Készült: 2019.09.23.06:15:27 Dinamikus lap

Dr. Hankó Faragó Miklós

Képviselő fényképe

Képviselőcsoport tagság
Ciklus Képviselőcsoport tól ig
2006-2010 SZDSZ 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006 SZDSZ 2002.05.15. 2006.05.15.
1998-2002 SZDSZ 1998.06.18. 2002.05.14.
1994-98 SZDSZ 1994.06.28. 1998.06.17.
1990-94 SZDSZ 1990.05.02. 1994.06.27.

Képviselőcsoport tisztség
Ciklus Képviselőcsoport Funkció tól ig
2006-2010 SZDSZ frakcióvez. h. 2007.05.21. 2010.05.13.
1998-2002 SZDSZ frakcióvez. h. 2000.05.23. 2000.05.23.
SZDSZ frakcióvez. h. 1998.06.18. 1999.09.14.

Tisztségek
Tisztség tól ig
igazságügyi minisztériumi politikai államtitkár 2004.10.04. 2006.06.08.
igazságügyi minisztériumi politikai államtitkár 2002.05.27. 2004.10.03.

Választás
Ciklus Megválasztás napja Választókerület Mandátum kezdete Mandátum vége
2006-2010 2006.04.23. Vas megye 1.vk. 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006   Vas megye 1.vk. 2002.05.15. 2006.05.15.
1998-2002   Országos lista 1998.06.18. 2002.05.14.
1994-98   Vas megye 1.vk. 1994.06.28. 1998.06.17.
1990-94   Vas megye 1.vk. 1990.05.02. 1994.06.27.


Bizottsági tagság
Ciklus Bizottság Tisztség tól ig
2006-2010 Alkotmányügyi, igazságügyi és ügyrendi bizottság Alelnök 2007.05.07. 2010.05.13.
   Az Alkotmányügyi, igazságügyi és ügyrendi bizottság hatáskörébe tartozó törvények végrehajtását, társadalmi és gazdasági hatását figyelemmel kísérő albizottság (Ellenőrző albizottság)
Tag 2007.06.04. 2010.05.13.
Költségvetési, pénzügyi és számvevőszéki bizottság Tag 2006.12.18. 2008.05.13.
   Számvevőszéki albizottság
Tag 2007.02.28. 2008.05.13.
Foglalkoztatási és munkaügyi bizottság Tag 2006.05.30. 2006.12.18.
Mentelmi, összeférhetetlenségi és mandátumvizsgáló bizottság Tag 2006.05.30. 2007.10.01.
Fogyasztóvédelmi eseti bizottság Alelnök 2007.03.07. 2010.05.13.
2002-2006 Alkotmány- és igazságügyi bizottság Alelnök 2002.05.15. 2002.05.27.
Nemzetbiztonsági bizottság Tag 2002.05.21. 2002.05.27.
1998-2002 Alkotmány- és igazságügyi bizottság Tag 1998.06.25. 2002.05.14.
   A választásokon minősített politikai pártok, az általuk, illetve jogelődeik által alapított vállalatok és egyszemélyes kft.-k, valamint az 1990. évi LXXIII. törvény hatálya alá tar
Tag 1998.09.30. 2002.05.14.
   Európai integrációs albizottság
Alelnök 1999.03.16. 2002.05.14.
1994-98 Alkotmányügyi, törvényelőkészítő, igazságügyi és ügyrendi bizottság Tag 1994.06.28. 1998.06.17.
Alkotmányelőkészítő bizottság Tag 1995.06.13. 1995.12.20.
Európai integrációs ügyek bizottsága Tag 1994.06.28. 1998.06.17.
1990-94 Alkotmányügyi, törvényelőkészítő és igazságügyi bizottság Tag 1990.05.03. 1994.06.27.

Benyújtott indítványok
Ciklus Önálló indítványok száma Nem önálló indítványok száma
2006-2010 17 279
2002-2006   8
1998-2002 21 123

Felszólalások
Ciklus Felszólalások száma Technikai megszólalások száma Felszólalások előzetes videója
2006-2010 167 1  
2002-2006 324 5  
1998-2002 98 2  


Iskolai végzettség és képzettség
Államilag elismert legmagasabb iskolai végzettsége: egyetem
Végzettség,
képzettség
IntézményKarÉv
jogász József Attila Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kar 1985
európai uniós szakértő Budapesti Közgazdaságtudományi Egyetem Bigis "Európa Tanulmányok" 1993
európa jogi szakjogász Eötvös Loránd Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kar 2001

Nyelvismeret
Nyelv Foka
angol társalgási