálisan tudunk egymással dolgozni, és nem ilyen stílusban, mint amit önök képviselnek. Köszönöm szépen, hogy meghallgattak. (Taps az ellenzéki pártok soraiban.)




Felszólalások:  Előző  280  Következő    Ülésnap adatai