Készült: 2024.04.19.21:26:42 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

86. ülésnap (2019.10.22.), 86. felszólalás
Felszólaló Mesterházy Attila (MSZP)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 3:49


Felszólalások:  Előző  86  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

MESTERHÁZY ATTILA (MSZP): Nagyon szépen köszönöm. Tisztelt Elnök Úr! Tisztelt Ház! Tisztelt Képviselőtársaim! Nacsa képviselő úr mondatai miatt nyomtam gombot, hiszen Harangozó képviselőtársam elmondta az MSZP álláspontját, amivel természetesen én is egyetértek. Arról beszélt Nacsa képviselőtársam, hogy azért lesz jó ez a rendszer, mert így majd sikerül kiszűrni a bűnözőket, a visszaélések elkerülhetőek lesznek, hiszen ennek meglesz az informatikai háttere, és a legkevesebb hibát fogják majd elkövetni ezáltal az ezt ellenőrző szervek. Szeretném mondani, tisztelt képviselőtársam, hogy erre nagy szükség van, hiszen az önök ellenőrzésén csúszott át számos olyan bűnöző, akik a schengeni zónába be tudtak lépni. Ez a skála széles, mert prostituáltaktól a bűnözőkig sikerült átengedni a magyar schengeni határon ellenőrzéssel együtt is ezeket az embereket. Vagy érdemes megemlíteni  isten nyugosztalja  Pharaont, akinek szintén sikerült bekerülnie ide, akár a miniszterelnök környezetébe. Vagy érdemes megemlíteni talán  hogy méltóképpen emlékezzük meg róla  Kiss Szilárdot, akit például Oroszországban elítéltek azért, mert vízumokkal üzletelt, majd utána a kormányzatnak tudott diplomataként dolgozni, és továbbra is folytatta az ezzel kapcsolatos tevékenységét.

Magyarul: van teendője a kormányzatnak, amikor arról beszél, hogy ki akarja szűrni a visszaéléseket, és el akarja kerülni azt, hogy bűnözőket engedjünk be a schengeni övezetbe. Tehát bízom benne, hogy ez a rendszer valóban képes lesz ebben segíteni a magyar kormányzati szerveket.

A másik, amiről beszélt Nacsa képviselőtársam, azzal kapcsolatban szeretném a jegyzőkönyv végett  hogy mondjam?  megerősíteni, hogy képzeljék el, nemcsak a Fidesz akarja a határokat megvédeni, hanem a Magyar Szocialista Párt is meg akarja védeni a határokat. Bármilyen furán hangzik, a mi politikánk is a biztonságpolitika területén az, hogy a határon az jöjjön át, akinek engedélye van rá, magyarul, hogy erre találták ki a határátkelőhelyet meg a vízumigénylést, hogy aki Magyarországra szeretne beutazni, és ilyen kötelezettsége van, az kérje, és aztán, ha megkapja a megfelelő szervektől  még egyszer mondom, nem úgy, mint Pharaon és a többiek, hanem valóban legális és jogszerű módon , akkor természetesen beutazhat Magyarországra, ha nem, akkor természetesen vissza kell hogy utasítsák, mint ahogy kellett volna tenni Kiss Szilárd ügyfelei esetében vagy éppen Pharaon esetében is.

Ezzel csak azt szeretném a jegyzőkönyv végett rögzíteni, hogy nem a Fidesz az egyetlen párt Magyarországon, amely a schengeni határokat keményen és határozottan védeni akarja, hanem azt gondolom, hogy minden más politikai párt  ezek között a Szocialista Párt biztos bent van  elkötelezett a schengeni határvédelem mellett.

A harmadik gondolatot, amire szeretnék utalni, azért hozom szóba, mert ezt már másodszor hallom Nacsa képviselőtársamtól, ha jól emlékszem, tegnap is használta érvelésként ezt a gondolatot, hogy hány terrortámadás történt. Én arra kérném képviselőtársamat, hogy miközben természetesen helyes, hogy erről megemlékezik, de amikor terrortámadásokról és a terrorizmusról beszélünk, akkor emlékezzünk már meg azokról a terrortámadásokról is, amelyeket szélsőjobboldali emberek követtek el, mégpedig gyűlölet-bűncselekményként.

Tehát amikor arról beszélünk, hogy mindig csak a migránsok követnek el az önök olvasatában terrortámadást, ez is bírná a vitát egyébként bizonyos szempontból, de azért manapság történt számtalan olyan, sajnálatos módon terrortámadás, aminek semmi köze nincs a migránsokhoz, és bizony, ha már számszerűsítjük ezeket az adatokat, akkor érdemes talán ezt is hozzátenni. Köszönöm szépen, elnök úr. (Dr. Gurmai Zita tapsol.)




Felszólalások:  Előző  86  Következő    Ülésnap adatai